Красива посмішка, білосніжні зуби, свіжий подих – як часто ви зустрічаєте все це не на екрані телевізора, а в житті? На думку стоматологів тільки регулярне чищення зубів, використання хороших зубних паст, своєчасне лікування та повна відмова від куріння здатні зберегти наші зуби в нормальному стані до самої старості.

Міжнародна Академія стоматології, що вивчає вплив куріння на зуби, стверджує: курці втрачають по 2 зуба кожні 10 років. Але якщо ці втрати можуть довго залишатися непомітними, то зміна кольору або відтінку зубної емалі не помітити може тільки людина, абсолютно не надає ніякого значення своїй зовнішності і враженню, виробленому на оточуючих.

Як саме вплив куріння на зуби людини?

Під час куріння в ротову порожнину потрапляє гарячий тютюновий дим містить нікотин, окис вуглецю, синильну кислоту, смолисті речовини, метан і інші компоненти. Висока температура пошкоджує зубну емаль, провокує розвиток запалення слизової оболонки і знищує корисні мікроорганізми, що живуть у ротовій порожнині. Але це тільки початок шкідливого впливу куріння на зуби і ротову порожнину. Давайте більш детально розглянемо результати впливі нікотину та інших речовин на зуби курця.

Вплив нікотину на стан зубів

Нікотин викликає звуження судин у всіх тканинах і органах, у тому числі в яснах. В результаті порушення кровообігу розвивається атрофія слизової оболонки ясен. Вони починають поступово «відставати», оголюючи коріння зубів. Погіршення кровообіг і сухість слизової оболонки знижує місцеву захист і досить невеликого ушкодження для розвитку запалення.

Поступово у курців розвивається спочатку хронічний гінгівіт, а потім – пародонтоз. При цьому захворюванні, коли страждають тканини, що оточують корінь зуба в десні, ризик втратити навіть здоровий зуб збільшується в кілька разів.

На початку захворювання десна курця червоніють, часто кровоточать, а після цього починають відходити від зуба, оголюючи їх коріння. Втім, нікотин чинить опосередкований вплив на зубну тканину, а от інші речовини, що містять в тютюновому димі, пошкоджують безпосередньо саму зубну емаль.

Вплив тютюнового диму

Смолисті речовини, що потрапляють в ротову порожнину при палінні, «осідають» на зубах, покриваючи їх тонким нальотом. Але його, виявляється цілком достатньо для розвитку бактерій, які поступово накопичуючись, утворюють міцний зубний наліт. Він не тільки псує колір зубної емалі, але і викликає її руйнування. В мікротріщини емалі на потрапляють хвороботворні бактерії, що викликають карієс і ще більше руйнують покриття зуба.

Крім того, тютюновий дим обпікає слизову оболонку порожнини рота, «висушуючи її. Зменшення кількості слини, що володіє бактерицидними властивостями, також збільшує ризик розвитку карієсу, пульпіту, гінгівіту і пародонтозу.

Потрапляючи на слизову оболонку ротової порожнини речовини містяться в тютюновому димі, погіршують процеси регенерації, сповільнюючи лікування і не даючи слизовій оболонці відновиться самостійно.

Можливі наслідки

Перші наслідки куріння, які може помітити кожен курець вже через 1-2 роки пристрасті до нікотину – це пожовтіння зубів, прибрати яке не виходить ніякими пастами. Ну і звичайно ж неприємний запах з рота. Причому спочатку він з’являється відразу після куріння або після сну, а потім, як здається курцеві, зникає. Але насправді – стає постійним, просто перестає відчуватися самим курцем.

Але це далеко не все, потім курцеві доведеться звести близьке знайомство зі стоматологом, щоб лікувати карієси, пульпіти, парадонтоз та інші захворювання. А після кількох років куріння доведеться подумати про коронках, здатних приховати напівзруйновані зуби.

Звичайно, сучасним курцям пощастило набагато більше, ніж їх «колегам» пару десятків років тому. Сьогодні втрата зуба зовсім не означає необхідність купувати вставну щелепу або лякати оточуючих діркою на місці випали зубів. З допомогою імплантації можна відновити посмішку при будь-якій кількості випали зубів.

Але не варто забувати про те, що імплантацію можна прирівняти до невеликого хірургічного втручання, а на «вирощування» 1 зуба потрібно від 6 до 12 місяців і досить велика сума грошей.

Вплив сигарет і нікотину на зуби – це не просто зовнішні незручність. Каріозні зуби і захворювання ротової порожнини стають постійний ендогенним джерелом інфекції, підточуючи ваш організм зсередини.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння