Жувальні гумки «Нікоретте» ефективно знижують тягу до куріння і дозволяють звести до мінімуму дискомфорт, що виникає при відмові від цієї згубної звички. В даний час «Нікоретте» – це один з найбільш поширених імпортних препаратів, які допомагають без зайвих мук кинути палити.

Зміст

 • Склад
 • Форма випуску (Види гумок)
 • Фармакологічна дія
 • Фармакодинаміка та фармакокінетика
 • Показання до застосування
 • Дозування
 • Передозування
 • Лікарська взаємодія
 • Особливі вказівки
 • З алкоголем
 • Застосування у дитячому віці
 • Застосування при вагітності та лактації
 • При порушенні функції нирок
 • При порушенні функції печінки
 • Інструкція по застосуванню
 • Відгуки курців
 • Відгуки психологів
 • Відгуки лікарів
 • Ціни в аптеках
 • Аналоги жувальних гумок
 • Відео
 • Всмоктуючись через слизову рота, нікотин з жувальної гумки Нікоретте надає дію, аналогічне тому, яке виявляє в організмі нікотин з сигарет. Це дозволяє зняти нікотинову абстиненцію при відмові від куріння, знизити кількість викурених сигарет, а потім і повністю відмовитися від них.

  Склад

  Кожна жувальна гумка містить нікотин-полімерний комплекс у вигляді нікотину резинатами з вмістом нікотину 2 і 4 мг.

  В якості допоміжних речовин використовуються карбонат кальцію і натрію, ксилітол, олія м’яти перцевої, натрію гідрокарбонат, калію ацесульфам, левоментол, сукралоза, магнію оксид, барвники внутрішньої частини і оболонки, воски, полісорбат 80.

  Форма випуску (Види гумок)

  В даний час доступні наступні види жувальних гумок Нікоретте:

  Вид жувальної гумки Вміст нікотину
  Жувальна гумка «Морозна м’ята з відбілюючим ефектом». З вмістом нікотину 2 і 4 мг в одній платівці.
  Жувальна гумка «Свіжа м’ята». З вмістом нікотину 2 і 4 мг в одній платівці.
  Жувальна гумка «Свіжі фрукти». З вмістом нікотину 2 і 4 мг в одній платівці.

  Пластинки упаковані в блістери з фольги і полімерів, блістери розфасовані у пачки картонні по 6, 15, 30 або 105 пластинок.

  Фармакологічна дія

  Препарат для лікування нікотинової залежності методом НЗТ.

  Фармакодинаміка та фармакокінетика

  Відмова від куріння — тобто інгаляційного введення нікотину шляхом викурювання сигарети — може призвести до розвитку синдрому відміни. В даному випадку він полягає в сильному бажанні закурити, постійних думках про сигареті і куріння, дратівливості, порушеннях сну, сонливості або безсонні, безпричинної тривоги, туги або апатії, сильному апетиті, неприємних больових відчуттях в різних частинах тіла.

  Введення нікотину іншим шляхом, наприклад, за допомогою жувальної гумки, знижує тягу до сигарет, зменшує чи усуває симптоми синдрому відміни.

  Заміщення нікотину з сигарет медичним нікотином, одержуваним з жувальної гумки (і з допомогою інших препаратів НЗТ) також допомагає знизити кількість викурених сигарет у тих, хто з різних причин не може відмовитися від куріння.

  Надходячи з жувальної гумки Нікоретте, медичний нікотин всмоктується через слизову рота, рясно забезпечені кровоносними судинами, і виявляється в крові вже через 5 хвилин. Через 30 хвилин Cmax нікотину стає максимальним. Період напіввиведення нікотину — близько двох годин, метаболізується і виводиться печінкою, нирками та легенями.

  Надійшов через препарати НЗТ нікотин зв’язується з білками плазми в об’ємі менше 5%, та не має значущого впливу на фармакокінетику нікотину і його взаємодію з організмом при різних захворюваннях, у тому числі у літніх пацієнтів.

  Показання до застосування

  • Лікування нікотинової залежності.
  • Виключення або зниження ризику синдрому відміни нікотину.
  • Необхідність зниження споживання нікотину.
  • Зниження ризику розвитку синдрому відміни при тимчасовій відмові від куріння.

  Дозування

  Режим дозування визначається індивідуально, а залежно від стажу та інтенсивності куріння, а також від поточної необхідності кинути палити відразу або поступово, тимчасово знизити споживання сигарет.

  При повній відмові від куріння в день використовується не більше 15 платівок жувальної гумки, середній курс використання жувальної гумки Нікоретте — 12 тижнів.

  При поступовому зниженні кількості викурених сигарет курс лікування може становити до 40 тижнів, при цьому потрібно прагнути замінити жувальною гумкою як можна більше число епізодів куріння.

  При тимчасовій відмові від куріння жуванням гумки замінюються епізоди куріння при неможливості закурити, наприклад, під час довгих авіаперельотах, при знаходженні в громадських місцях, в лікувальному або навчальному закладі.

  Можливе використання жувальної гумки Нікоретте у складі комбінованої нікотинозамісної терапії тютюнопаління. У цьому випадку режим дозування розраховується виходячи із загальної кількості надходить нікотину.

  Передозування

  Ризик передозування нікотину при використанні невеликий, однак теоретично він можливий при вступі надлишкових доз нікотину, наприклад, при комбінованій нікотинозамісної терапії.

  Симптоми передозування нікотину можуть включати наступні скарги: болі в животі, нудота, блювота, рідкий стілець, головні болі, запаморочення, слабкість, сонливість, підвищене слиновиділення. При попаданні більш високих доз знижується артеріальний тиск, утруднюється дихання, можливий судинний колапс, судоми.

  Лікування полягає у відмові від НЗТ, застосування активованого вугілля внутрішньо, постільному режимі. При необхідності госпіталізують потерпілого в стаціонар.

  У дітей передозування нікотину може розвинутися при вживанні ними мінімальних доз никотинсодержащих препаратів, тому дитину необхідно госпіталізувати в стаціонар незалежно від того, є у нього ознаки передозування чи ні.

  Лікарська взаємодія

  Відмова від куріння може зажадати корекції доз деяких препаратів, для яких типова мала широта терапевтичної дії. Пов’язано це з тим, що у відсутність нікотину підвищується активність ферменту CYP1A2 і, як наслідок, зміст цих препаратів у плазмі крові. З практичної точки зору є ймовірність, що знадобиться коригування доз клозапіну, пентазоцину, ропинирола, теофіліну, такріну, флекаїніду.

  Особливі вказівки

  Жуйка Нікоретте може виявитися незручним для пацієнтів носять зубні протези.

  Неприємні відчуття і легкі розлади ШКТ після вживання жувальної гумки Нікоретте не мають клінічного значення, і проходять, як правило, після зниження дози нікотину (тимчасово перейти на використання гумки 2 мг) і подовження інтервалів між жеваниями.

  Жувальна гумка завжди повинні бути доступна пацієнту, тому виходячи з будинку або отруюючись в дорогу, потрібно передбачити її запас.

  З алкоголем

  Не рекомендується через ризик взаємного потенціювання побічних ефектів, що можуть призвести до серйозного розладу здоров’я.

  Застосування у дитячому віці

  Даних про можливість використання гумки Нікоретте у осіб молодше 18 років не наводяться, тому рішення про доцільність її застосування для лікування нікотинової залежності у дітей і підлітків приймається індивідуально лікарем.

  Застосування при вагітності та лактації

  Можливість використання жувальної гумки Нікоретте у вагітних і годуючих жінок визначається співвідношенням ризику продовження паління матір’ю і користю від відмови.

  Нікотин проникає через плацентарний бар’єр, потрапляє в грудне молоко, надаючи вплив на життєдіяльність плода і немовляти. Шкода і користь повинні бути ретельно оцінені і прораховані.

  При порушенні функції нирок

  Концентрація нікотину в плазмі крові тим вище, чим важче порушення функції нирок. При гемодіалізі можливе підвищення вмісту нікотину в плазмі.

  При порушенні функції печінки

  Можливо порушення всмоктування та розподілу нікотину у пацієнтів з помірними і вираженими патологіями роботи печінки.

  Інструкція по застосуванню

  Використовувати жувальну гумку Нікоретте потрібно всякий раз, коли виникає бажання закурити. Для цього потрібно дістати одну подушечку з блістера, помістити жуйку в рот і повільно розжувати її, поки не з’явиться різкий нікотиновий смак. Це означає, що почалося інтенсивне виділення нікотину, тому потрібно перестати жувати і перемістити жувальну гумку вбік, між щокою і яснами: нікотин продовжить виділятися і рівномірно поступати в кров, всмоктуючись через слизову.

  Як тільки інтенсивність смаку знизиться, потрібно повторити процес, тобто знову зробити кілька повільних жувальних рухів до появи інтенсивного смаку.

  Кількість таких повторів індивідуально, але на один прийом використовується тільки одна подушечка жувальної гумки Нікоретте.

  Відгуки курців

  Антон, 55 років, Тюмень.

  Мій стаж курця — більше 40 років! Кидав незліченну кількість разів, був час — не курив біля року, але… З жуйкою я не пробував кидати, вважав, що це несерйозно. Але лікар буквально наказав кинути, і допоміг підібрати схему, в якій я вранці наклеював пластир Нікоретте, а коли накатывало бажання закурити, то жувати жувальну гумку Нікоретте 2 мг. Через два місяці пластир мені скасували, залишили жуйку. Ніяких труднощів я не відчував, палити тягнуло, звичайно, але я вже звик зажевывать бажання. Почали лікування ми в жовтні 2013 року, через три роки я ношу з собою гумку Нікоретте, але скоріше як психологічну підтримку — блістер вже обтрепался, але я з нього за півтора року після закінчення курсу лікування всього одну жуйку дістав — розлютився, коли у ДТП потрапив.

  Аня, 29 років, Великий Новгород.

  Я не люблю приймати таблетки, мене дратує пластир, і я не так багато курила, щоб використовувати «забійні» методи відмови. Була на лазерному кодуванні, читала Карра, але все це була трата грошей і часу. Жувальна гумка Нікоретте мені підійшла ідеально: у нашої творчої середовищі жующий жуйку людина нікого не бентежить, у гумки Нікоретте присмак ментолових сигарет — моїх улюблених. Я кинула палити відразу, просто замінила всі куріння жуванням гумки. У день викурювала по 12-15 сигарет, стаж куріння близько 7 років, так що відмова пройшов швидко. Кинула я влітку 2015 року, жувала жувальну гумку Нікоретте приблизно до січня 2016 року, зараз практично не використовую її, іноді раз на місяць, коли «нічний дожор» під час термінової роботи нападає, можу пожувати, згадати смак сигаретки.

  Відгуки психологів

  Жувальна гумка Нікоретте має величезне значення у якості засобу, який допомагає прибрати тривогу як компонент зриву кидають палити. Багато повертаються до куріння тільки тому, що в якийсь момент, який раніше був пусковим для бажання закурити, у них під рукою не виявлялася джерела нікотину. Так, треба визнати, що куріння змінює на біохімічному рівні реакцію на стрес і потреба в нікотині — це потреба в нормалізації вироблення антистресових гормонів дофаміну і т. п.

  З жуйкою Нікоретте нікотин швидко надходить у кров, нормалізується біохімія, рівень дистресу або роздратування знижується, людина заспокоюється, палити не хочеться.

  Крім того у жувальної гумки Нікоретте виражений присмак нікотину, що також грає роль в подачі сигналів мозку, що все добре, стабільно, все продовжується як раніше.

  Тобто, жуйка грає множинне роль: психологічної опори; кошти купірування тяги до ефектів нікотину на фізичному рівні; джерела нікотину, але без отруєння сигаретним димом.

  Жувальні гумки Нікоретте надають свободу вибору способу кинути: одномоментний повна відмова, поступове скорочення кількості викурених сигарет, використання жуйки в моменти виникнення бажання закурити вже після відмови від сигарет.

  Є дані, що нікотинові жувальні гумки можуть допомогти при СДУГ — Синдрому дефіциту уваги і гіперактивності.

  Відгуки лікарів

  Ліана, психотерапевт, клінічний психолог.

  Жувальна гумка, що замінює куріння, відома ще з часів СРСР — старше покоління має ще пам’ятати жуйку «Гамібазін». Тоді до дослідження можливостей нікотинозамісної терапії підходили дуже серйозно, жуйка отримувала непогані відгуки, але з «Гамибазином» все закінчилося в дев’яностих. І я була рада дізнатися, що «Джонсон & Джонсон» вивели на російський ринок жувальну гумку Нікоретте.

  Неврологічна, точніше невротична компонента в нікотинової прихильності дуже сильна. Багато хто не може кинути курити саме через маніфестації неврозів, які куріння пригнічувало. Однак нікотиновий смак жуйки плюс введення в організм медичного нікотину дозволяють прибрати причину цієї маніфестації (порушення нейромедіаторної системи). Залишається лише необхідність психологічної підтримки у критичні періоди (і це може бути самостійна проробка глибинних причин продовжувати палити) і регулярне, за інструкцією, використання жувальної гумки Нікоретте.

  Ціни в аптеках

  Ціни в аптеках на жувальну гумку Нікоретте станом на кінець серпня 2016 року:

  Москва

  Жувальна гумка нікоретте 2 мг, 30 шт. від 513 до 570 крб.;

  Жувальна гумка нікоретте 4 мг, 30 шт. Ціна 539 руб. до 640 руб.

  Санкт-Петербург (СПб)

  Жувальна гумка нікоретте 2 мг, 30 шт. від 472 руб. до 520 руб.;

  Жувальна гумка нікоретте 4 мг, 30 шт. від 502 руб. до 561 руб.

  Ростов

  Жувальна гумка нікоретте 2 мг, 30 шт. від 501 руб. до 580 руб.;

  Жувальна гумка нікоретте 4 мг, 30 шт. від 521 руб. до 575 руб.

  Україна

  Жувальна гумка нікоретте 2 мг, 30 шт. немає даних;

  Жувальна гумка нікоретте 4 мг, 30 шт. від 154 до 192 гр.

  Єкатеринбург

  Жувальна гумка нікоретте 2 мг, 30 шт. від 547 руб. до 560 руб.;

  Жувальна гумка нікоретте 4 мг, 30 шт. від 560 руб. до 580 руб.

  Новосибірськ

  Жувальна гумка нікоретте 2 мг, 30 шт. від 547 руб. до 560 руб.;

  Жувальна гумка нікоретте 4 мг, 30 шт. від 566 крб. до 580 руб.

  Краснодар

  Жувальна гумка нікоретте 2 мг, 30 шт. від 523 руб. до 560 руб.;

  Жувальна гумка нікоретте 4 мг, 30 шт. від 518 руб. до 580 руб.

  Омськ

  Жувальна гумка нікоретте 2 мг, 30 шт. від 505 руб. 570 крб.;

  Жувальна гумка нікоретте 4 мг, 30 шт. від 530 570 крб. крб.

  Челябінськ немає даних

  Уфа

  Жувальна гумка нікоретте 2 мг, 30 шт. від 523 руб. до 560 руб.;

  Жувальна гумка нікоретте 4 мг, 30 шт. від 560 руб. до 580 руб.

  Аналоги жувальних гумок

  Брендів жувальної гумки з нікотином чимало, але офіційно використовуються в РФ — тільки жувальна гумка Нікоретте. На сайті Нікоретте, на форумі кидають палити можна отримати підтримку і роз’яснення при проблемах, труднощах і т. п. які могwут виникнути при використанні жувальної гумки Нікоретте. Використання інших жувальних гумок, тим більш сумнівного виробництва країн Азії і Сходу може бути пов’язано з різноманітними ризиками та проблемами, відповідальність за які несе винятково їх споживач.

  У США та Євросоюзі нікотинові жуйки продається виключно в аптеках, тоді як в Австралії, Новій Зеландії, інших країнах Сполученого королівства — на заправках, в супермаркетах, кіосках з тютюновою продукцією.

  За кордоном відомі також: Nicotine gum» компанії Preferred; «Nicotine gum» бренду CVS; жувальна гумка з медичним нікотином «Nicogum»; «Habitrol Nicotine Chewing Gum»; «Nicotinell Mint Nicotine Chewing Gum»; «Nicotex—2» і «Nicotex—4» компанії CIPLA; жуйка «Kwiknic nicotine chewing gum mint» та інші.

  Відео про Нікоретте

  ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  Препарати нікотинозамісної терапії
  Матеріали по темі


  • Інгалятор Нікоретте®

   09.09.2016

  • Никотинелл – жувальні пастилки

   05.12.2008

  • Никвитин (Niquitin)

   04.09.2011

  • Никомель

   09.12.2011

  • Група препаратів Никотинелл (Nicotinell)

   28.05.2012

  • Никодерм (NicoDerm)

   28.05.2012