Віковий показник початку тютюнопаління в Росії неухильно знижується і це серйозно загрожує здоров’ю нації, заявив президент Всеросійського наукового товариства кардіологів, академік РАМН Рафаель Оганов.
«Проблема початку куріння дитячого та підліткового зростає. Потрібно бути кваліфікованим фахівцем, аби пояснити підліткові шкоду куріння. Середній вік початку куріння тютюну в Росії 10-12 років», — сказав Р. Оганов. Він повідомив, що щорічно у світі помирає близько п’яти мільйонів чоловік від захворювань, пов’язаних з курінням. «Куріння все більше поширюється, тому смертність дуже висока», — зазначив Р. Оганов. На його думку, «пропагувати відмову від куріння необхідно постійно, адже 20-секундні ролики діють набагато краще, ніж довгі розмови з науковцями».

У свою чергу, директор НДІ канцерогенезу Онкологічного наукового центру РАМН Давид Заридзе назвав куріння «дитячою хворобою». «І в цьому питанні у нас дуже великий пробіл, так як лікарі, наприклад в поліклініках, цим практично не займаються», — зазначив він. «Тютюнові компанії говорять про соціальну відповідальність, але яка може бути соціальна відповідальність у компаній, які практично вбивають людей?» — сказав Д. Заридзе. За його словами, «курці не можуть відмовитися від сигарет, близько 80 відсотків хотіли б це зробити, але тільки 4 людини з 100 можуть», повідомляє «Інтерфакс».

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Куріння в РФ
Матеріали по темі


 • До 2030р. від куріння щорічно буде вмирати 10 млн осіб

  11.11.2007

 • Мільйон росіян в рік помирає від куріння

  16.11.2007

 • Кожна третя росіянка курить

  04.06.2008

 • Щодня від куріння помирає 9 харків’ян

  07.06.2008