Коли говорять про шкоду тютюну, в першу чергу відспівують легені курця. Дійсно, за ним наноситься самий нищівний удар. Але є й безліч інших захворювань, причиною яких стають сигарети. Виявляється, нікотин вражає і наш головний орган почуттів – око. Поговоримо про те, які подарунки чекають курця з часом. Отже, якщо ви не розлучаєтеся з сигаретами і пачка в день – ваша норма, будьте готові до наступних сюрпризів:

«Я слепну!»

Лікарі встановили, що між курінням і очними судинами – самий прямий контакт. Згадайте хоча б, як сльозяться очі при випадковому попаданні диму. Крім того, куріння порушує в них приплив-відтік крові. З часом це може привести до закупорки судин, ураження зорового нерва, а отже – до зіпсованого зору. В гіршому випадку – до повної сліпоти.

«Все пливе, все розмивається…»

В нашому оці розташоване так зване жовте пляма — особлива зона, що відповідає за центральний зір. Під впливом нікотину ця ділянка починає давати збої, що знову ж таки призводить до «размывающейся картинці».

Функції жовтого плями можуть бути порушені та у некурящих, але любителів сигарет така небезпека підстерігає набагато частіше. У лексиконі офтальмологів є навіть особливий термін – тютюнова амбліопія. Так називають різке погіршення зору у курців.

«Очі «расчихались»

Згадайте свою першу сигарету і відчуття печіння, свербежу в очах, виступаючі на них сльози. З роками ця навантаження не зменшується, просто наш орган зору звикає до цього щоденного екстриму. Не знижується і шкоду. Якщо ви, досвідчений курець, почали помічати симптоми, як від перших сигарет, значить «заробили» алергічний кон’юнктивіт. Одна справа, коли його винуватці – кішки, домашній пил або квітковий пилок. І зовсім інша – коли ворогом своїх очей ви стаєте.

«Все як в тумані»

Здавалося б, катаракта – типова «хвороба бабусь» і вражає людей похилого віку. Але, закурюючи чергову сигарету, пам’ятайте: речовини, що містяться в ній, — пособники розвитку цього захворювання і в більш ранньому віці. А позбутися від нього можна буде тільки за допомогою операції. Чи потрібні вам такі муки?

«Очі витрішкуваті»

Один з органів, за яким б’є наша пристрасть до цигарки, — щитовидка. Нікотин порушує звичний ритм її роботи. В результаті йод, необхідний організму, надходить у нього в обмеженій кількості. А недолік цього елемента, в свою чергу, може спровокувати розвиток базедової хвороби, або пучоокості. Не дивуйтеся, якщо років через 20-30 ваші онуки будуть сміятися над витрішкуватими бабусею-дідусем.

Ви ще не кинули палити? Напевно, час зробити це нарешті прийшло. Ваші очі слізно вас про це благають…

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння