Праця, але знайти неупереджені відгуки лікарів про електронні сигаретах. Неупередженість тут не в матеріальній зацікавленості, а в клінічній спеціалізації лікарів. І хоча лікар — не істина в останній інстанції, але він все ж володіє широкими знаннями в галузі фізіології, патології, психічних процесів, а клінічна специализаци розширює загальні знання до практичних значень.

Одні лікарі в силу особливостей роботи будуть «за» електронні сигарети, хоча б у силу того, що ці утсройтсва при роботі не виділяють дим, настільки небезпечний для оточуючих і самого курця. Тобто, наприклад, відгуки лікарів-педіатрів про електронні сигаретах можуть бути хвилі прихильними — діти не страждають від канцерогенів і токсичних речовин.

Але тут встає інша проблема, яку той же педіатр виразно бачить — приклад курців (нехай і електронну, але все ж сигарету) батьків. Діти наслідують батьків, навіть ставши цілком дорослими, і спробуйте переконати дитини з такої родини не палити — його власний досвід буде протестувати.

Психіатри, які щодня стикаються з труднощами лікування девіантної поведінки (куріння не вписується в рамки нормальної поведінки, це патологічна залежність), буде категорично проти — адже терапевтичного ефекту позбавлення від залежності електронна сигарета не дасть, і більше того — може погіршити її.

Наркологи вторять колегам — сигарета це не тільки психологічний пристрасть, це ще і тяга до нікотину. А е-сигарета підтримує обидві залежності – і психологічну і фізичну.

Лікарі-токсикологи і фахівці в області фізіології також проти використання електронних сигарет. Пов’язано це з кількома причинами. Перша — відсутність тривалого досвіду використання даних пристроїв. При цьому виробники і продавці будують рекламні кампанії на запевненнях у безпеки, нешкідливості і навіть користі е-сигарет. Це, щонайменше, лукавство.

Масових рандомізованих досліджень з цієї тематики не проводилося, а суб’єктивні відгуки користувачів (як позитивні, так і негативні) не можна вважати достовірними і виключають випадкові фактори.

Друга — неможливість проконтролювати якість матеріалів, з яких виготовляються сигарети, також склад композицій для картриджів. У гігієнічних сертифікатів зазначаються матеріали, що використовуються у виготовленні цих приладів, і вони цілком відповідають усім вимогам. Але знову ж таки, немає даних про те, як ці метали і пластик, лакофарбові покриття і електронні компоненти ведуть себе при контактах з парою, нікотином, іншими речовинами.

Третя, але не остання причина — склад рідин для куріння. Мається на увазі, що безпека е-сигарет полягає в меншій кількості выкуриваемого через них нікотину і у відсутності продуктів згоряння тютюну, паперу, ароматизаторів.

Але при цьому шкоди компонентів рідини для куріння замовчується. Мало хто з шанувальників електронних сигарет знає, що гліцерин і його ефіри легко всмоктуються через дихальні шляхи, викликаючи патології нирок, а пропіленгліколь при температурі випаровування вступає в реакцію з багатьма речовинами, утворюючи токсичні сполуки (наприклад, метилової, ацетиловой групи). Багато в чому негативні відгуки лікарів про електронні сигаретах пов’язані саме з маловивченими факторами.

Нерідко висловлюється думка, що подібні протести лунають від лікарів з застарілими знаннями. Але це не так. Саме базові, фундаментальні знання основ функціонування організму людини стають причиною такої настороженості.

І, звичайно ж, практично всі лікарі єдині в одному: електронна сигарета — не спосіб кинути палити. Це один з можливих варіантів допомоги страждають нікотиновою залежністю, але ефективність і нешкідливість цього методу знаходиться під сумнівом.

Перш ніж приймати рішення про перехід на електронні поради, фахівці рекомендують прислухатися не тільки до захопленим відгуками, але і послухати відгуки лікарів про електронні сигаретах, а хронічним хворим — проконсультуватися з лікарем про можливість використання е-сигарети.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Електронне куріння
Матеріали по темі


 • Розроблено унікальний метод боротьби з курінням за допомогою «електронної сигарети»

  11.07.2007

 • Електронні сигарети небезпечні для здоров’я

  10.07.2008

 • Інструкція по застосуванню електронної сигарети

  15.09.2008

 • Найбільший асортимент електронних сигарет.

  07.10.2008

 • електронні сигарети

  19.02.2009

 • Електронні сигарети

  26.08.2009