Жінка з сигаретою… Її можна побачити і в повсякденному житті – на зупинці, у дворі будинку, на ганку магазину – звичайна жінка зі звичайною сигаретою; і в ресторані, коли жінка одягнена в шикарне плаття, на обличчі вечірній макіяж, і вона елегантно тримає довгу тонку сигарету наманікюреними ніжними пальчиками; і на екрані кінотеатру, де загадковий образ таємничої незнайомки оточений романтичними клубами тютюнового диму…

Кому-то образ жінки, що палить здається сексапільним, еротичним, привабливим. У гонитві за цим чином за сигарету беруться зовсім молоденькі дівчата, і до того моменту, коли вони починають розуміти, що ніякої краси і привабливості вони собі курінням не додали, а дуже навіть навпаки, вони помічають, що вже отримали серйозну нікотинову залежність.

Вплив куріння який чиниться на жіночий організм

Яке ж вплив куріння на жіночий організм? Куріння саме по собі не може добре впливати на здоров’я, будь то чоловік або жінка. Однак жінка отримує більшу шкоду своєму здоров’ю за рахунок зменшеного об’єму легень і прискорених обмінних процесів.

Зовнішність

Зовнішність жінки – ось те, що страждає від куріння в першу чергу. Під впливом нікотину жовтіють, псуються, руйнуються зуби. З’являється хронічний кашель надсадний, набувається звичку спльовувати. Голос грубішає, стає хрипким і низьким. Шкіра стоншується, обличчя, руки і шия рано вкривається зморшками. Волосся втрачають красу і блиск, набувають неживий вигляд і ламкість, нерідка рання сивина. Сумна доля осягає і нігті, які змінюють колір, втрачають міцність. Неприємний запах з рота, від тіла, від волосся і одягу супроводжує палить жінку. Курець завжди виглядає старше своїх ровесниць.

Більш загальний шкоди

Проте негативний вплив паління не обмежується зовнішністю. Жіноче здоров’я відчуває колосальний шкоду від тютюнової інтоксикації. Страждають всі системи та органи організму. Перший «удар» припадає по дихальній системі – забруднюються легені, бронхи. Не залишається осторонь і серцево-судинна система – під дією кисневого голодування серцю і судинам доводиться працювати в посиленому режимі, що призводить до зносу і старіння органів.

Тютюновий дим і продукти згоряння дуже негативно діють на шлунково-кишковий тракт. На тлі руйнування слизової оболонки шлунка нерідкі виразки, гастрити та інші захворювання ШЛУНКОВО-кишкового тракту.

Не варто забувати про те, що жінка-курець ризикує заробити рак легенів набагато більше, ніж курящий чоловік. Також у жінок-курців підвищений ризик виникнення інших онкологічних захворювань – раку шийки матки, раку яєчників або молочних залоз. Крім онкології, курінням можуть спровокуватися та інші серйозні гінекологічні захворювання.

Порушений від куріння гормональний фон негативно впливає на репродуктивні функції жінки. Порушується менструальний цикл, з’являється важкий передменструальний синдром, знижується можливість запліднення яйцеклітини. Під дією нестач або надлишків різних гормонів порушується робота центральної нервової системи і мозку, з’являється втома, дратівливість, швидка стомлюваність, порушується сон. Нерідкі випадки, коли навіть характер курця кардинально змінюється.

Куріння під час вагітності

Куріння і вагітність – речі несумісні. На жаль, дуже часто вагітна жінка, яка має залежність від нікотину, просто забуває про те, що всередині неї розвивається маленька тендітна життя, яка страждає від токсинів у багато разів сильніше, ніж доросла людина. Деякі майбутні мами просто відмахуються від рад зав’язати з курінням, вважаючи, що нічого дуже страшного і шкідливого вони не роблять.

Наскільки ж великий шкоду куріння під час вагітності? Він не просто великий, він величезний. Плід в утробі матері розвивається під постійним впливом отрут і токсинів, в умовах сильного кисневого голодування. Нервова система, органи дихання та інші функції маленького організму формуються в стресових ситуаціях, що може призвести до вроджених аномалій дитини, до серйозних захворювань серцево-судинної системи. Нирки, печінка, кишечник – будь-який орган може опинитися під ударом.

Малюки, народжені курцями, мають слабкий імунітет, розвиваються повільніше однолітків, постійно хворіють на інфекційні і простудні захворювання. Їх вага при народженні нижче, ніж у решти дітей, легені не завжди розвинені по терміну. Такі діти більше схильні до синдрому раптової дитячої смерті.

Кисневе голодування мозку плода підвищує ймовірність народження дитини з психічними відхиленнями або серйозними захворюваннями, такими, як аутизм. Діти курців мам часто непосидючі, неуважні, імпульсивні, відстають в розумовому розвитку.

Куріння під час годування груддю

З грудним молоком з організму матері потрапляють як потрібні і корисні, так і шкідливі токсичні речовини. Грудне вигодовування є другий пуповиною, що зв’язує мати і дитя.

Куріння під час грудного вигодовування шкідливо і для мами, і для малюка. Під дією токсичних речовин знижується лактація, кількість молока зменшується, малюк погано набирає вагу. З-за куріння в молоці відсутня потрібна кількість мінералів і поживних речовин, зате в надлишку отрут і токсинів, які безпосередньо потрапляють в організм дитини.

Паління при годуванні груддю завдає такої ж шкоди маленькому організму, як і при вагітності. Навіть одна-дві сигарети на день здатні завдати колосальної шкоди дитині. Відставання в розвитку, часті застуди, погана успішність у школі – ось лише частина можливих наслідків.

Не варто забувати про те, що при грудному вигодовуванні дитина з дитячого віку набуває залежність від нікотину, в подальшому це може спровокувати ранній початок паління в дитячому або підлітковому віці.

Жіноче здоров’я-дуже тендітний, здоров’я дитини ще більш крихке. Жінці варто задуматися про те, що на ній відповідальність не тільки за себе, але і за маленьку життя, яку вона виносила і народила на світ. Тому кращий рада дівчинці, дівчині, жінці – не починати курити ніколи. Якщо ж жінка вже звикла до тютюну, то найбільш правильним буде просити згубну звичку і забути про сигарети.

Текст підготовлено з використанням матеріалів сайтів:

 • БЕС
 • Настільна книга по аддіктології
 • «Країна мам» http://www.stranamam.ru/article/6463056/
 • «Медпортал» http://medportal.ru/enc/procreation/livingpregnant/6/

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Вплив куріння на жіночий організм
Матеріали по темі


 • Жіночий організм більш схильний до раку від куріння

  09.08.2007

 • Як сигарети впливають на жінок

  15.08.2007

 • Куріння під час вагітності

  05.09.2007

 • Доведено: Під час місячних важче кинути палити

  22.04.2008

 • Про шкоду паління для організму жінки

  28.09.2009

 • Статистика жіночого куріння в Росії

  16.08.2010