Хто такий отоларинголог

7-27-2021

Отоларингологи-це лікарі, які спеціалізуються на лікуванні захворювань вуха, носа, горла і пов’язаних з ними структур. Також хочемо вам порекомендувати вибрати лора на сайті https://yevhenfliak.com/, тут найкращі спеціалісти .

Отоларингологи також відомі як лікарі вуха, носа та горла (лор), які надають амбулаторну та хірургічну допомогу.

Оториноларингологічні захворювання і розлади можуть вражати будь-яку людину, незалежно від віку або статі, починаючи з раннього дитячого віку.

Найбільш частими причинами відвідування отоларинголога амбулаторної ланки є проблеми з носом і навколоносовими пазухами, вушними інфекціями, захворювання глотки і гортані.

Більшість захворювань лор органів можна діагностувати за допомогою оториноларингологічного обстеження, це означає, що отоларингологи застосовують практичний підхід до пацієнтів.

Вивчення оториноларингології розширилося за останні 50 років і тепер включає в себе так само вивчення патологічних станів голови і шиї.

Слово, незважаючи на його довжину, насправді є абревіатурою оториноларингології.

Вуха: дуже часта патологія-гострий середній отит – до 90% дітей у віці 3-5 років мають даний діагноз, у дорослих пацієнтів висока частота зовнішніх отитів, хронічних отитів, лор лікар стикається з даними патологіями щодня. Високий відсоток пацієнтів з приглухуватістю, частіше це вікові хворі. Чоловіки частіше, ніж жінки, мають втрату слуху у віці від 20 до 69 років.

Ніс: гострий риносинусит знаходиться на першому місці за частотою зустрічальності в популяції, 20 млн випадків на рік, що пояснюється, найчастіше, пізнім попаданням до лор лікаря пацієнтів, а так само тривалим перебуванням на лікуванні у терапевтів і лікарів загальної практики як в росії, так і за кордоном. Хронічним риносинуситом страждає близько 10% населення росії, і близько 35 мільйонів випадків діагностується даної патології щороку в світі.

Горло: на другому місці після патології носа і пазух знаходиться патологія глотки, в рік в росії в амбулаторній практиці фіксується до 7 млн звернень по даній нозології (гострий фарингіт). Якісна діагностика і лікування захворювань глотки, зокрема, лікування гострого тонзиліту, призводить до скорочення ускладнень, які можуть турбувати пацієнта в подальшому. Адекватність прийому антибіотиків, відсутність самолікування, що поширене повсюдно, своєчасне потрапляння пацієнта до лор лікаря є запорукою успіху в лікуванні хворих.

Голова і шия: отоларингологи також можуть лікувати хвороби і розлади області обличчя, голову і шию. До них відносяться інфекційні захворювання, травми, деформації та онкологічні захворювання. При цьому вони перетинаються з іншими спеціальностями, такими як дерматологія, неврологія, стоматологія та щелепно-лицьові хірургія, онкологія.

В області отоларингології є сім напрямків.

До них відносяться:

Сучасна лор практика не представляється без застосування ендоскопа, який може допомогти отоларинголога детально досліджувати лор органи. У нашому центрі проводиться ендоскопічний огляд дорослих пацієнтів для діагностики захворювань лор органів.

Отоларингологи амбулаторної ланки повинні виконувати цілий ряд маніпуляцій, ці процедури також варіюються за ступенем складності. Маніпуляції проводяться як дітям, так і дорослим.