Єгипетські вчені довели, що викурювання одного кальяну порівнянно з трьома пачками сигарет. Раніше вважалося, що тютюновий дим в кальяні менш шкідливий, ніж сигаретний, так як встигає охолодитися у воді. Однак група єгипетських медиків і інженерів вирішила переконатися чи це так насправді. Для цього вони сконструювали спеціальний прилад. Він складається з циліндра, об’єм якого дорівнює об’єму легенів людини.

Всередині нього рухається поршень, що імітує вдихання і видихання тютюнового диму. Після повного циклу руху поршня в апараті залишається стільки шкідливих речовин, скільки осідає в легенях курця. Вони, в свою чергу, піддаються фізичним і хімічним аналізам.

Однак, перш ніж перейти до дослідів, вчені довго спостерігали за любителями кальяну, щоб з’ясувати, скільки часу йде на куріння, і як довго затримується дим в легенях після затяжки. Потім отримані дані опрацювали і ввели в комп’ютер, який керує вищеописаним апаратом.

Результати виявилися невтішними, пише «Утро.ру». Дослідження показали, що викурювання звичайної порції кальянного тютюну(25 грамів) можна прирівняти до 60 сигарет. До всього іншого з’ясувалося, що температура тліючого вугілля становить понад 450°С. Це означає, що дим, проходячи через воду, не встигає охолонути до безпечної температури. А його постійне вдихання в розмірі 500-600 куб. см призводить до того, що легені втрачають еластичність, збільшуються і перестають ефективно позбавлятися від шкідливих речовин.

Результатами досліджень єгипетських учених, а також їх новим апаратом вже зацікавилися деякі країни. Нові дані схвилювали і Всесвітню організацію охорони здоров’я. Через цього багато хто поспішив назвати це початком боротьби з курінням кальяну у всьому світі.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Куріння кальяну
Матеріали по темі


 • Кальян та здоров’я

  04.07.2007

 • Останні дні для кальяну

  04.07.2007

 • Конкурс кальянників відбудеться в Єкатеринбурзі

  14.07.2007

 • Кальян шкідливіший сигарети

  29.07.2007

 • У Німеччині оголосили війну курцям і виробникам тютюну

  12.08.2007

 • Про кальянному тютюні і його шкоду здоров’ю

  03.02.2008