Про те, що куріння шкідливе вліет на легені і серце читали всі. Також більшість курців здогадуються, що від нікотину псуються зуби, колір обличчя і навіть нігті. Але от про те, що від сигарет страждає печінка майже нікому не відомо. Адже печінка – це основний «фільтр» організму і при курінні він буквально «забивається» смолами, нікотином та іншими шкідливими речовинами, що містяться в сигаретному димі.

Як саме куріння впливає на печінку?

Вплив куріння на печінку обумовлено тим, що всі основні процеси метаболізму – переробки нікотину та інших речовин, відбуваються саме в цьому органі. Потрапляючи в кров з органів дихання всі речовини, а їх близько 4 тисяч, що містяться в тютюновому димі, обов’язково проходять через гепатоцити – структурні одиниці печінки, які повинні знешкодити їх і «випустити» у кров вже безпечними для організму.

А в процесі знешкодження страждає не тільки сама печінку, але і весь організм, адже поки гепатоцити «зайняті» нікотином та смолами, інші речовини потрапляють у кров неотфильтрованными, що може стати причиною обмінних порушень, захворювань інших органів або просто поганого самопочуття. Отже, що ж відбувається в печінці при палінні?

Вплив нікотину на роботу печінки

Потрапляючи в печінку, у гепатоцитах нікотин перетворюється в алкалоїд котинін, який вже не так небезпечний для організму. Але, на жаль, для цього перетворення потрібно досить багато ферменту цитохрому Р450, якого виробляється тільки строго визначену кількість. А адже крім знешкодження нікотину у нього є безліч інших функцій, найважливішими з яких вважається участь в метаболізмі гормонів та ендогенних токсинів.

Під впливом сигаретного диму кількість ферменту в організмі різко знижується, із-за чого порушуються всі метаболічні процеси в організмі. Погіршується обмін речовин, знижується вироблення статевих гормонів, страждають травна, серцево-судинна і імунна система.

Частково з цієї причини на курців погано діють навіть найбільш «потужні» і ефективні ліки. І проблема тут не в неправильно підібраних препаратах, а в тому, що в печінці курця банально не вистачає ферментів, щоб «переробити» таблетку, яка просто «осідає» в кишечнику, не приносячи ніякої користі організму.

Крім прямого впливу на печінку, нікотин впливає і опосередкований вплив. Під його впливом звужуються судини, а значить, кількість крові, що надходить в печінку, зменшується і орган не може повноцінно працювати.

Вплив тютюнового диму на вашу печінку

Тютюновий дим, крім нікотину, містить безліч інших шкідливих компонентів. З них найбільш небезпечним для печінки вважається синильна кислота. Це отруйна речовина в гепатоцитах перетворюється у відносно безпечний роданистый калій, який після протягом декількох днів виводиться зі слиною та іншими рідинами. Тільки уявіть собі – після кожної викуреної сигарети ви ще 5-6 днів буде випльовувати її залишки!

Але в процесі метаболізму синильної кислоти, канцерогенних смол, радіоактивних речовин, стиролу, миш’яку та інших відбувається пошкодження гепатоцитів і печінкових артерій. У курців зі стажем судини склерозуються, а нормальна тканина печення заміщується жировою.

Можливі наслідки для печінки

При курінні страждають усі функції печінки, вона вже не може якісно очищати кров від токсинів, що потрапляють в організм з їжею, повітрям або водою. На думку фахівців, печінка могла б дещо як справлятися з наслідками куріння, якщо б не було інших обтяжуючих факторів. Але хто з курців може похвалитися, що живе в екологічно чистій місцевості, їсть тільки здорову їжу, ніколи не вживав спиртних напоїв і лікарських препаратів? А адже все відбивається на стані печінки.

Так і виходить, що печінка середньостатистичного курця, що живе в місті, любить пиво і ковбаски і регулярно випиваючого «по святах», приблизно через 10-15 років такого життя починає перероджуватися». Здорові гепатоцити заміщує жирова тканина, судини склерозуються, в кров надходить се більше токсичних речовин, ферментів, гормонів і глюкози виробляється все менше. У результаті найбільше страждають органи травлення і система крові, адже саме в печінці синтезуються тромбопоэтин і гепцидин. Перший регулює синтез тромбоцитів у кістковому мозку, а другий гомеостазу заліза в організмі.

Цукровий діабет у подарунок курцеві

Ще одна небезпека, яка чатує курця, це – цукровий діабет. Надлишок глюкози, не використовується печінкою, надходить у кров і може стати причиною розвитку цукрового діабету, захворювання, вилікувати яке неможливо.

Печінка – орган, в якому немає нервових закінчень і вболівати вона почне тільки після того, як функціональні пошкодження переростуть в органічні, тобто велика частина печінки буде пошкоджена.

Вплив сигарет і нікотину на печінку може призвести до розвитку складних захворювань, таких як гепатит, цироз або цукровий діабет. Жодне з них, на жаль, не лікується. Тому подумайте, може бути вже сьогодні варто відмовитися від сигарет?

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння