У наш час жінка з сигаретою нікого не здивує. Жінки курять на зупинках, біля торгових центрів, в парках, і це не вважається чимось аморальним і непристойним. За статистикою, в Росії палять від 15 до 40% жінок, в залежності від регіонів.

Що ж штовхає жінку взяти в руки сигарету?

Хтось курить, справляючись з допомогою нікотину зі стресом, хтось за компанію, хто-то просто пристрасть до нікотину і курить за звичкою. Але яка б не була причина паління, жінка повинна розуміти, що завдає непоправної шкоди своєму організму і здоров’ю своїх дітей.

Шкода жіночого куріння

Жіночий організм від природи сильніше чоловічого, але шкода від куріння для нього набагато вище. Обсяг жіночих легких менше, обмінні процеси протікають швидше, швидкість отруєння вище.

Палять жінки більш схильні до ракових захворювань шийки матки та молочних залоз, у них частіше зустрічаються мастопатія, фіброаденома яєчників, гіпоксія, спазми, остеопороз.

Практично у будь-якої жінки, що палить прискорюється старіння організму. Шкіра стоншується, стає тьмяною і зморшкуватою. Волосся тьмяніють, раніше з’являється сивина. Нігті змінюють колір і міцність. Зуби руйнуються, жовтіють, з’являється різкий неприємний запах з рота. Втрачається краса, привабливість, ніжність, жіночність.

Під впливом тютюнового диму еластичність голосових зв’язок знижується, голос жінки стає хрипким, грубим, хрипким. Розвивається хронічний кашель.

Під дією гормональних збоїв змінюється характер курці, з’являється нервозність, дратівливість, грубість.

Куріння впливає на репродуктивну функцію жіночого організму. Під впливом токсичних речовин порушується гормональний фон, вірогідність зачаття знижується. Якщо ж вагітність настала, то куріння може спровокувати викидень, мертвонародження або аномальний розвиток плоду.

Передменструальний синдром проявляється у жінки, що палить частіше в два рази. Біль в попереку, прищі, больові відчуття в грудях – все це симптоми ПМС, яким курці схильні представниці слабкої статі.

Недолік естрогену в організмі призводить до погіршення роботи мозку і центральної нервової системи. Виникають постійні головні болі, швидка стомлюваність, безсоння.

Під впливом тютюнового диму руйнується слизова оболонка шлунка, розвиваються хронічні гастрити і виразки.

Статистика жіночого куріння

 • За даними Всесвітньої Організації охорони Здоров’я, кожна четверта жінка у світі є курцем, і ця цифра постійно зростає.
 • Курці жінки захворюють раком легенів частіше, ніж чоловіки.
 • У вагітної курця на 25% вище ризик відшарування плаценти, ніж у некурців жінки.
 • Викидні у курців наступають на 30% частіше.
 • У 5 разів підвищується ймовірність народження мертвої дитини, якщо мама курить.
 • Обструктивною хворобою легенів-курці жінки захворюють в п’ять разів частіше, ніж чоловіки-курці.
 • При прийомі оральних контрацептивів курить жінка в 20 разів підвищує шанси заробити інфаркт міокарда.
 • З-за нестачі гормонів у жінки, що палить менопауза настає на 5 років раніше.

Ох, яка краса

Жіноча краса була оспівана поетами всіх часів. М’які волосся, гладка шкіра, ніжний голосок, чарівний аромат. В сучасному світі жінка, що тримає сигарету, вважається еталоном привабливості, еротичності.

Ось тільки за цієї зовнішньої еротичністю нічого немає. Ні свіжості особи, ні жіночності, ні аромату волосся, ні свіжості дихання. Хрипкий голос, в’яла шкіра, нігті, огидний запах з рота, сварливий характер і слабке здоров’я – ось те, що ховається за цією даниною сучасній моді.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Вплив куріння на жіночий організм
Матеріали по темі


 • Жіночий організм більш схильний до раку від куріння

  09.08.2007

 • Як сигарети впливають на жінок

  15.08.2007

 • Куріння під час вагітності

  05.09.2007

 • Доведено: Під час місячних важче кинути палити

  22.04.2008

 • Про шкоду паління для організму жінки

  28.09.2009

 • Статистика жіночого куріння в Росії

  16.08.2010