Не секрет, що на тютюні будь-яка держава може заробляти величезні гроші. А якщо держава ще і експортер цієї отрути, то частка тютюну у ВВП цієї країни може скласти конкуренцію навіть таким стратегічним ресурсам, як енергоносії. Але багатство будь-якої країни обчислюється не тільки золотим запасом у скарбниці…

Катерина II ще на початку свого правління Російською Імперією сказала: «Справжнє багатство будь – якої держави- її населення. Кожен житель держави – це маленька золота жилка, яка постійно приносить копійку, а то й цілий рубль. Не буде населення — і нікому буде робити країну багатою». А адже вона ще не знала, що тютюн вже тоді став однією з основних причин смертності в Росії.

Безперечно, податки та акцизи на тютюнову продукцію завжди справно поповнюють державну скарбницю. Причому досить відчутно. І чим більше курців в країні, тим більше грошей отримує держава. А якщо врахувати, нехай і нелюдський, але факт, що у курців населення тривалість життя завжди істотно нижча, ніж у його некурців сусідів, держава може досить відчутно полегшити соціальну навантаження на виплату пенсій та соціальне забезпечення своїх літніх і непрацездатних громадян.

В Англійському парламенті, наприклад, про це всерйоз говорили, чесно визнаючи, що їм ТРЕБА, щоб щось вбивало людей. І куріння вони розглядали, як далеко не найгірший варіант. Якщо ж відкинути це нелюдське і прямо-таки сатанинське пропозицію, то у держави дуже багато способів розбагатіти на тютюні. І цілі сторіччя держави цією можливістю не гребували. Чому ж зараз все більше і більше країн починають досить агресивну боротьбу за здоров’я нації? Віяння моди? Аж ніяк!

Всі ми знаємо, що куріння викликає величезну кількість важких і невиліковних захворювань. Воно дуже часто стає причиною інвалідності і, відповідно, втрати дієздатності. А, як ми вже зазначали вище, саме здорове і працездатне населення робить свою країну багатшими і сильнішими. І себе при цьому не забуває. Ясна річ, що боротьба за здоров’я нації — для держави мета цілком меркантильна. Та й не справа це — державі бути сентиментальним. Його завдання зовсім в іншому.

Отруєне тютюном населення постійно хворіє і тим самим істотно знижує продуктивність праці і підвищує витрати держави на лікування. Ті кошти, які могли б бути пущені на вирішення дійсно важливих проблем, вкладені в розвиток промисловості і науки, витрачені на оборону і просто на розвиток, держава змушена витрачати на лікування постійно хворіє населення. Причому, за великим рахунком, безнадійно хворого. Постійно посилюється боротьба з курінням на рівні держави і має далекосяжні перспективи.

Не секрет, що хворі люди не в змозі дати здорове потомство. Тому, як правило, все більше і більше сімей народжують 1-2-х дітей, та й ті з самого народження постійно страждають різними захворюваннями. А хворі діти – це ще одна суттєва стаття витрат держбюджету. Будь-яка держава, яка збирається розвиватися, завжди робить ставку на молодь. Саме молодь і є гарантією тих чи інших перспектив будь-якої країни.

Здорові і вільні від тютюну люди ЗАВЖДИ працюють продуктивніше, менше потребують на себе державних витрат і просто рідше хворіють. Звичайно, в короткостроковій перспективі державі простіше поповнювати бюджет за рахунок величезних податкових надходжень від продажу тютюну на своїй території. Але будь-яка країна, яка хоч якось піклується про своє майбутнє, буде всіляко піклуватися про здоров’я свого населення. Зрештою, це принесе набагато більший прибуток. І кількісну і якісну.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння