Найпоширеніший міф — куріння допомагає зберегти струнку фігуру. Це неправда. Подивися навколо, адже багато повних курящих дівчат і жінок, і навряд чи сигарета допоможе їм скинути зайві кілограми. Навпаки, до них ще треба додати гастрит і виразкову хворобу шлунка. За цим міфом слід наступний — куріння заспокоює нерви і рятує від стресів.

Насправді всі речовини, що містяться в тютюні не розслаблюють, а просто гальмують деякі ділянки центральної нервової системи, які відповідають за нервовий стан людини. Після звикання до сигарети, самостійно розслабитися вже важко. Виходить замкнуте коло.

За словами наукового співробітника державного науково-дослідного центру профілактичної медицини Мінздоровсоцрозвитку Росії Ольги Вихиревой, стрес в різних ситуаціях може бути викликаний елементарним никотиновым голодуванням, а не хвилюванням. Спочатку нікотин збільшує секрецію серотин, який зменшує активність мозкових клітин, і це призводить до почуття умиротворення. Але після куріння відбувається зворотний процес.

Сигарети «ligth» не так шкідливі як звичайні — це третій міф. Ступінь «лайт» визначається спеціальним приладом. Але людина робить все по-своєму і його не треба прирівнювати до машини. Для необхідної порції нікотину курить дівчина мимоволі збільшує глибину затяжок «легких» сигарет. Згідно з дослідженнями, куріння сигарет із фільтром збільшує ймовірність появи інфаркту в 2 рази.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Жіноче куріння
Міфи
Міфи про сигарети
Матеріали по темі


 • Лист палить дівчині

  04.09.2016

 • Кинути палити раз і назавжди

  16.11.2017

 • Як я кинула палити при стажі 22 роки, і що з цього вийшло

  16.11.2017

 • Як я кинула курити і що з цього вийшло

  29.08.2009

 • Міфи про шкоду куріння

  28.09.2009

 • Вплив паління на шкіру й фігуру

  28.09.2009