Як уберегти дітей від куріння, якщо в останні роки спостерігається чітка тенденція до збільшення поширення тютюнопаління серед молоді і більш раннього початку регулярного куріння»? Так, в старших класах курять 50% хлопчиків і 40% дівчаток. Так як же найбільш чітко і зрозуміло донести до дітей думка про те, що куріння – погана ідея.

Більшість батьків ця проблема починає турбувати, як тільки дитина вступає в підлітковий вік. Всі діти ненавидять паління, поки не пристрастився самі. Тим і жахливо підліткове куріння. Зцілити підлітків набагато складніше, і зовсім не тому, що їм здається, що кинути курити важко. Вони або не вірять, що пристрастилися до нікотину, або все ще знаходяться на початковій стадії захворювання і страждають від ілюзії, що встигнуть кинути. Якщо обмежитися розповідями про жахливий ризик для здоров’я, якому піддаються курці, або про те, що за довгі роки куріння вони витрачають на це ціле багатство, або про те, що куріння — це вульгарна, огидна звичка, а палить — дурний, безвольна людина, то це не вбереже дітей і підлітків від куріння.

Щоб уберегти дітей від куріння необхідно зробити наступні кроки:

 • Дуже важливо переконати підлітка ставитися до паління як до жахливої хвороби. Існує хибна думка про те, що люди самі роблять вибір — палити чи не палити. Курці вирішують стати курцями не більшою мірою, ніж алкоголіки — стати алкоголіками, а наркомани, колючі героїном, — стати наркоманами. Підліток повинен знати, що нікотин — безбарвна, масляниста речовина, що міститься в тютюні і викликає у залежність курця. Цей наркотик викликає саме швидке звикання з усіх відомих людству речовин: щоб звикнути до нього, може знадобитися лише одна сигарета. Кожна затяжка сигаретою поставляє через легені в мозок невелику дозу нікотину, що діє набагато швидше, ніж, наприклад, доза героїну, яку наркоман вводить у вену. Якщо, курячи цигарку, людина робить двадцять затяжок — він отримуєте двадцять доз наркотику допомогою всього однієї сигарети. Як тільки сигарета палити, починається швидке виведення нікотину з організму, і людина починає відчувати муки відвикання.
 • Необхідно поглянути на проблему куріння, загалом, і задати підлітку наступні питання: Що йому дає куріння? Дійсно він отримує від нього задоволення? Невже він насправді хоче платити чималі гроші тільки за те, щоб задихатися? Хоче бути залежним від нікотину.
 • Дорослому потрібно розповісти підліткам про переваги некурящих людей в порівнянні з курцями: На пальцях і зубах немає жовтого тютюнового нальоту. Від такої людини не тягне тютюновим димом, він більш привабливий. Він не витрачає гроші на підрив свого здоров’я. Тільки некурящий здатний гідно оцінити смакові якості їжі. Некурящий має більше вільного часу, сил, відчуває себе впевненіше. Йому не доводиться боротися зі звичкою, страждаючи свідомістю провини. Доля в його руках.
 • Дуже важливо, батькам пам’ятати, що велика ймовірність почати курити у дітей курців батьків. Батьки виховують дітей не лише словами, але й власним прикладом.
 • ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  Як переконати людину кинути курити
  Вплив куріння на підлітків
  Матеріали по темі


  • (Климовск) В ПМК «Підліток» пройде лекція про шкоду паління

   08.08.2007

  • Барнаульские школярі намалювали соціальний мультфільм «Димок»

   26.08.2007

  • Що ми маємо на увазі, коли говоримо про порушення прав дитини?

   24.09.2007

  • Конвенція про права дитини

   24.09.2007

  • Тютюн являє пряму загрозу правам дитини

   24.09.2007

  • Як ми можемо захистити права дітей на свободу від тютюну?

   24.09.2007