Підготовка до протезування

4-9-2020

Протезування будь-якого виду включає в себе підготовчий етап. Його тривалість і перелік необхідних заходів залежать від виду протезування, стану зубів і ясен. Якщо потрібне лікування ортодонта, підготовка може розтягнутися на 1-1, 5 року. Також хочемо порекомендувати почитати про протезування зубів Поділ

Роль підготовчого етапу протезування зубів
Пацієнтам може здатися, що проводити підготовку необов’язково, це додаткові витрати і втрата часу. Без проведення підготовчих заходів довговічності протезування домогтися неможливо. Запальні процеси приведуть до необхідності видалення зуба під коронкою або одиниць зубного ряду, на які спирається міст.

Записатися на консультацію і отримати індивідуальний план лікування

Заходи підготовки зубів до протезування
Підготовка до протезування металокерамікою включає видалення нерва (при необхідності), зняття зубного каменю, лікування і відновлення опорних одиниць зубного ряду. Її мета-домогтися гарного стану опорних зубів.
Підготовка зуба до протезування під коронку крім лікувальних заходів включає обточування. Вона необхідна для надійної фіксації коронки.

Виконувати протезування при наявності захворювань пародонту не можна. Тому підготовка до протезування зубів при необхідності включає в себе усунення кровоточивості ясен, рухливості зубів, лікування пародонтальних кишень. Якщо ясна знаходяться в хорошому стані, цей етап виключається з підготовки.

Підготовка порожнини рота

В обов’язковому порядку проводять професійну гігієну порожнини рота. Видаляється наліт і зубний камінь, які є сприятливим середовищем для розмноження патогенних бактерій. При наявності каріозних вогнищ проводять необхідне лікування.

Хірургічна підготовка

На цьому етапі видаляються одиниці зубного ряду, що не підлягають лікуванню і відновленню. Наприклад, коріння повністю зруйнованого зуба, зуби з невиліковним періодонтитом. Підготовка зубів до протезування імплантами може включати досить складне хірургічне втручання (наприклад, операція синус-ліфтингу).