Нюхальний і жувальний тютюн не менш небезпечний, ніж той, який курять: він підвищує ризик розвитку раку тієї частини глотки, в якій розташовані голосові зв’язки, стверджують індійські вчені, чию роботу в онкологічному журналі International Journal of Cancer» цитує Reuters.

Раніше вчені вивчали в основному шкідливий вплив на організм людини тютюнопаління. Як вже неодноразово повідомляв Навколо Світу, з курінням пов’язано 85% випадків раку легенів, а 50% пацієнтів з цим захворюванням були курцями у минулому. Крім раку легенів, куріння часто стає причиною серцево-судинних захворювань: це відбувається з-за того, що артерії курця перекривають холестеринові бляшки, які зменшують діаметр судини. Хвороби, викликані тютюнопалінням, знаходяться на п’ятому місці серед найбільш поширених причин смертності по всьому світу.

Однак, як стверджує індійський лікар Амір Сапкота (Dr. Amir Sapkota) і його колеги, нюхальний і жувальний тютюн не менш небезпечний, ніж той, який курять. Проблема споживання жувального тютюну дуже актуальна для Індії, де здавна було прийнято жувати бетель. Популярність жувального тютюну зростає з року в рік, при цьому жувальний і нюхальний тютюн в Індії рекламуються як відносно безпечна заміна сигарет.

Різні види жувального тютюну і сумішей з тютюном називаються в Індії пан (pan), хайн (khaini), гутка (guthka), мава (mawa) або зарда (zarda). Крім тютюну всі вони також містять гашене вапно (насвар). Ці суміші можна жувати, так і вдихати через ніс.

Сапкота і його колеги досліджували стан здоров’я 1024 пацієнтів з різними формами раку горла і органів голови в 718 медичних центрах Індії. Як виявилося, у некурящих жування тютюну підвищує ризик розвитку ракових захворювань гортанний частини глотки, розташованої нижче під’язикової кістки (hypopharynx). В середньому на рак гортанний частини глотки захворювали 2,85 досліджених з тих, хто нюхав тютюн. Однак серед тих, хто жував суміш «пан», захворювали вже 3,34, серед тих, хто жував суміш «зарда» — 3,58, а серед тих, хто споживав «гутку» — 4,59 осіб на тисячу.

За словами дослідників, жування тютюну передбачає контакт суміші і поверхні глотки протягом досить довгого періоду часу. Саме тому тютюн збільшує ризик розвитку раку одній, чітко виділеної області глотки.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння