Наркоманія завжди характеризується наявністю наступних ознак:

 • прагнення до чергового прийому наркотику стає практично непереборною;
 • дозування речовини постійно зростає;
 • до психічної залежності приєднується фізична залежність, при якій припинення прийому препарати викликає хворобливий стан – абстиненцію.
 • Морфинизм

  Можуть вживатися препарати морфію і його аналоги (кодеїн, героїн, промедол та ін.) Всі ці препарати є наркотичними анальгетиками. Крім болезаспокійливого ефекту при їх прийомі виникає стан радісної ейфорії, що і приваблює наркоманів. Найчастіше перший прийом проходить для зняття фізичного болю.
  При цьому виді наркоманії різко і стрімко наростають особистісні зміни хворих: вони стають цинічними й брутальними, втрачають моральні цінності, заради чергової дози згодні на все. В період вимушеного позбавлення наркотику вони пригнічені і запальні. Після вживання стають добрими і життєрадісними, багато говорять. Абстиненція при припиненні прийому препаратів проходить вкрай болісно і супроводжується різноманітними фізичними стражданнями. Ломка може тривати до трьох тижнів.

  Гашишемания

  Вживання (куріння конопель. Вона відома під різними назвами: план, харас, анаша, маріхуана та ін При вживанні виникає відчуття радості, безтурботності, підйому сил, придуркуватість.

  Абстиненція на відміну від морфінізму проходить набагато легше. Після припинення вживання розбудовується сон, підвищується збудливість психіки, порушується апетит. Наркомани дуже часто переходять на більш важкі і небезпечні препарати.

  Пристрасть до кокаїну

  Кокаїн – місцевоанестезуючий засіб. При його вживанні так само з’являється стан ейфорії, активності, припливу сил і оптимізму. Звикання до препарату виникає досить швидко. Його частіше вдихають у вигляді порошку, але можуть внутрішньовенно. Особистість наркоманів перетерплює значні зміни. Вони стають дріб’язковими і запальними, егоїзм стає головною рисою. При припиненні прийому препарату абстиненція проходить відносно легко, що дає можливість різко відмовитися від вживання порошку.

  Залежність від лікарських стимуляторів

  Викликають звикання медичні стимулятори: центедрін, кофеїн, первітин та ін. Ними схильні зловживати без медичних показань люди, невпевнені в собі, з скаргами на млявість, пригнічений настрій. Прийом стимулятора призводить до нетривалого відчуття бадьорості, підйому настрою. Потім знову настає занепад сил і потрібна чергова доза.

  При відмові від наркотику з’являється стійке безсоння, можливі важкі депресії, психози, тому спостереження з боку психіатра або нарколога необхідно….

  ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння