Плацента (дитяче місце) – це рятувальний трос між матір’ю і дитиною. Коли вагітна жінка курить, кисень в її крові замінюється чадним газом. Чадний газ є отруйним газом, який позбавляє м’язи, мозок і тканини організму кисню, що ускладнює роботу серця дитини. Якщо дитині не вистачає кисню, він буде страждати від цього явища, яке називається кисневим голодуванням. Гіпоксія впливає на довгий період часу. Миттєвий ефект полягає в тому, що рухи дитини всередині матки сповільнюються, а серцевий ритм прискорюється, так як дитина намагається отримати більше кисню. Рухи дитини сповільнюються до тридцяти хвилин, після того як мати викурить хоча б одну сигарету.

— Плацента постачає дитини поживними речовинами; куріння збільшує шанси того, що дитина народиться меншого розміру, ніж очікується (дитина з недостатньою вагою). Дослідження показують, що деякі жінки розглядають недостатній вага дитини як переваги, проте, існує безліч свідчень, які говорять про протилежне. Якщо дитина буде менше за розміром, ніж повинен бути при народженні, він буде менше і при подальшому своєму розвитку. Дітям, які народилися з вагою, швидше за все знадобиться інтенсивна терапія.

Плацента є бар’єром/фільтром для певних речовин. На жаль, вона не може утримувати всі з них, і багато з них проникають всередину. Нікотин, чадний газ та інші хімікати, які містяться в тютюновому димі, передаються дитині. У цигарках міститься близько чотирьох тисяч хімікатів, з яких понад тридцять відомі як канцерогени. Німецькі дослідження показали сліди нитроаминокетона, що міститься в нікотині, який є найсильнішим речовиною, що викликає рак. Він був знайдений у 22 немовлят з 31 у матерів, які курили під час вагітності.

Вплив нікотину

Нікотин через кровообіг потрапляє в мозок, а потім і в інші частини організму. Вісімдесят відсотків нікотину розкладаються на котинін ферментами, що містяться в печінці. Котинін може діяти на матку, викликаючи спазми або пологи. Багато хімічні речовини, включаючи нікотин, можуть миттєво потрапляти з кровообігу матері в кров до плоду. (Ось чому лікарі настільки стурбовані прийомом вагітними жінками ліків, що відпускаються за рецептом і без нього). Якщо ви курите під час вагітності, ваша дитина схильний приблизно такій же кількості нікотину, що і ви. Це означає, що як тільки він або вона народиться, і більше не буде отримувати внутрішньовенно нікотин, проявляться симптоми нестачі нікотину.

Клінічні дослідження показали, що концентрація нікотину в плаценті, амніотичної рідини і ембріональній сироватці були відповідно вище, ніж значення материнської сироватки при вимірах на різних стадіях протягом всієї вагітності.

Нікотин змінює кров’яний тиск курця, серцевий ритм і навіть його метаболізм. Нікотин відразу потрапляє в маленькі кров’яні судини, змушуючи їх звужуватися, що призводить до зниження кровотоку в матку, і, відповідно, до дитини. Нікотин може затримувати вироблення простацикліну, сильнодіючого судинорозширювального засобу і перешкоджає скупченню тромбоцитів, в артеріях. Дослідження показали, що нікотин сприяє збільшенню маточного судинного опору і зниження кровотоку в матку, можливо в результаті дії катехоламіну. Паління різко і хронічно знижує кровотік в матку, мабуть, в результаті дії нікотину.

Існують свідоцтва, що нікотин послаблює ріст плода і може призвести до підвищеного ризику раптового передчасного припинення вагітності та передчасних пологів. Можливою причиною уповільнення росту плода є ішемія плода (знижений кровотік) і гіпоксія (недолік кисню), в результаті впливу нікотину на плацентарний кровообіг.

Нікотин, що надходить із сигарет або замісної терапії, надає несприятливий вплив на здоров’я людини. Дослідження серед жінок-курців показують, що 74 відсотки хотіли б відмовитися від куріння, але, незважаючи на ці спроби, більшість жінок залишаються залежними від нікотину і стикаються з труднощами подолання їх пристрасті до цього наркотичного засобу.

Вагітні жінки, які курять, часто бувають дуже мотивованими, щоб кинути палити, особливо на ранній стадії вагітності, але багато з них продовжують курити. Куріння серед майбутніх матерів знаходиться на неймовірно високому рівні 23% і тільки 3% жінок кидають палити, покладаючись лише на власну силу волі.

Існує підвищений ризик, коли майбутня мати палить. Ризик викидня вище на 27% серед курців. Смертність під час пологів (визначена як народження мертвого плоду або смерть новонародженого протягом першого тижня життя) збільшується на одну третину серед дітей жінок, які палять. Ризик народження дитини з недостатньою вагою вище в три рази. Більш того, чим більше сигарет жінка викурює під час вагітності, тим вище можливе зниження ваги при народженні.

Недавні дослідження показали, що сигарети можуть знизити кровотік у плаценті, що обмежує кількість поживних речовин, що потрапляють до плоду. Існує 35% збільшення випадків раптової смерті немовлят у сні, пов’язаних з курінням під час вагітності. Куріння матері пов’язано з підвищеним ризиком розвитку раку у дитини. Діти курців батьків у два рази більше схильні до ризику серйозних повітряно-крапельних інфекцій, ніж діти некурящих батьків. Куріння під час вагітності збільшує ризик виникнення астми у маленьких дітей.

Куріння під час вагітності пов’язано з порушеннями поведінки і браком уваги. Жінки, які викурювали більше пачки сигарет в день, були значно більше схильні до появи дітей з порушеннями поведінки. Зловживання шкідливими речовинами вище серед дітей у жінок, які курили під час вагітності, а також вищий ризик поганої поведінки. Куріння під час вагітності також може впливати на фізичний ріст і розумовий розвиток дитини в довгостроковому періоді. Було відзначено, що у дітей курців жінок спостерігався знижений ріст у порівнянні з некурящими, а також більш низька успішність у читанні й математику аж до віку шістнадцяти років, і навіть більш висока кваліфікація, отримана до двадцяти трьох років.

В середньому, у курящих спостерігається більше ускладнень під час вагітності і пологів, до яких можуть відноситися кровотечі під час вагітності, передчасне відокремлення плаценти та передчасний розрив мембран. Деякі дослідження також показали наявність зв’язку між курінням і позаматковою вагітністю і вродженими дефектами у дітей жінок, які палять. Жінки найчастіше відчувають нудоту, інфекції сечових шляхів, молочницю, погано себе почувають і частіше відвідують лікарню. Існують також свідчення того, що куріння порушує гормональний баланс жінки під час вагітності і що це може мати наслідки на репродуктивні органи їх дітей.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Плацента
Вагітність
Матеріали по темі


 • Плацента

  02.07.2007

 • Майбутнім мамам варто задуматися про здоров’я дитини

  04.10.2009

 • Названі нові причини безпліддя

  23.10.2009

 • Жіноче куріння – думка кращої сторони

  31.10.2009

 • Жіноче куріння: зарубіжний досвід зниження куріння

  31.10.2009

 • Жіноче куріння – повільне самогубство

  31.10.2009