Зберігати тютюн краще в оригінальному кисете або банку, за умови, що їх ще жодного разу не турбували. Велика частина кисетов і всі банки запечатуються вакуумним способом, а тому, практично, не сохнуть.

Якщо упаковка була розкрита, то тут все залежить від того, наскільки швидко ви цей тютюн викурюєте. Якщо швидко, і він не встигає висохнути, то, природно, краще залишити як є.

Якщо ж у вас(що найчастіше і буває) відкриті одночасно кілька упаковок з різними сумішами, деякі з яких ви використовуєте не дуже часто, то краще перекласти тютюн в герметичні скляні банки. Можна, звичайно, придбати і спеціальні ємності в тютюнових магазинах. Але взагалі непогано підходять і скляні банки з-під кави.

У будь-якому випадку, чим би ви тютюн не зберігали, тримати його треба подалі від прямого сонячного світла і взагалі тепла. Різкі перепади температури теж користі не приносять, оскільки викликають утворення конденсату і, як наслідок, перезволоження тютюну.

Але більше все ж намагайтеся уникати пересихання тютюну, оскільки навіть наведений потім до нормальної вологості він втрачає в смаку і ароматі.

Але раз вже так сталося, що тютюн висох або став просто недостатньо вологим, то поправити це справа все ж можна.

Існують два найпоширеніші способи — зволоження за допомогою невеликого шматка вологої губки і з допомогою скибочки яблука. Краще спробувати обидва варіанти і вибрати той, який саме вам здасться найбільш зручним.

Треба зауважити, що багато відкидають «яблучний» спосіб посилаючись на те, що запах яблука, нібито, спотворює смак суміші. Напевно, якщо користуватися плодами з сильним, вираженим ароматом, а тим паче апельсинами та іншими цитрусовими, то таке може мати місце, але щоб уникнути подібних речей яблука треба брати зі слабким ароматом і бажано не кислі.

Нарізати їх тонкими скибочками товщиною 1-3 мм і класти по одному-два, в залежності від того, наскільки сухий тютюн. Час, на яке треба залишати скибочки залежить не тільки від того наскільки тютюн сухий, але і від сорту тютюну, виду нарізки і іншого. Час це може становити і кілька годин для вирджиниевых сумішей і пару діб для латакиевых табаков. Скибочки, зрозуміло, треба міняти в міру їх висихання.

Зволоження за допомогою губки видається менш зручним з-за того, що досить складно набрати в губку рівно ту кількість води, якої буде достатньо для зволоження і при цьому надлишки не будуть змочувати тютюн при дотику. Та й складності з кріпленням губки до кришки або стінці банки…

У випадку ж з яблуком таких проблем не виникає. Багато трубочники використовують саме «яблучний» спосіб і жодних проблем не виникає.

Але, повторю ще раз, пробуйте і вибирайте самі. Або купуйте х’юмідор.

Ступінь вологості можна визначити досить просто. Візьміть пучку тютюну, стисніть так, щоб вийшов конус і поставте його на рівну поверхню. Якщо конус розсипається відразу, то тютюн сухий, якщо розсипається «неохоче» — занадто вологий, а якщо майже відразу — то це саме те, що потрібно.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння