Пам’ятаєте той благословенний час вашого життя, коли єдиною валютою для вас були цукерки? Ваше життя була зосереджена навколо льодяників, карамельок і тягучок. Як шкода, що ті часи минули безповоротно… Тоді ми ще не знали, як небезпечні солодощі для здоров’я зубів і ротової порожнини.

Пам’ятаєте той благословенний час вашого життя, коли єдиною валютою для вас були цукерки? Ваше життя була зосереджена навколо льодяників, карамельок і тягучок. Як шкода, що ті часи минули безповоротно… Тоді ми ще не знали, як небезпечні солодощі для здоров’я зубів і ротової порожнини.

Галітоз — стійкий неприємний запах з рота. Неприємний запах з рота або галітоз — досить поширене захворювання порожнини рота. Проводилася велика кількість досліджень, щоб визначити приблизну цифру страждаючих цим захворюванням, однак точної цифри позначено не було. Отримані дані вказують на те, що приблизно половина населення земної кулі страждає галітозом.

В більшості випадків для того, щоб дихання було свіжим, не потрібно докладати великих зусиль, схильність до галитозу ніяк не пов’язана з генетичними чинниками і спадковістю. Неприємний запах з рота може бути викликаний курінням, тому якщо ви вирішили запалити сигарету, приготуйте план усунення відразливого запаху. Ні для кого не секрет, що поганий запах з рота може помітно зіпсувати відносини з оточуючими людьми, представляти серйозну проблему, як для успішного ведення справ, так і для організації особистого життя. Дослідження показали, що більшість людей формують думку про нового знайомого на основі першого враження і згодом чи його змінюють. Не дозволяйте неприємного запаху з рота зруйнувати ваше особисте життя і кар’єру!

Ці рекомендації допоможуть вам уникнути галитоза.

Електрична зубна щітка

Починайте кожен день з головної гігієнічної процедури — чищення зубів електричною щіткою. Рекомендуємо купувати электрощетку з акумулятором, для якої не потрібні батарейки. Повірте, элеткрощетка може перетворити чищення зубів у справжнє задоволення.

Чи відомо вам, що зуби треба чистити не менше двох хвилин? На перший погляд, недовго, але практично ніхто не чистить зуби цілих дві хвилини. Гідність електрощіток полягає в тому, що вони обладнані автоматичними таймерами, які після закінчення двох хвилин після початку процедури видають звуковий сигнал.

Зубна нитка (флосс) і щітка для чищення язика

Намагайтеся регулярно користуватися цими напівзабутими «знаряддям тортури», щоб усунути неприємний запах з рота. Щітки для видалення нальоту з язика можна придбати в найближчій аптеці. Це дуже ефективний засіб, одного разу скориставшись яким, ви не зможете обійтися без нього.

Зубна нитка допомагає видалити з міжзубного простору залишки їжі, якими харчуються бактерії. Хіба ви хочете підгодовувати бактерії?

Рот на замок!

Навіть якщо ви наділені даром красномовства і дотепності, іноді корисно час від часу тримати рот на замку. Ротова порожнина повинна бути вологою. Слина допомагає очистити рот, оскільки містить натуральний антибактеріальний складу.

Якщо ви говорите без угаву, в порожнині рота виникає сухість — увага, юристи, викладачі та політики. Сухість рота негативно відбивається на природних захисних механізмів організму і здатності підтримувати свіжий подих. Намагайтеся частіше полоскати рот або хоча б проводити язиком по зубах — це також допомагає на час позбутися від неприємного запаху.

Жувальна гумка

Можливо, іронічний Роальд Дал б висміяв думка усунення неприємного запаху з допомогою жуйки, але правильно обрана жувальна гумка дуже корисна для зубів, так і для порожнини рота в цілому. Крім того, свіже дихання забезпечено.

Так, жувальна гумка без цукру стимулює вироблення слини за рахунок того, що викликає механічне жувальний рух. Наприклад, гумка Trident White містить Recaldent, що забезпечує зуби мінералами. Пам’ятайте, що ця жувальна гумка проводиться на молочній основі, тому не рекомендована людям з алергією на молочні продукти.

Жуйки, містять ксилітол, також допомагають запобігти гниття зубів. Крім того, жувальна гумка володіє приємним освіжаючим ароматом, наприклад, ароматом м’яти та кориці.

Зубна щітка Oral B

Стараннями безглуздих реклам багато хто з нас упевнені, що Oral B — якесь хитромудре пристосування, а насправді це просто зручна зубна щітка, допомагає підтримувати чистоту ротової порожнини.

Харчування

Якщо хочете зберегти свіжість дихання, утримайтеся від червоного вина, кави, м’яса і часнику. Всі ці продукти викликають галітоз. З іншого боку, морква нібито допомагає освіжити дихання. Хто б міг подумати?

Свіже дихання полегшує розуміння

Хоча неприємний запах з рота — не сама глобальна і нерозв’язна проблема, він все ж доставляє деякі незручності. Всім нам доводилося розмовляти зі співрозмовником, страждаючим від галитоза, і задихатися після кількох хвилин розмови. Так що подбайте про свіжості дихання завчасно! Двічі на день чистити зуби протягом двох хвилин, користуйтеся флосом і щіткою для видалення нальоту з язика і жуйте жувальну гумку — і оточуючі будуть вам вдячні.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Матеріали по темі


 • “Хімія” тютюну і організм

  02.07.2007

 • Нікотинова жовтизна

  18.07.2007

 • Запах з рота: розпізнати і знищити

  10.08.2007

 • Заяча губа

  04.09.2007

 • Паління та здоров’я

  18.01.2009

 • Зуби курця

  28.08.2010