Зрозуміло справа, що зуби з кабінету стоматолога нас мало цікавлять. Ну, немає їх більше, так що їх жаліти? А от що собою представляють самі дорогі і улюблені серцю частинки нашого тіла, що залишилися в роті старанно кращого господаря, ми і спробуємо з’ясувати.

Зуби курця можна розділити на дві категорії:

 • Ті зуби, які у роті.
 • Ті зуби, які залишилися в кабінеті стоматолога.
 • Ну, нам, чоловікам, часто не те, що на своє здоров’я плювати, нам деколи і на життя свою начхати, наплювати і земелькою зверху присипати. Тому ми мало хто з нас чистить зуби по три рази на день, а деякі, взагалі, сприймають зубну щітку як тортурний інструмент. А ось жінки, самі прекрасні і дивовижні створення на нашій планеті, примудряються витрачати години на ранковий і вечірній туалет. І, звичайно, зубах вони приділяють значно більше уваги, ніж, часом, власним чоловікам…

  Коли ми робимо таку бажану затяжку ароматного тютюнового диму, чимала частина хімічної енциклопедії осідає на наших зубах, не встигаючи дістатися до легенів. Зуби, немов заправская міська варта, намагаються зупинити навалу отруйно-радіоактивних хімікатів, але пасують після першої ж атаки. Чи жарт – три десятки легкоброньованих піхотинців проти кількох тисяч бійців моторизованої піхоти Ворога з хімічною зброєю на борту… Еммм… про що це я… Ах так!

  Потрапив у рот тютюновий дим тут же обліплює емаль зубів дуже липкою, швидко твердіє і вкрай токсичної смолою. Тому у курців мужиків зуби дуже швидко стають жовтими. Ми ж їх рідко чистимо! А от у жінок навіть через двадцять років куріння зуби залишаються білими. Якщо, звичайно, самі зуби ще залишаються. Але ця білизна – як труну на похоронах. Зовні все красиво і помпезно, а всередині — розкладається труп.

  Так і тут – попереду зубки білі, а з внутрішньої сторони – схожі на будівельний щебінь. А вже що під ними коїться – ні пером не описати, ні матом сформулювати. В зубах курця дуже рано починає розвиватися так званий сухий карієс. Ми, народ пуганый тим, що в Росії дві біди – карієс і місячні, давно перестали сприймати карієс як щось небезпечне для нашого здоров’я. Ну, подумаєш дірка в зубі?

  Пломбу поставимо і справа з кінцем. Але от біда. Дірка-то ця не вентилюється, а, значить, вся гниль не просто залишається всередині зуба, а просочує його і поширюється по всіх сусідніх зубів. Спочатку, начебто, нічого, а потім зуби раптом починають боліти, гойдатися ні з того ні з сього, стріляють… і випадати. А вже випадають вони до того весело, наче й нерідні, а погано імплантовані вставні.

  Прокидаєшся вранці, а у тебе на подушці зуб. І смердить від нього такої страшної тухлятиною, що аж тошно стає. Це, до речі, натяк жінкам. Не змушуйте своїх чоловіків цілувати цю смердящую клоаку, яку ви ніжно і з любов’ю називаєте ротом. Від рота там залишилася лише дірка в голові, в яку їдять. А зуби вже давно вражені важкою формою пародонтозу і готові дезертирувати з вашого рота при першій же можливості. А важка форма пародонтозу призводить до гниття кісток черепа. А гниють кістки, на відміну від гнилих зубів, кліщами не видалиш і вставні не поставиш.

  А ще біля зубів дорослої людини є один суттєвий недолік. Якщо вони випали, то випали назавжди. А куріння робить зуби не просто жовтими. Вона їх робить мертвими. А мертві тканини, як відомо, истлевают і руйнуються.

  Я не просто так порівняв зуби з солдатами. Людина зі здоровими зубами має куди менше проблем зі здоров’ям, ніж людина з хворими зубами. Зуби – вони, дійсно, як сторожа біля воріт, першими зустрічають все те, що потрапляє до нас в організм, починаючи від материнського молока і закінчуючи отруйним тютюновим димом. І скільки б любителі тютюну не намагалися довести собі, що в палінні немає нічого погано, зате хорошого – просто вагон, тютюн дуже швидко знищує зуби курця. І нерідко тоді, коли курець ще живий.

  ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  Наліт від куріння
  Матеріали по темі


  • Як я кинула палити при стажі 22 роки, і що з цього вийшло

   16.11.2017

  • Карієс курця

   28.08.2010

  • Зубний наліт. Несвіже дихання. Запах тютюну на пальцях

   29.11.2010

  • Мова курця

   16.06.2011

  • Чому від куріння на мові з’являється наліт

   04.09.2014

  • Як відбілити зуби після куріння

   01.12.2015