Доглянутість і краса на 20% залежать від природних даних, а решта 80% – це наші зусилля, спосіб життя, харчування і шкідливі звички. Так, куріння не тільки негативно позначається на здоров’ї людини, але і візуально додає йому кілька зайвих років. Буває, що від 5 до 20-ти.


Джерело зображення: https://ru.wikipedia.org/

Негативний вплив паління на шкіру давно вже підтверджено науковими дослідженнями і «живими» прикладами курців, зазвичай виглядають старше свого віку. Курці, які ніколи не можуть похвалитися здоровим кольором обличчя або сяючою шкірою.

Так що ж відбувається з нашою шкірою при палінні? Чому курці виглядають старше свого віку?

Як саме впливає куріння на шкіру?

Наша шкіра щодня піддається сотні негативних впливів – неправильне харчування, погіршення екологічної обстановки, вихлопні гази, недосип, захворювання внутрішніх органів. Всі ці фактори знаходять своє відображення на шкірі обличчя та тіла людини, а якщо до всього цього додається ще й куріння…

Куріння викликає старіння і витончення шкіри, він зневоднює її, роблячи більш сухою і в’ялою і, одночасно, позбавляє шкірні покриви необхідного їм кисню і поживних речовин, що надходять разом з кров’ю.

І найбільше страждає від куріння «візитна картка» курця – його обличчя. Яке ж воно, типове обличчя курця?

Вплив паління на шкіру обличчя

Особа – найбільш відкрита частина тіла, воно завжди відкрито, і в зимову холоднечу, і в літню спеку. Шкіра обличчя постійно піддається впливу факторів зовнішнього середовища, до яких можна віднести і куріння. Так шкіру обличчя при курінні обробляє сигаретний дим, який обпікає верхні шари епідермісу, забиває пори, заважаючи нормальному диханню і виділенню шкірного сала, а також викликає сухість і подразнення шкіри.

В результаті, шкіра запалюється, на ній легко з’являються прищі і вугри, а регенеративні здібності організму знижені з-за того ж куріння. Через кілька років активного куріння шкіра обличчя стає тонше, на ній з’являються ранні зморшки, пігментні плями. В’яла шкіра обвисає, «забезпечуючи» курців мішками під очима і другим підборіддям.

І це тільки ті зміни, які відбуваються виключно за шкірою обличчя з-за впливу куріння зовні, адже є ще і вплив «зсередини»!

Вплив нікотину на шкіру курця

Нікотин викликає звуження дрібних судин і артеріол, що пронизують усі шари епідермісу і забезпечують живлення і дихання шкіри. При спазмі судин кров починає відчувати кисневе голодування і брак поживних речовин, з-за чого погіршуються її регенераторні здібності і сповільнюється ділення клітин. А адже верхні шари епідермісу постійно оновлюються, що забезпечує нам не тільки загоєння ран і саден, але свіжу, пружну шкіру на обличчі і тілі.

Нікотин та інші речовини, що містяться в тютюновому димі, активізують ген, який запускає синтез ферменту, що руйнує колагенові волокна в шкірі. Без колагену шкірні покриви втрачають свою еластичність і пружність, вони стають більш тонкими і сухими і на них легко утворюються зморшки.

Вплив тютюнового диму на шкіру

Оксид вуглецю, що міститься в тютюновому диму, замінює собою кисень у крові і шкіра, як і інші органи, отримує його набагато менше, ніж потрібно. А в поєднанні з звуженими судинами, ефект кисневого голодування посилюється вдвічі.

Інші токсичні речовини, що входять до складу тютюнового диму, перетворюються в нашому організмі вільні радикали – речовини, що викликають клітинні мутації і прискорюють природні процеси старіння клітин. Руйнування колагену, еластину, хронічна нестача вітаміну Е і А, також спровокована курінням – всі ці наслідки куріння розвиваються у кожного курця протягом декількох років.

Ще один косметичний «дефект» шкіри курця – це купероз. Поява судинної сіточки на обличчі пов’язано з зменшенням еластичності судин і витончення шкіри, крізь яку видно капіляри.

Можливі наслідки для курця

Здорової шкіри і ніжного кольору обличчя в курця? Не смішіть мене. На жаль, в’ялість і сухість шкіри, поява ранніх зморшок, судинної сіточки і вугрів, це далеко не всі наслідки куріння для шкіри.

Набагато небезпечніше може бути вплив сигарет і нікотину на шкіру при вже наявних захворювань, спадкової схильності до них або інших факторах ризику.

Меланома курця

Вплив високих температур, канцерогенні речовини, що містяться в тютюновому димі і вільні радикали, що утворюються при розпаді компонентів цигарки можуть стати причиною розвитку меланоми – злоякісної пухлини шкіри. Це онкологічне захворювання у курців в 2 рази частіше дає метастази в інші органи і в 2 рази частіше призводить до летальних наслідків.

Рак губи і слизової порожнини рота

Крім меланоми курцям загрожує рак губи, рак слизової оболонки порожнини рота, ризик захворіти цими захворюваннями у любителів нікотину вище в 77,5 раз!

Хвороба Венсана

Ще одна специфічна хвороба курця – це хвороба Венсана, при якому запалюється і починає відмирати шкіра ясен. А які відчуття при цьому відчуває хворий і чим це небезпечно, кожен може уявити сам.

Навіть епізодичне паління вкрай шкідливе для шкіри обличчя і тіла в цілому, тільки повністю відмовившись від сигарет можна сподівається на поступове повернення здоров’я і здорового кольору обличчя!

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Куріння і шкіра
Матеріали по темі


 • Шкіра, що відчуває нестачу кисню через паління, стає сухою і сірою

  05.07.2007

 • Нікотинова жовтизна

  18.07.2007

 • Краса і здоров’я шкіри

  10.08.2007

 • Куріння призводить до виникнення прищів

  19.09.2007

 • Курить жінка – це погано

  06.10.2008

 • Як я кинула палити при стажі 22 роки, і що з цього вийшло

  16.11.2017