В останні десять років на території всієї планети було проведено велику кількість досліджень, відкрили очі всім людям на згубний вплив куріння на жіночий організм під час вагітності. У більшості країн світу є така проблема як куріння жінок, особливо у ранньому віці та під час вагітності. Можна навести приклад: у США одна третя частина жіночого населення курить вже в підлітковому віці, більше половини всіх вагітних жінок також є курцями, 21-26% з них палять безпосередньо під час протікання вагітності. В Англії також половина вагітних жінок отруюють свій і дитячий організм нікотином та іншими не менш шкідливими речовинами.

Серед жінок, які народжують вперше, були палять на 1.8-2 роки молодше курців, а серед жінок, що народжують вдруге — на 2.2 року. З австралійських жінок до моменту встановлення вагітності курили 40%, але після встановлення деяка частина все ж припинила палити, проте одна третина вагітних жінок продовжували курити, незважаючи на здоров’я своєї майбутньої дитини. У Швейцарії, 9% жінок будучи вже вагітними кинули палити.

У Канаді також зростає кількість курців жінок, які перебувають у вагітному стані. З кожним роком кількість жінок-курців стрімко зростає: у 1975р. курили 52%, а в 1978р. 54% вагітних. Відповідно 6.6-8.2% курящих жінок перестали курити. На першому місяці вагітності припинили куріння 39% жінок, на другому місяці 16%, на третьому місяці 14%. Через півроку після пологів, жінки, які припиняли курити, знову закурили.

На сьогоднішній момент існують не менш аргументовані дані про поширення шкідливої звички серед вагітних. У цій проблемі найбільш важливу роль грають соціальні фактори та умови. Існує безліч даних про вплив положення жінки до тим чи іншим соціальним групам, а також стану у шлюбі на куріння жінки під час вагітності. Варто зауважити, що більшість жінок належать до нижчого соціального стану курять набагато більше під час вагітності, ніж інші, і рідко кидають курити перед вагітністю. Такі ж дані характерні й для вагітних жінок, які не перебувають у шлюбі.

На підставі підведення підсумків результату досліджень, можна зробити висновок, що куріння має комплексний несприятливий ефект для вагітності. У дослідженнях розглядається негативний вплив куріння на масу тіла дитини, перинатальну смертність, недоношеність новонародженого, а також на фізичні та розумові вади. У курящих матерів ускладнення вагітності поділяються на ускладнення безпосередньо в організмі матері, в організмі зародка, а також новонароджених і дітей найбільш старших віків.

Відомо, що мати, зародок і плацента становлять собою єдине ціле (також як єдиний організм людини), і це впливає на різного роду порушення, що виникають у курців матерів під час протікання вагітності. На думку фахівців, під дію шкідливих речовин тютюну можуть розвиватися патологічні ефекти іншого походження. Негативне дію куріння на зародок є «коефіцієнтом» його пошкодження, високою ймовірністю спонтанного аборту, пологів в ранній термін, смертності і можливо довготривалий вплив на фізичний розвиток, розвиток інтелекту та нервової системи також сповільнюється. Все це називається фетальний синдром.

Ймовірність невдалих пологів істотно збільшується у курящих матерів. Спостереження лікарів довели, що збільшена маса тіла мами не здатна захистити дитину від шкідливого впливу тютюнокуріння. У курящих матерів були виявлені серйозні зміни плаценти, пов’язане з негативним впливом куріння. Після проведення досліджень було виявлено, що у курящих матерів маса плаценти бала набагато менше норми, але меншою мірою, ніж маса тіла дитини.

Стінка плаценти у курящих матерів була більш тонка і мала більш округлу форму. Також у курців вагітних жінок плацента мала порушений кровотік та ультраструктурні зміни. Висока вірогідність спонтанних абортів, фізична уповільнення розвитку немовляти, неонатальна смертність дитини у курящих матерів пояснюється тим, що плацента передчасно відокремлюється або відбувається гіпоксія плоду. Найбільш ймовірними причинами смертності плода у курящих матерів, що палили під час вагітності, полягають у великих інфарктах плаценти.

Існує така інформація, що під час протікання вагітності куріння негативно діє на стан периферичного кровообігу у вагітних жінок та сприяє скороченню респіраторних рухів плода. Оксид вуглецю, нікотин та інші не менш шкідливі речовини, що містяться в тютюновому димі, впливають на внутрішньоматковий зростання плоду через брак гемоглобіну, тим самим зменшується доставка кисню, або внаслідок спазму артерії матки і різних порушень подібного роду.

Відомо, що при вдиханні сигаретного диму, незалежно від вмісту нікотину, призводить до гіпоксії плода, пов’язаної з оксидом вуглецю, який проникає в кров дитини через плаценту, захоплює гемоглобіну і утворює карбоксигемоглобін. Це призводить до зниження парціального тиску кисню в артеріальній крові плода на 33%, і до збільшення концентрації вуглекислого газу в крові дитини. Різке зменшення маси плода у курящих матерів пов’язано з гіпоксією тканин плоду, викликаної карбоксигемоглобином.

Фахівці відзначили, що маса тіла вагітних жінок, палили під час вагітності, збільшилася набагато менше, ніж маса у некуривших жінок. У першу чергу на це вплинула інтенсивність куріння. Було доведено, що куріння сильно впливає на обсяг прийому їжі вагітних матерів під час протікання вагітності, тим самим це сприяє скороченню поживних речовин в крові матері і дитини. Норвезькі фахівці досліджували вплив куріння під час протікання вагітності на плід, а також на рівень вмісту тіоціанату в організмі матері і плода.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Діти
Безпліддя
Жіноче здоров’я
Вагітність
Жіноче куріння
Матеріали по темі


 • Лист палить дівчині

  04.09.2016

 • Профілактика шкідливих звичок на DVD

  18.10.2008

 • Діти курців батьків приречені стати курцями?

  09.04.2009

 • У некурящих Нью-Йоркців виявлений в крові котинін

  15.04.2009

 • Лист палить чоловікові

  18.05.2009

 • зроби це

  08.06.2009