Звичка «смолити» сигарету при будь-яких неприємностей або затягуватися гірким димом в компанії, яка потім переростає в залежність від пачки сигарет, повинна дивувати кожної розсудливої людини, але ми всі давно звикли до цього.

Куріння – це один з найбільш безглуздих та шкідливих для здоров’я ритуалів, але його настільки широко розрекламували, що сьогодні некурящий підліток або чоловік викликає скоріше подив, а жінка, яка на час вагітності відмовилася від сигарети стає справжньою героїнею.

Структура статті

 • Вплив тютюнопаління на людський організм.
 • Вплив тютюнопаління на дихальну систему.
 • Вплив на головний мозок та нервову систему.
 • Вплив на серцево-судинну систему.
 • Вплив на слизову.
 • Вплив на репродуктивну систему людини.
 • Вплив тютюнопаління на психічний розвиток дітей та підлітків.
 • Від сигаретної залежності страждає психіка.
 • Вплив тютюнопаління на людський плід.
 • Вплив куріння на членів сім’ї.
 • Висновки.
 • Між тим медичні і наукові дослідження підтверджують, що шкідливий вплив тютюнопаління на організм – це давно доведений факт, і курці добровільно скорочують життя не тільки собі, але і своїм близьким.

  Вплив тютюнопаління на людський організм

  Куріння – це вдихання величезної кількості шкідливих сполук, що виділяються при горінні тютюнових листків. Тобто палить людина за свої гроші купує отруйна речовина і насильно змушує свій організм звикнути до нього.

  Потім, поступово формується нікотинова залежність, коли організм вже не може нормально існувати без тієї дози стимулюючих і отруйних сполук, яка потрапляє в кров і розноситься по всіх органах під час викурювання 1 сигарети.

  Це цікаво

  Гарвардські вчені, які вивчають склад різних сигарет, прийшли до цікавого висновку: деякі відомі виробники тютюнових виробів поступово підвищують вміст нікотину в сигаретах. За період з 1997 року по 2005, вміст нікотину в них збільшилося на 11%. На думку вчених, це робиться з метою формування більш сильну залежність, яка змушує людей купувати саме ці тютюнові вироби.

  Близько 4000 різних шкідливих хімічних сполук міститься в димі кожної сигарети, більше половини з них токсичні для нашого організму: нікотин, чадний газ, кадмій, миш’як, нафталін, ацетон, метан, амоній, полоній, радій, смоли і багато, багато іншого. Потрапляючи в дихальні шляхи, ці сполуки зі струмом крові розносяться по всьому організму, викликаючи підстепне порушення роботи всіх органів і систем.

  Вплив тютюнопаління на дихальну систему

  Першим вплив тютюнопаління на організм відчуває дихальна система: тютюновий дим викликає хронічне подразнення слизової оболонки гортані, трахеї і бронхів, провокуючи розвиток простудних захворювань і хронічного бронхіту.

  Підвищене виділення слизу і постійне звуження судин призводить до функціональних порушень в роботі легень і зменшення їх життєвої ємності. Крім того, смоли та інші шкідливі сполуки володіють канцерогенними властивостями і в кілька разів підвищують ризик розвитку ракових пухлин.

  Детальніше…

  Вплив на головний мозок та нервову систему

  Крім дихальної системи від куріння страждає головний мозок і вся нервова системи людини нікотин викликає короткочасне збудження клітин нервової системи, що призводить до її стомлення і поступового пригнічення. А звуження судин, що супроводжує кожну викурену сигарету, позбавляє головний мозок життєво необхідного йому кисню, викликаючи повільну загибель нейронів.

  Детальніше…

  Вплив на серцево-судинну систему

  Спазм судин при курінні не може негативно не позначатися на роботі серцево-судинної системи, зайве напруження «зношує» стінки судин і серцевий м’яз, роблячи їх більш слабкими і схильними до захворювань. Підвищений тиск, ламкість судин, постійний ризик інфарктів і інсультів – це обов’язкові «супутники» кожного хронічного курця.

  Детальніше…

  Вплив на слизову

  Поцілунок після викуреної сигарети порівнюють з облизуванням попільнички і це не дуже далеко від істини – смоли, нікотин та інші речовини, потрапляючи на слизову ротової порожнини, змінюють її, це не тільки провокує ріст злоякісних утворень, але і роблять подих курця смердючим і неприємним. А з-за зміни кислотності слини і шлункового соку у курців починаються проблеми з зубами і шлунком, їх другим «професійним захворюванням можна вважати гастрит і виразку шлунка.

  Вплив на репродуктивну систему людини

  Також під впливом куріння змінюється репродуктивна система людини, у чоловіків розвивається статева слабкість і безпліддя, у жінок – порушення менструального циклу, проблеми з виношуванням і народженням дитини, а також фригідність.

  Детальніше…

  Вплив тютюнопаління на психічний розвиток дітей та підлітків

  Сучасні діти і підлітки починають курити з цікавості, бажання виглядати дорослішими або просто «за компанію», лише одиниці віддають собі звіт у своїх діях і розуміють, наскільки шкідливе вплив тютюнопаління на їх організм.

  Більшість взагалі не замислюється про це, вважаючи за краще не думати про можливі наслідки для їх здоров’я. А адже саме на незміцнілий дитячий організм куріння має самі негативні наслідки і, перш за все, страждає психічний розвиток дитини.

