Куріння матері під час вагітності може призвести до жахливих наслідків для здоров’я дитини (як у фізіологічному, так і в психічному плані). Це стосується всіх систем в організмі. Серцево-судинні захворювання – у дітей курців матерів спостерігається зміцнення артерій і відповідно збільшується ризик атеросклерозу в майбутньому.

Шлунково-кишковий тракт – ризик розвитку кольок у немовлят курящих матерів в 2 рази вище, ніж у некурящих. Це пов’язано з підвищенням концентрації мотилина в плазмі крові. Мотилин – це кишковий білок, який бере участь в регуляції функцій шлунково-кишкового тракту. Підвищений рівень мотилина може призвести до закиданням кислого вмісту шлунку в стравохід. Підвищення концентрації мотилина в крові може проявитися хворобливими спазмами кишечника.

Кровоносна система – ризик розвитку лейкемії та лімфоми.

Дихальна система – ризик виникнення астми. Дослідники з університету Південної Каліфорнії виявили, що у дітей, чиї матері і бабусі курили, ризик появи астми збільшується в1,3 рази — це при тому, якщо курила тільки мати, в 1, 8 рази – якщо курила тільки бабуся і в 2,6 рази – якщо і мати і бабуся курили протягом вагітності.

Імунна система – часте виникнення респіраторних захворювань (ГРВІ, ГРЗ, грип та ін). Вчені Пертенского університету в Західній Австралії виміряли у дітей концентрацію кілька важливих білків імунної систем. Вони виявили у дітей, які зазнали впливу нікотину в утробі, значний недолік 2-х речовин, які відповідають за створення набутого імунітету до алергенів, що зустрічаються в навколишньому середовищі.

Рак – у дітей, чиї матері курили під час вагітності, захворюваність пухлинами мозку була вище в 1,3 рази. Найбільшою мірою з материнським курінням був пов’язаний ризик виникнення астроцитомою.

Ожиріння – ризик надмірної маси тіла майже в 3 рази вище серед дітей, чиї матері курили в першому триместрі вагітності.

Психічні відхилення – уповільнений розвиток інтелектуального та емоційного розвитку, синдром «непосиди Філа» (гіперактивність, імпульсивність, неуважність). Крім того, нижчий коефіцієнт розумового розвитку.

Отже, для народження здорової дитини потрібно позбутися від цієї згубної звички, і чим раніше, тим краще. Здоров’я вашої дитини залежить тільки від вас!

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Жіноче куріння
Вагітність
Жіноче здоров’я
Діти
Матеріали по темі


 • Лист палить дівчині

  04.09.2016

 • Профілактика шкідливих звичок на DVD

  18.10.2008

 • Діти курців батьків приречені стати курцями?

  09.04.2009

 • У некурящих Нью-Йоркців виявлений в крові котинін

  15.04.2009

 • Лист палить чоловікові

  18.05.2009

 • зроби це

  08.06.2009