Це дерево родини розових є одним з найпоширеніших у наших широтах. Не дивно, що лікарські засоби на основі черемхи давно і міцно увійшли в арсенал народних цілителів. З цією метою вживаються кора, свіжі квітки і плоди черемхи.

Відомо, що у плодах містяться дубильні речовини, різні натуральні цукри, яблучна і лимонна кислоти, фітонциди. Застосовувати листя, квітки і кору черемхи слід з великою обережністю, так як в них міститься (до 0,09%) глюкозид амігдалин, з якого в організмі під дією кислот вивільняється синильна кислота – сильна отрута. Недарма відвар з кори черемхи використовується в якості інсектицидного засобу (проти комах).

Незважаючи на те, що амігдалин вважається одним з вітамінів групи В – порядковий номер 17 – ставлення до нього досить суперечливе. Є відомості, що він, можливо, попереджає розвиток злоякісних пухлин (а рак, як відомо, одне з найпоширеніших захворювань курця), але через потенційну отруйності заборонений до використання FDA.

Народний рецепт застосування черемхи проти куріння рекомендує жувати при виникненні позиву закурити нарізані на частини молоді пагони, які попередньо витримують у холодильнику протягом доби. Це пов’язано, ймовірно, з тим, що синильна кислота, що міститься в пагонах черемхи, іноді використовується в медичних цілях як найсильнішого седативного засобу (але в дуже малих (!) дозах) , завдяки своїй властивості провокувати тканинну гіпоксію.

Потрібно пам’ятати, що смертельна доза синильної кислоти – всього 50 мг. Тому не слід захоплюватися цим народним радою, інакше можливі вкрай неприємні наслідки.

Краще скористатися таким рецептом: півсклянки свіжих ягід черемхи тричі на день за півгодини до їжі. У плодах амігдалин не міститься, а корисних речовин, здатних підтримати пригноблений організм курця, предостатньо.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Народні способи відмови від куріння
Матеріали по темі


 • Кидаємо палити за допомогою імбирного пива

  03.02.2008

 • Відвар з вівса від куріння

  01.11.2015

 • Корінь аїру від куріння

  20.12.2008

 • Оман від куріння

  20.12.2008

 • Чебрець (чебрець) від куріння

  20.12.2008

 • М’ята від куріння

  20.12.2008