Курильна Трубка(тютюнова) – пристосування для куріння різаного тютюну. В наш час трубку стали замінювати сигарети(просто і дешево). Трубка ж стала частиною іміджу. Вона вносить свій темп життя для її володаря. Зараз виготовлення трубок стало носити ручний характер. Але все ж залишилися невеликі мануфактури по виробництву курильних трубок(в Данії, Англії, Туреччини, Італії та Японії).

Трубки можна розділити на 2 групи:

 • в залежності від форми;
 • залежно від матеріалу виготовлення.
 • До першої групи відносяться: гнуті(bent), прямі(billard), довгі з дрібної чашкою(province classic), короткі(bent army), з круглими чашками(prince), овальні(lovat), циліндричні(stanal-up-poker), гранчасті, пузаті(bulldog), витягнуті(churchwarden) та інші.

  До другої групи можна віднести трубки з глини, бріара, морської пінки, кукурудзи, гарбуза(трубка-калабаш), рогу, оливи, деревини та ін

  Трубки з тютюну

  Трубки з тютюну популярні по всьому світу. Цей матеріал жароміцний, твердий і довговічний, а також стійкий до впливу тютюну.

  Глиняні трубки

  Глиняні трубки зараз практично не виготовляються, якщо тільки в деяких африканських племенах. Недоліки такої трубки – мала міцність і практично повна відсутність пористості, до того ж вона дуже швидко нагрівається.

  Кукурудзяні трубки

  Кукурудзяні трубки(перші трубки з кукурудзяних качанів були виготовлені в Голландії меблярем Хенріком Тибблом). Для міцності він покривав кукурудзяні качани розчином гіпсу. Це також давало необхідний тепловий режим і приємний зовнішній вигляд.

  Пінкові трубки

  Пінкові трубки(з морської пінки – мінеральна порода, яка видобувається в районі Туреччини та Східної Африки з глибини близько 120 метрів).перша пенковая трубка була виготовлена на початку 18 століття майстром Карлом Коватом. Переваги такої трубки – легкість, термостійкість. Недоліки – крихкість матеріалу і, отже. Трубки не можна вибивати. Для очищення потрібно використовувати спеціальні щіточки.

  Трубка-калабаш

  Трубка-калабаш(з невеликої гарбуза). З’явилися в Африці в 19 столітті. Трубку вирізають з висушеної і очищеної від насіння гарбуза невеликих розмірів. Недоліки: великі розміри трубки(чашки)(від 10 до 25 см), мундштук і камера знімні, проблематичність чищення та догляду.

  Трубка від рогу

  Трубка від рогу. В основному носить сувенірний характер. Палити таку трубку не рекомендується із-за того, що при високій температурі кістка спалюється і відчувається запах горілого кістки упереміш з запахом тютюну.

  Т. о., для виробництва трубок використовують різноманітні матеріали.

  ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  Куріння трубки
  Матеріали по темі


  • Шкода куріння трубки

   05.08.2008

  • Пристрій курильної трубки

   13.08.2008

  • Історія виникнення і поширення курильної трубки

   13.08.2008

  • Шкода куріння трубки

   13.08.2008