Щодня бачачи безліч людей з цигарками, залишається тільки дивуватися їх байдужості до власного здоров’я і зовнішнього вигляду. А адже вплив куріння на обличчя очевидно, досить порівняти шкіру і зовнішній вигляд курця зі стажем і його ровесника, що веде здоровий спосіб життя.

Особливо сильно «псується» зовнішність жінок, що палять, тут наслідки куріння можуть бути просто катастрофічними. Так що ж відбувається з особою під час куріння?

Вплив тютюнопаління на шкіру обличчя

Під час куріння шкіра одночасно піддається впливу кількох шкідливих факторів. Її обкурює гарячий сигаретний дим, який заважає эпидермису нормально дихати і забруднює верхні шари шкіри. Під впливом нікотину стоншуються колагенові волокна і погіршується кровопостачання тканин.

В результаті активного куріння обличчя курця не тільки виглядає хворим і постарілим, але і сильно збільшується ризик розвитку таких страшних захворювань, як плоскоклітинний рак шкіри, злоякісні пухлини верхньої і нижньої губи. Простіше кажучи, кожна викурена сигарета – це «удар» по своїй особі зовні і зсередини.


Фотографія близнюків. Одна з них курить, друга немає.

Ось як впливає нікотин та сигаретний дим на ніжну людську шкіру.

Вплив нікотину на шкіру обличчя

Потрапляючи в кров нікотин швидко, протягом 5-8 секунд, поширюється по всьому організму, разом з кров’ю потрапляє у внутрішні органи і шкіру. Але ще до цього, за нікотину відбувається різкий спазм всіх судин. Найдрібніші капіляри і артеріоли «схоплюються», кисень і живильні речовини надходять у тканині, і шкіра обличчя починає відчувати різку нестачу всього цього.

Вам здається, що лікарі занадто перебільшують проблему і від 1 сигарети нічого страшного не трапиться? Просто уявіть собі – 1 викурена сигарета викликає спазм судин приблизно на 20 хвилин, а рівень кисню вона знижує на 5%. Досить викурювати по 5 сигарет в день для розвитку кисневого голодування, а якщо їх буде 10 або 20?


Фотографія близнюків. Одна з них курить, друга немає.

Але крім звуження судин, шкіри і обличчя курця підстерігає ще одна небезпека – під впливом нікотину колагенові волокна, що забезпечують пружність і товщину шкіри, стоншуються, стають більш слабкими і ламкими. Не дивно, що найбільше від цього страждає особа, де мало жирових відкладень, а шкіра відкрита усім зовнішнім впливам.

Нікотин не тільки викликає звуження дрібних судин, він ще й зменшує їх еластичність стінок, в результаті чого на обличчі курця з’являється чітко видима судинна сіточка або купероз.

А нестача вітаміну С, також викликана нікотином, ще більше погіршує ситуацію, сповільнюючи процеси регенерації та відновлення шкірних клітин. Власне, з цієї причини курцям і кидає рекомендується звернути уваги в бік продуктів, що містять вітамін C.

Вплив тютюнового диму

Мало того, що тютюновий дим містить безліч шкідливих речовин, але він ще досить гарячий, щоб обпалити верхні шари епідермісу. І навіть якщо курець нічого неприємного при викурюванні сигарети не відчуває, його шкірні покриви постійно травмуються і з часом стають більш жорсткими і грубими. А продымленное, червоне і лущиться особа добре тільки в фільмах про ковбоїв, але ніяк не в реальному житті.


Фотографія близнюків. Одна з них курить, друга немає.

Крім зовнішнього впливу, потрапляючи на шкіру, тютюновий дим забиває пори, з-за цього порушується нормальний шкірне дихання і виділення шкірного жиру. Забиті пори стають ідеальним середовищем для розмноження мікробів, які можуть стати причиною таких неприємних утворень, як вугри, прищі або чорні крапки.

Можливі наслідки

Наслідки куріння не змусять себе чекати – вже через кілька років обличчя курця почне втрачати свою свіжість і чистоту. Наскільки швидко і як сильно куріння «зіпсує» особа заздалегідь сказати не можна. Процес старіння буде залежати від кількості викурюваних сигарет щодня, навколишнього середовища, спадковості, харчування, інших шкідливих звичок і ще багатьох факторів.

Але досить прокурить пару років і обличчі з’являються так звані «лінії курця». Це вертикальні зморшки навколо рота, «гусячі лапки» навколо очей, і отвисшая шкіра на щоках і підборідді. Додайте до цього почервоніння і огрубіння шкіри, викликане тютюновим димом, поява судинної сіточки на носі і щоках, а також прищі і вугри, позбутися яких курцеві буде дуже складно.

І це ще – самий безпечний і сприятливий варіант. Набагато гірше буде, якщо від куріння розвинеться псоріаз, системний червоний вовчак або рак губи. А адже ризик розвитку цих захворювань у курців вища у декілька разів! І лікуються вони набагато складніше, залишаючи на шкірі помітні сліди.

Вплив сигарет і нікотину на шкіру обличчя вивчено більш ніж достатньо. Причому, чим довше ви курите, тим менше шанс повернути собі первісний вигляд. На жаль, зморшки, що з’явилися на обличчі в результаті куріння, прибрати майже неможливо. Але от позбутися від червоності, сухості шкіри та землистого кольору обличчя можна вже через кілька місяців відмови від куріння.

Джерело фотографій курящих і не курящих близнюків.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Куріння і шкіра
Матеріали по темі


 • Шкіра, що відчуває нестачу кисню через паління, стає сухою і сірою

  05.07.2007

 • Нікотинова жовтизна

  18.07.2007

 • Краса і здоров’я шкіри

  10.08.2007

 • Куріння призводить до виникнення прищів

  19.09.2007

 • Курить жінка – це погано

  06.10.2008

 • Як я кинула палити при стажі 22 роки, і що з цього вийшло

  16.11.2017