Чи Можете Ви уявити, що існує спосіб, завдяки якому кількість школярів, що зловживають курінням, може скоротитися більш ніж на 40 тисяч осіб на рік у масштабах середнього держави? Такий спосіб є, запропонували його британські вчені, виходячи з того, що найбільший виховний вплив на підлітків здатні чинити… такі ж підлітки.

Саме ця аксіома була взята на озброєння вченими Брістольського і Кардіффського університетів при проведенні особливого експерименту з участю понад 11 тисяч учнів шкіл південно-західної Англії, і вже через два місяці кількість юних курців у віці 13-14 років скоротилася на чверть. Згідно з даними, опублікованими в англійському медичному журналі «Ланцет», досягнуті результати залишалися практично незмінними навіть через рік після проведення експерименту, та лише через два роки менше половини кинули палити знову повернулися до шкідливої звички.

Секрет успіху полягає в тому, щоб виявити дітей, які мають найбільший авторитет серед однолітків, і направити їх енергію в потрібне русло, змоделювати лінію поведінки так, щоб вони виступили в ролі «вихователів». Примітно, що з цією роллю, успішно впоралися навіть затяті курці, яким, однак, для вступу в «посаду» довелося відмовитися від сумнівного задоволення. Буквально кілька тренінгів та семінарів за участю фахівців знадобилося для того, щоб навчити підлітків навичкам ведення бесід з однолітками з метою переконати останніх у необхідності назавжди відмовитися від звички, яка має настільки згубні наслідки для здоров’я. Дивно, але ефект не забарився. До вже зазначених вище результатами експерименту додамо, що необхідного впливу з успіхом піддавалися як палять підлітки, так і ті, хто ніколи не пробував курити, і є впевненість в тому, що вже не стане цього робити.

Автори програми підкреслюють, що запобігання куріння серед молоді успішно попереджає розвиток більшості хвороб, так чи інакше з ним пов’язаних. Однак, маючи злощасну звичку, відмовитися від неї найважче буває людям, що мають невисокий статус і рівень доходу. Таким чином, на думку розробників, слід акцентувати увагу саме на профілактиці куріння в підлітковому віці, аби в подальшому скоротити ризик небезпечних захворювань. Саме такий підхід повинен найкращим чином сприяти одноманітності щодо збереження здоров’я як забезпечених, так і малозабезпечених громадян.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Статистика
Дитяче куріння
Вплив куріння на підлітків
Матеріали по темі


 • (Климовск) В ПМК «Підліток» пройде лекція про шкоду паління

  08.08.2007

 • Барнаульские школярі намалювали соціальний мультфільм «Димок»

  26.08.2007

 • Що ми маємо на увазі, коли говоримо про порушення прав дитини?

  24.09.2007

 • Конвенція про права дитини

  24.09.2007

 • Тютюн являє пряму загрозу правам дитини

  24.09.2007

 • Як ми можемо захистити права дітей на свободу від тютюну?

  24.09.2007