У журналі «Nicotine & Tobacco Research» були опубліковані результати цікавого дослідження, яке провели Christopher Kahler і його колеги в Браунівському Університеті в США.

Вони вирішили з’ясувати, чому вважається, що люди, які відмовилися від куріння, стають сумними і меланхолійними. Висновки вразили групу вчених: результати виявилися прямо протилежними.

Робота вчених була організована грамотно, а добровольці представляли собою групу самих звичайних людей, набраних серед бажаючих різного віку, які крім тютюнопаління не відмовлялися від алкоголю. Головною умовою участі в експерименті було бажання добровольців кинути палити.

Безпосередньо перед початком досліджень з добровольцями проводилася роз’яснювальна робота, в тому числі по стимуляції бажання кинути палити, а також про те, як можна зменшити обсяг випитого алкоголю. Для відмови від куріння був обраний метод нікотинозамісної терапії, а саме — нікотиновий пластир від куріння. Всі вони добровільно призначили собі день остаточної відмови від куріння.

Всього в експерименті взяли участь 236 осіб. Ось які результати були отримані: 99 людей зійшли з дистанції, не зумівши відмовитися від куріння. Ще 44 теж можна віднести до програли цю битву — вони не курили всього 2 тижні. Трохи менше — 33 людини — протрималися 7-8 тижнів, рівно стільки ж не курили протягом всього часу експерименту, а 29 людей кидали палити «по своєму», тобто злегка вийшли за межі експерименту.

Так що ж незвичайного побачили експериментатори? Як виявилося, всі, хто зміг кинути курити хоча б на обмежений час — у всіх поліпшувалося настрій. Але ще більше здивував учених факт, що як тільки люди поверталися до шкідливою звичкою — настрій у них відразу погіршувався, а у деяких розвинулися симптоми депресії. Ті, хто не змогли відмовитися від куріння, давали самі невеселі результати, а ті, хто не курив протягом всього експерименту були веселими та оптимістичними.

Як варіант, це можна пояснити негативним впливом куріння на організм. Тобто курець так чи інакше усвідомлює всю шкоду цієї звички, але підсвідомо заштовхує його глибше, відкладаючи вирішення проблеми на потім. Відмовившись від звички, у курця і спливають назовні всі потаємні сумніви і бажання. При поверненню ж до неї, він знову звертається до них, що власне і призводить до погіршення настрою.

Такі висновки були зроблені не просто так, а за результатами досліджень. Перші серії тестів на рівень тривожності і депресії проводилися за тиждень до початку процесу відмови від паління, а потім повторювалися на 2, 8, 15 і 28 тижні від початку процесу.

Результати дозволили вченим не без підстав припустити, що поганий настрій у кидають палити — поширена помилка, що не має під собою практичної основи. І ці ж дослідження показали, що міфом є і думка, що куріння — кращий спосіб втекти від стресу.

Може бути, це дослідження психологів допоможе тим, хто боїться впасти в депресію після відмови від сигарети, і затвердить їх в думці, що без куріння життя не тільки здорова, але і оптимістична і життєрадісна.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Куріння і депресія
Куріння і настрій
Здоров’я курця
Матеріали по темі


 • У курців ризик розвитку депресії на 41 % більше у порівнянні з некурящими

  06.05.2008

 • Куріння: вплив на провідні системи нашого організму

  03.09.2008

 • Нікотин і депресія згубно впливає на жіночі серця

  24.03.2009

 • Як я кинула палити при стажі 22 роки, і що з цього вийшло

  16.11.2017

 • Підбірка з 10 КРАЩИХ книг, для тих,хто хоче кинути курити

  07.02.2010

 • Відповідь Большакову Олександру Андрійовичу “Шукаю лікаря-Ткач Леонід Михайлович”

  08.10.2010