Які сальники краще

4-1-2021
Які сальники краще

Армовані манжети є досить надійними і високоякісними гумовотехнічними ущільненнями. Однак, з плином часу, під впливом дуже багатьох видів агресивних хімічних елементів, а також різних механічних навантажень, і цей тип ущільнень може вийти з ладу. Заміна сальників – процедура не складна, але досить трудомістка. Саме тому практично кожен досвідчений автолюбитель перед самою заміною намагається дізнатися, які сальники краще придбати для свого автомобіля. Хочу порадити купить сальник за кращою ціною.

Здавалося б, ну, дізнався який розмір сальника потрібен, потім замовив відповідний по типорозміру ущільнювач і поставив його – тільки й того! В принципі, багато автовласників якраз так і роблять. Але якщо Ви хочете, щоб придбана армована манжета служила максимально довго, Вам доведеться витратити трохи свого часу, на те, щоб вивчити характеристики сальників і ознайомитися з їх різноманітністю. У машинобудуванні зазвичай використовуються лише 4 різновиди. Отже, існують такі види сальників :

  • сальники NBR
  • Сальники MVQ / VMQ
  • сальники FKM
  • сальники ACM

Така класифікація розділяє армовані манжети за матеріалом виготовлення. Власне, визначити, які сальники краще для конкретних умов експлуатації і якраз таки і дозволяє унікальний склад гумотехнічної суміші. Залежно від того, які компоненти були використані при виробництві, змінюються багато якостей виробів, в тому числі, стійкість до тих чи інших агресивних речовин, а також робочий діапазон температур. Визначити характеристики сальників можна буде по наступній таблиці:

Маркування армованих манжет
сальник NBRСальник MVQ / VMQсальник FKMсальник ACM
Основний матеріал виготовлення
Бутадієн-нітрильний каучуксиліконовий каучукфторований каучукакриловий каучук
Призначення даних виробів
маслобензостойкиехарчовітермостійкіМасло- і жаростійка
Робочий температурний діапазон
Від -40 ° C до + 100 ° CВід -60 ° C до + 200 ° CВід -25 ° C до + 230 ° CВід -15 ° С до + 150 ° С

Таким чином, спираючись на ці параметри, можна самостійно визначити, який сальник поставити в конкретному вузлі. Маслобензостойкие можуть витримувати тривалий контакт з різними паливно-мастильними речовинами, абсолютно не розбухаючи протягом тривалого часу. Термостійкі здатні витримати більш високі експлуатаційні температури в робочому середовищі. А харчові взагалі можуть бути задіяні в фармацевтиці або навіть в харчовому виробництві, так як біологічно повністю безпечні для людини.

характеристики сальників

Практично всі основні характеристики сальників , в тому числі і максимальний ресурс працездатності, залежать від основного матеріалу виготовлення, а також від наявності або відсутності в складі спеціальних додаткових хімічних компонентів. Якщо взяти для прикладу високотемпературні вироби, то можна помітити, що завдяки додаванню в них особливих речовин, стійкість до спеку підвищується майже на + 50 ° С. Тому в деяких випадках доведеться вибирати, які сальники краще , спираючись на їх матеріал виготовлення.

  1. Бутадієн-нітрильних каучук характеризується неймовірно високою стійкістю до всіх видів паливних елементів і мастильних речовин.
  2. Силіконовий каучук має найкращу стійкістю до різних розчинників і кислот. Матеріал біологічно інертний, хороший діелектрик.
  3. Фторований каучук має чудову стійкість до багатьох кислот, а також до розчинів, мастил, палива, розчинників і до впливу озону.
  4. Поліакрилових каучук перевершує гуму NBR по стійкості до масел, тепла і до озону, але він менш стійкий до морозів і впливу води.

Крім того, коли Ви вирішуєте, який сальник поставити , важливо враховуватиме так само ще і конструктивні особливості. Армовані манжети можуть володіти як однієї, так і двома спеціальними крайками. У першому випадку, одна кромка дозволяє тільки захистити ущільнюють з’єднання від змішування або протікання різних робочих середовищ. У другому ж випадку, додаткова кромка забезпечує захист від попадання бруду і пилу в вузол. Завдяки цьому, другу кромку на даних виробах часто називають пилюжником.

Зверніть увагу на те, що армовані манжети з однією кромкою і вироби з двома крайками виконуватимуть різний за якістю ущільнення. Пильник забезпечує у багато разів більшу герметичність, тому захищена ще й від надлишків олії. Так що характеристики сальників залежать так само ще і від цієї конструктивної особливості. Наприклад, однокромочной ущільнювач забезпечить близько 30000 кілометрів пробігу, в той же час як Двукромочние дозволяють збільшити даний показник практично в два рази.

Досить часто автовласники сперечаються ще і про те, які сальники краще – кромки яких були виготовлені формовим способом зі спеціальних прес-форм, або ж ті, що були створені Неформові методом, а потім оброблені механічними пристосуваннями для додання необхідних якостей поверхні. Однак, як запевняють виробників, обидва ці способи виробництва нітрохи не впливають на підсумкові характеристики сальників , так як різниця між ними полягає лише в залученні технологічних установок.

Зате одному з головних порад від виробників слід напуття звертати свою увагу на те, який розмір сальника Ви купуєте. В принципі, Ви можете купити армовані манжети з похибкою в 1 міліметр у внутрішньому діаметрі. Дані вироби легко встановляться в посадочні місця, але працюватимуть з найменшим ККД. Якщо внутрішній діаметр придбаного вироби буде більше необхідного, то в з’єднанні зменшиться герметичність, а якщо менше – набагато збільшиться швидкість зносу гуми.

Таким чином, якщо Вам необхідна максимально довгострокова робота ущільнювача, не поскупилася купити сальник з якісного матеріалу, і обов’язково підбирайте свій конкретний розмір. При цьому, якщо для ремонту вітчизняних машин Вам цілком підійдуть імпортні аналоги сальників , то встановлювати вітчизняну армовану манжету на будь-яку зарубіжну техніку абсолютно не рекомендується. Так само при виборі не забудьте підібрати виріб відповідно до робочої температурою в Вашої експлуатаційної середовищі.

аналоги сальників

Незважаючи на те, що багато виробників сальників роблять дані ущільнення за різними стандартами виготовлення, імпортні та вітчизняні армовані манжети , як правило, мають однакові конфігурації і типорозміри. Само собою, виробники сальників можуть використовувати для виготовлення різні гумотехнічні суміші і особливі додаткові компоненти. Але це буде впливати тільки на зносостійкість виробів і на ступінь стійкості до різних агресивних впливів і механічних навантажень.

Самі ж, розміри сальників для певної деталі в конкретній марці машини у різних виробників будуть однаковими. У цьому можна запросто переконатися, поглянувши на кромку цих виробів. Маркування сальників , що включає в себе і типорозмір, наноситься виробниками на зовнішню сторону. Таким чином, можна порівняти продукцію з країн Європейського Союзу та армовані манжети з Російської Федерації, і переконається в абсолютно повної ідентичності подібних виробів ущільнювачів по розмірному ряду.

Правда, найчастіше, дуже багато виробники сальників , для того щоб хоча б якось позначити індивідуальність і унікальність своєї продукції, виготовляють і випускають спеціальні нестандартні розміри сальників . Якщо в звичайних виробах, як правило, всі параметри, а саме, зовнішній діаметр, внутрішній діаметр і висота мають цілі числа, наприклад 4х11х6 міліметрів, то нестандартні армовані манжети в своїх габаритах мають вже десяткові параметри, наприклад, 49,25х33,4х9 міліметрів.

Проте, такі нюанси не залишаються непоміченими, і інші виробники сальників підлаштовують виробництво таким чином, щоб випускати ідентичні ГТВ з абсолютно однаковими стандартними і нестандартними типорозмірами. Це необхідно для того, щоб забезпечити взаємозамінність всій гумотехнічної продукції. У справу вступає звичайна конкуренція: якщо клієнту запропонувати найбільш якісні аналоги сальників за меншою ціною, то цілком очевидно, на чому в підсумку зупиниться його вибір.

Незважаючи на те, що ціна сальників зарубіжного виробництва істотно вище в порівнянні з ціною на армовані манжети ГОСТ 8752-79 , багато російських клієнти намагаються купити сальники від європейських гумотехнічних підприємств. Обумовлено це, в першу чергу, високою стійкістю безлічі імпортних ущільнювачів до умов експлуатації в Російських реаліях. І хоча сальники DIN 3771 – це аналоги сальників , зроблених по держстандарту, їх технічні характеристики часто виявляються краще.

Само собою, якість даних виробів ущільнювачів не залежить від географічного розташування країни-виробника. Різниця полягає в сировинному складі, використовуваному для виготовлення сальників, яке право застосовується обладнанні, а також в самому технологічному процесі. Так багато вітчизняних компаній, наприклад, «АТ Резинотехника Балаково » в Росії вважається однією з провідних компаній, що випускають армовані манжети . При цьому, всі аналоги сальників від Балаковорезінотехніка мають дуже високу якість.

Більш того, безліч видів різної зарубіжної техніки, зокрема, автомобілів, випущених понад 15-ти років тому, вже не випускаються і не мають офіційної сервісної підтримки. Якщо вибрати для них відповідні розміри армованих манжет закордоном в принципі не важко, то замовити такі ущільнювачі в Росію буде дуже накладно. Тому багато наших підприємств і випускають аналоги сальників імпортних заводів з Чехії, Польщі, Німеччини, а також інших країн Європейського Союзу або ж Америки.

Правда, існують і зворотні ситуації, коли Російському споживачеві потрібно вибрати розміри сальників імпортних під старі вітчизняні автомобілі, оскільки армовані манжети зарубіжного виробництва, на думку багатьох автовласників, у багато разів краще справляються з різними навантаженнями. Якраз для таких вищеописаних випадків ми вирішили розмістити в цьому матеріалі спеціальну таблицю російських аналогів імпортних сальників, по якій можна буде підібрати відповідне ущільнення.