Куріння – шкідлива звичка і згубна. Негативний вплив куріння на мозок людини давно відстежується медиками і вченими. Але незважаючи на результати численних досліджень, любителі тютюну ставляться до них досить скептично.

Обговорення на форумі

У чому ж полягає небезпека пристрасті до сигаретного диму? Щиро сподіваємося, що наша стаття допоможе вам розібратися у впливі сигарет на головний мозок. Можливо, ви навіть відмовитеся раз і на завжди від вживання нікотинового отрути.

У чому полягає вплив куріння на мозок людини?

Як відомо, у тютюнових виробах присутні особливі речовини, які при курінні з димом потрапляють в організм людини. Якщо про шкоду куріння для легенів, гортані, рота і внутрішніх органів відомо давно, то яким же чином відбувається вплив куріння на мозок?

Справа в тому, що людський організм працює як єдине ціле. Всі процеси, прохідні в ньому, пов’язані між собою і впливають на загальний стан. Людський мозок являє собою центральний механізм управління людським тілом. Оскільки мозок живиться речовинами, що поставляються в нього потоками крові, цілком зрозуміло, що будь-яка речовина потрапляє в кров, потрапить і в мозок.

Нікотин потрапляє в легені людини, вже через 8 секунд досягає головного мозку і має дуже великий вплив на його роботу. Отруйна речовина притупляє чутливість нервових клітин. Під його впливом звужуються кровоносні судини, які постачають до клітин головного мозку кисень.

Хворобливі симптоми, що спостерігаються в осіб, що зловживають курінням, схожі з проявами гіпоксії – кисневого голодування. Це і систематичні головні болі, ослаблення пам’яті, і часткові порушення координації рухів, і часта позіхання. У курців спостерігаються порушення біоелектричної активності мозкових клітин, блокування передачі нервових імпульсів, у наслідок чого виникає необґрунтована агресія та дратівливість.

Плюси і мінуси

Якщо говорити про більш докладному описі такого процесу, як вплив куріння на мозок, то варто пояснити, що ж таке нікотин.

Нікотин – речовина природного походження, що входить в групу органічних азотвмісних сполук, більш відомих під загальною назвою «алкалоїди». Потрапляючи в людський мозок, нікотин з’єднується з медіаторами нервового збудження – ацетилхолинами.

Медіатори самостійно виробляються людським мозком, тому їх кількість в мозкових клітинах строго контролюється. Нікотин же, потрапивши в мозок ззовні, не піддається ніякому контролю і провокує наступні процеси:

 • Прискорення виходу медіаторів з нейронів і підвищення активності холінергічних клітин, що супроводжується виділенням великої кількості енергії.
 • Стимуляція нейронів впливом нікотину загострює якісь інстинкти, наприклад – харчові або естетичні. При цьому, задоволення інстинкту викликає у людини відчуття радості.
 • Осідання нікотину на холінергічних нейронах призводить до потреби в новій дозі цієї отруйної речовини, оскільки саме в цей період відбувається зниження почуття ейфорії.
 • Нікотин провокує посилене виділення мозком гормонів радості – ендорфіну та серотоніну, а так само значно збільшує синтез глутамату, який є своєрідним «записуючим пристроєм». Глутамат запам’ятовує відчуття радості під впливом нікотину, в наслідок чого формується нікотинова залежність.
 • Висновки

  Не дивлячись на, начебто, не зовсім страшне дію сигарет на людський мозок, все ж варто відмовитися від цієї згубної звички, поки не пізно. Всі вищеперелічені процеси сильно впливають на загальний стан людського організму, провокують його швидке зношування і передчасне старіння.

  @Photo – WikiMedia

  ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  Речовина нікотин
  Мозок
  Матеріали по темі


  • Нікотин (Nicotine)

   16.08.2016

  • Нікотинову залежність можна зменшити, продовжуючи палити!

   25.07.2008

  • Вплив нікотину на організм людини (серце, судини, легені, плід..)

   29.01.2010

  • Шкоду нікотину

   05.12.2013