Рекламодавці електронних сигарет часто позиціонують їх як засіб нікотинозамісної терапії для лікування тютюнової залежності. Однак ВІЗ категорично проти такого формулювання, заявляючи, що наукові дані щодо безпеки та ефективності використання електронної сигарети відсутні, а токсичні речовини, канцерогени, що містяться в рідинах для заправки, можуть бути небезпечними як для курця, так і для оточуючих. Однак, це ВООЗ, а що каже закон про куріння електронних сигарет?

Електронна сигарета – інгалятор індивідуального користування, що імітує процес куріння традиційних тютюнових виробів. Основа електронної сигарети – випарник, що перетворює заправлену рідина в пар, схожий при вдиханні і видиханні на тютюновий дим. Здавалося б, все просто, що тут забороняти?

Заборонено палити електронні сигарети в громадських місцях?

Вступив в 2013 році в силу антитютюновий закон істотно обмежив права завзятих табакоманов. Тепер диміти сигаретою без наслідків їм можна тільки у себе вдома і в місцях, спеціально обладнаних для куріння.

Під забороною будь-які громадські місця – перони і вокзали, стадіони і лікарні, літаки, поїзди, річкові і морські суду, зупинки громадського транспорту та багато інших. Навіть на сходовому майданчику тепер не покуриш без ризику отримати адміністративне покарання.

Заборона торкнулася і сфери торгівлі – ви більше не побачите барвистою вітрини, пестрящей різноманітністю сигаретних пачок. Замість цього вам запропонують список наявних тютюнових виробів із зазначенням ціни.

Проте всі ці правила стосуються традиційної тютюнової продукції. А чи регламентується законом використання електронних сигарет? Давайте розбиратися.

Застосуємо антитютюновий закон до електронних сигарет?

Текст антитютюнового закону говорить, що заборона поширюється на тютюнові вироби. Проте в Росії електронна сигарета не визнана тютюновим виробом, незважаючи на те, що містить у своєму складі нікотин. Таким чином, поняття «тютюновий дим», «куріння тютюну» та інші, що застосовуються до традиційних сигарет, не мають ніякого відношення до електронної сигарети.

Другий момент, в тексті антитютюнового закону, містить 25 статей, немає жодної згадки про електронні сигаретах. А Технічний регламент від 2008 року пояснює, що електронна сигарета не може бути зарахована до тютюновим виробам, так як при її виробництві не використовуються листя тютюну.

У квітні 2013 року Міністерство охорони Здоров’я Російської Федерації опублікувало офіційний документ, в якому чітко сказано, що електронна сигарета не є тютюновим виробом, і її використання не підпадає під дію антитютюнового закону.

Що ж стосується продажу електронних сигарет, то під заборону підпадають вироби, які є імітацією традиційної тютюнової продукції, наприклад, за формою чи кольором.

Висновки

На підставі вищевикладеного можна зробити простий висновок: електронна сигарета не знаходиться під забороною. І це значить, що у вас є законне право використовувати електронну сигарету в будь-якому місці, навіть там, де традиційна сигарета поза законом. А вже реалізовувати це право чи ні – особиста справа кожної людини.

У Білорусі, Україні та Казахстані ситуація та ж, ні про яку заборону куріння в громадських місцях електронних сигарет і мови йти не може.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Електронні сигарети за рецептом
Закон про заборону куріння електронних сигарет
Антитютюновий закон та електронні сигарети
Законодавство про куріння
Закон про обмеження куріння тютюну
Закон про куріння у громадських місцях
Матеріали по темі


 • Держдума визначить, де не можна палити

  13.07.2008

 • Закони про куріння в різних країнах

  16.10.2010

 • Закон про куріння у громадських місцях

  10.09.2016

 • Закон про куріння у під’їздах

  05.04.2011

 • Куріння в під’їзді

  05.04.2011

 • Куріння в житлових приміщеннях

  03.11.2011