 • Під впливом нікотину головний мозок сильно збуджується, але вже через кілька хвилин починається фаза гальмування, що призводить до зниження всіх функцій мозку – він вже не так активно приймає і переробляє інформацію, знижуються всі інтелектуальні функції: пам’ять, мислення і так далі.
 • З’єднуючись з гемоглобіном вуглекислий газ, не дає йому можливості нормально засвоювати кисень, це призводить до кисневого голодування і порушення живлення клітин головного мозку. Особливо це небезпечно в дитячому і підлітковому віці, коли йде активний ріст і поділ клітин. Нестача кисню і живильних речовин призводить до відставання у розвитку дітей і підлітків і до зниження їх інтелектуальних здібностей.
 • Від сигаретної залежності страждає психіка

  Отруюючи мозок і весь організм людини, тютюнопаління не може не відбиватися й на його психіці. Невпевненість в собі або звичка сліпо слідувати загальним правилам призводить підлітка або молодої людини (за статистикою палити 90% усіх опитаних почали ще до 20 років) до нікотинової залежності і поступово це звичка повністю змінює натуру і психіку людини, роблячи його рабом сигарети.

  Це цікаво

  З-за високого вмісту різних хімічних сполук в димі сигарет, при курінні посилюється ефект від інших шкідливих впливів на організм людини. Курець набагато більше страждають від алкоголю, шкідливої їжі і інших негативних факторів, наприклад, ризик розвитку раку гортані і стравоходу при вживанні алкоголю та активному палінні збільшується в 9-10 разів, а без сигарет – тільки в 2 – 3 рази.

  Що це не просте перебільшення, може підтвердити кожен, кому довелося спостерігати за завзятим курцем в умовах вимушеного стриманості. Якщо в перші роки сигарета допомагала розслабитися або, навпаки, зібратися з думками, то потім існування без неї стає немислимим, курця охоплює тривога, невміння справлятися зі своїми емоціями і думками без «рятівної» сигарети і поступово, людина змінюється: вона перетворюється в буркотливого і всім незадоволеного суб’єкта, який повністю залежить від наявності та кількості викурених сигарет.

  Вплив куріння на членів сім’ї

  Про небезпеку пасивного куріння давно всім відомо, але, тим не менш, мільйони людей у всьому світі продовжують «обкурювати» своїх рідних і близьких, абсолютно не замислюючись про їх здоров’я і благополуччя.

  При курінні близько 20% шкідливих речовин затримується фільтром, близько 50% потрапляє в організм курця, а інші речовини змішуються з частинками повітря і вдихаються усіма оточуючими людьми. Шкода від вдихуваного сигаретного диму дещо менше, ніж від особисто викуреної сигарети, але це також залежить від кількості викурених в приміщенні тютюнових виробів.

  Особливо небезпечне пасивне паління для дітей, вплив тютюнопаління на незміцнілий дитячий організм може бути різним: такі діти в кілька разів частіше хворіють вірусними і простудними захворюваннями, у них збільшений ризик розвитку хронічного бронхіту і бронхіальної астми. Також вони відстають від однолітків у фізичному і психічному розвитку, а в майбутньому можуть страждати від серцево-судинних захворювань та злоякісних новоутворень.

  Вплив тютюнопаління на людський плід

  Куріння і вагітність – речі абсолютно не сумісні, вчені з упевненістю стверджують, що у курившей під час вагітності жінки у 100% випадків народитися хвора дитина. І якщо наслідки куріння проявляються не відразу і дитина виглядає зовні благополучним, то, на думку вчених, він свідомо слабкіше фізично і розумово порівняно зі своїми однолітками, матері яких ніколи не курили.

  Під час куріння, всі шкідливі речовини, потрапляючи в кров жінки, по пуповині або загальної кровоносній системі, доходять і до несформованого організму малюка.


  http://www.flickr.com/photos/euthman/304334264

  У перші місяці вагітності вплив тютюнопаління на плід найбільш небезпечно – воно провокує викидні, порушення нормального формування і зростання внутрішніх органів дитини, може викликати каліцтва або захворювання не сумісні з життям або спровокувати появу серйозних вад розвитку. У другій половині вагітності куріння не дає дитині нормально розвиватися: постійна нестача кисню і живильних речовин призводить до народження маловагих дітей або дітей з затримкою внутрішньоутробного розвитку.

  Особливо небезпечна нестача кисню і поживних речовин для мозку дитини: відставання в розумовому розвитку, проблеми з мовою, погана здатність до навчання, агресивність, дефіцит уваги і гіперактивність – це лише частина проблем, з якими стикаються батьки такої дитини.

  Висновки

  Куріння – це небезпечна і абсолютно даремна звичка, вона руйнує здоров’я і психіку людини, негативно позначається на його характері і відносинах з близькими.

  Саме тому, сьогодні уряди більшості країн намагаються ввести більш суворі обмеження на куріння в громадських місцях, підвищують ціни на тютюнові вироби «прикрашають» пачки попередженнями про шкоду сигарет.

  Але змусити таким чином відмовитися від куріння кого-небудь практично неможливо, кожен сам повинен усвідомити всю небезпеку нікотинової залежності і знайти в собі сили відмовитися від неї.

  ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  Паління та здоров’я
  Матеріали по темі


  • Унікальний метод повного позбавлення від нікотинової хвороби

   05.02.2008

  • Про куріння з різних точок зору: куріння і здоров’я, економіка куріння, історія, захисні механізми від куріння

   24.12.2008

  • Паління та здоров’я

   18.01.2009

  • Підбірка з 10 КРАЩИХ книг, для тих,хто хоче кинути курити

   07.02.2010

  • Кидаємо палити в Краснодарі – електронна сигарета – замовлення та доставка

   20.07.2010

  • Відповідь Большакову Олександру Андрійовичу “Шукаю лікаря-Ткач Леонід Михайлович”

   08.10.2010