Вегето-судинна дистонія – дуже розпливчастий діагноз. Це захворювання характеризується набором симптомів, які свідчать про збої у вегетативній нервовій системі. Існує кілька форм ВСД, які проявляються по-різному. Що таке куріння відомо всім. Головне питання: як поєднується ВСД і куріння? До яких наслідків це може призвести?

Вегетосудинна дистонія – причини і симптоми

Це захворювання у кожної людини проявляється по-різному, не відповідаючи найбільш вираженим проявом патології органу. Прояви вегетосудинної дистонії ділять на два різновиди: ваготонія і симпатикотонія.

Ваготонія

Дана форма перебігу захворювання проявляється великий іпохондрією. У людини знижується працездатність, підвищується втомлюваність. Крім того, спостерігаються розлади сну і порушення пам’яті. Люди такого типу часто нерішучі, апатичні, полохливі, схильні до депресій. Сприйнятливість до задусі, холоду, найчастіше відчуття нестачі повітря і мерзлякуватості, вестибулярні розлади, нудота та інші ознаки. Серцево-судинні розлади проявляються брадиаритмией, околосердечными болями, зниженням артеріального тиску.

Симпатикотонія

Такі люди запальні, темпераментні, їх настрій мінливий, вони часто відволікаються, часто неуважні, спостерігаються невротичні стани. Для цієї симптоматики характерно відчуття серцебиття і відчуття жару. Такі люди страждають блідістю та сухістю шкіри, вираженим білим дермографизмом, онімінням і парестезією, поганою переносимістю спеки, атонічними запорами. Серце страждає від тахікардії і підвищеного артеріального тиску.

Як куріння впливає на серцево-судинну діяльність

Серце курця скорочується швидше (до 80-90 ударів в хвилину).

Оксид вуглецю, який приносить в організм сигаретний дим, зменшує кількість кисню, що надходить у дуже важливі для життєдіяльності органи. Кисневе голодування дуже негативно позначається на життєвому ресурсі серця.

Підвищення згортання крові. З-за цього можуть з’явитися тромби в судинах і серцевої порожнини. Якщо тромб обірветься, а це відбувається практично завжди раптово, то людина може випробувати інфаркт міокарда, інсульт головного мозку, інфаркт легені.

Негативний вплив зумовлене також великою концентрацією нікотину, що впливає на зменшення рівня гормону простацикліну і ураження клітинних мембран. Зниження рівня цього гормону може призвести до захворювання, яке вразить серце курця. А також прискорить протягом вже існуючого захворювання.

Холестерин в крові зростає, також підвищується рівень ліпідів крові, беталипропротеина. Це сприяє виникненню атеросклеротичних бляшок, які перешкоджають надходженню крові до серця. Негативні наслідки атеросклерозу – інфаркт міокарда, ішемічне захворювання і навіть раптова смерть.

Наслідки куріння при ВСД (вегето-судинній дистонії)

Одна з найбільш чутливих систем організму при ВСД – серцево-судинна система і серце. Тому ВСД і куріння – це небезпечне поєднання.

Спазмування

Після викуреної сигарети серцевий м’яз працює швидше, підвищується тиск і частішає пульс. Невеликі кровоносні судини під впливом нікотину піддаються спазму, який триває близько півгодини. Це означає, що якщо ви курите часто, ваші судини знаходяться в постійному спазмі, що перешкоджає нормальному кровотоку в тканини і органи. З’являється ризик розвитку інфаркту міокарда і гіпертонії.

Ішемія або гіпертонія

Частим симптомом ВСД є тахікардія, коли здається, що серце «вилетить» з грудей. Крім того, завжди є ризик появи ішемічній і гіпертонічної хвороби. Логічно, що куріння збільшує цей ризик у багато разів.

Розлад дихання

Вегето-судинна дистонія також часто супроводжується розладом дихання. Людина відчуває задуху, нестачу повітря, важкий вдих. При курінні дихання піддається таким же спотворень, оскільки нікотин негативно позначається на прохідності дихальних шляхів. Разом ВСД і куріння можуть дуже погано відбитися на бронхолегеневій системі.

Як бути курцеві при вегетосудинної дистонії

Якщо ви хочете позбутися від вегетосудинної дистонії, ви повинні дотримуватися таких «правил життя»:

Рівномірно розподілити навантаження на день. Дуже важливо планувати день так, щоб чергувати фізичну і розумову навантаження. Вам допоможуть аутотренинги, методи психологічного розвантаження. Дуже шкідлива статичне навантаження – тривале лежання перед телевізором і так далі.

ВСД і куріння – це дуже погане сусідство.

Не забувайте висипатися. Спати людина має від 8 до 10 годин. Зробіть своє спальне місце максимально зручним – підберіть гарну подушку і ортопедичний матрац. Провітрюйте спальню перед сном.

Дотримуйтесь дієти. У їжі повинні бути присутніми вітаміни і поживні речовини в великій кількості. Добре б включати в раціон продукти з великим вмістом магнію або калію. Віддавайте перевагу рослинним жирам. Шкідливі продукти – соління, міцний чай, кава.

Активність і фізичні навантаження. Заняття допоможуть не тільки легше переносити ВСД, але також і просто зміцнити здоров’я, підвищити опірність організму. Вправи повинні підбиратися індивідуально. Потрібно більше гуляти, виїжджати на природу, може бути, зайнятися пішим туризмом. Корисні будуть командні види спорту на свіжому повітрі. Фізична активність допомагає позбутися багатьох симптомів ВСД.

По можливості купуйте оздоровчі тури. Буде корисно все, де використовуються мінеральні води, лікувальні грязі.

ВСД – це дуже неприємне захворювання, але при гармонізації способу життя, дотримання дієти, ви зможете звести симптоми до мінімуму. Постарайтеся застосувати всю свою силу волі, щоб кинути палити. Тоді ви обов’язково помітите значні поліпшення свого стану.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Організм курця
Матеріали по темі


 • Підбірка з 10 КРАЩИХ книг, для тих,хто хоче кинути курити

  07.02.2010

 • Кинув

  10.03.2010

 • Очищення організму після куріння

  13.08.2016

 • Календар кидає палити

  22.01.2018

 • Куріння і тиск

  02.11.2015

 • Туберкульоз і куріння

  21.05.2016