В авіації є такий термін – «точка неповернення». Цим терміном позначають ту точку маршруту, після якої повернення назад стає неможливим. А ще, вже не тільки в авіації, а практично у всіх сферах і галузях нашого життя є інший неприємний термін – «незворотні наслідки».

Так от, якщо в якому-небудь етносі кількість наркоманів або людей з порушеною генетикою досягає певної критичної маси, то і починаються ці самі незворотні наслідки.

Що за наслідки? Деградація і вимирання народу. Наша країна впритул підійшла до того порогу, коли зцілення і одужання нації стане вже неможливо. І куріння у цьому грає зовсім не останню роль.

Куріння, хто б і що б там не думали — одна з форм наркоманії. Постійне вживання тютюну призводить до генних та клітинних мутацій. Чоловіки-курці всього через кілька місяців свого курильного стажу стають жертвами тютюну, який спотворює генетичний код сперматозоїдів. Фактично, чолов’яга-курець дуже швидко втрачає здатність зачати генетично здорового дитини.

І хоча багато хто готові сперечатися з піною у рота, що, мовляв, саме у них народився абсолютно здорова дитина, хоча обидва батьки курять, факт залишається фактом. Навіть якщо у дитини нормальна вага, ріст і по всім тестам дитина є нормальним, у нього, як мінімум, завжди будуть проблеми з респіраторними захворюваннями. Майже завжди можуть бути, нехай незначні, але проблеми з нервовою системою і головним мозком. Дуже часто діти народжуються з різними дефектами. І нерідко — з вродженими каліцтвами.

Зазвичай в цьому випадку говорять про те, що у некурящих батьків діти не завжди народжуються здоровими, так що, мовляв, проблема не в курінні. Зовсім ні! В курінні і, як правило, тільки в курінні. Батьки можуть і не курити. Зате вони запросто можуть перебувати в кращих компаніях. Особливо – майбутні мами. Вагітна жінка запросто може нахапатися диму на роботі, в громадських місцях, так і просто на вулиці. Та й що гріха таїти – навіть у громадському транспорті можна надихатися тютюнового диму, адже багато водіїв плювати хотіли на заборону куріння за кермом автобуса або тролейбуса.

Куріння вбиває. Вбиває надійно, довго і зі страшними тортурами. Але його проблема навіть не у високій смертності, а в тих наслідках, які воно залишає після себе в майбутніх поколіннях. У курящому народі число курців неухильно зростає, за рідкісним винятком. А населення, що курить не в змозі породити здорових дітей. Але не все так безнадійно.

Тютюн – один з тих небагатьох наркотиків, від більшості наслідків вживання якого вдається позбутися цілком легко. Головна умова при цьому – відмова від куріння. Крім того, що люди, які відмовилися від вживання тютюну, суттєво покращують власне здоров’я, вони позбавляються від генетичних та клітинних руйнувань, викликаних курінням. Всього через рік статеві клітини і чоловіки, і жінки позбуваються від мікро – і макромутаций, а сім’яні клітини обох стають цілком здоровими і сильними для того, щоб справити на світ по-справжньому здорової дитини.

Якщо говорити в масштабах цілої нації чи навіть народу окремої держави, то відмова від куріння обіцяє величезні перспективи як для розвитку самої держави, так і для окремої людини. Висока народжуваність, висока працездатність і ефективність праці, менші витрати на медичні витрати, більш висока тривалість життя і істотно більш високий інтелектуальний потенціал. Всього 2-3 некурців покоління здатні вивести будь-яку державу на небувалу висоту технічного, економічного і культурного розвитку. А в чому ж вигода для простих смертних у відмові від куріння?

Міцне здоров’я і економія на дорогих ліків коштує значно більше, ніж сумнівне задоволення від затяжки тютюнового диму. Не кажучи вже про здоровий і численне потомство. Люди вільні від тютюну краще виглядають, краще себе почувають, більш веселі і життєрадісні. Таких людей дійсно можна назвати щасливими.

У своїй сукупності, відмова від куріння – це запорука виживання нації. Куріння – це та проблема, яка цілком вирішувана людськими силами. І це та проблема, вирішення якої дозволяє позбавити і країни, і окремої людини від величезної купи проблем. Сучасна цивілізація живе з метою позбавити себе від проблем. Але один з основних коренів проблем відмовляється бачити. А всього-то й треба – позбавити людство від тютюнової чуми. Нехай навіть і насильницьким способом. Тютюн вже давно заслужив, щоб потрапити під таку ж заборону, під яким знаходяться практично всі інші наркотики.

Варто звернути на зміни, які виникають в організмі при відмові від куріння.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння