Сила думки — велика річ, і відгуки за Аллена Карра це підтверджують. Давайте спробуємо розібратися, чому відносно книг Аллена Карра є чимало скептичних відгуків, які свідчать про те, що прочитання книги ефекту не дало.

Відразу уточнимо: те ж саме говориться про всі способи кинути палити, пити, знизити масу тіла. Люди взагалі схильні вірити в чудеса, та ще такі, для яких не потрібно робити ніяких зусиль чи можна обійтися мінімальними.

Тому-то багато відкривають «Легкий спосіб кинути палити»(або йдуть на гіпноз, або сидять на дієтах, або заварюють трави) з думкою про те, що робити не доведеться практично нічого.

Це й стає причиною невдачі даного методу відмови від куріння. Якщо почитати відгуки за Аллена Карра, то можна помітити, що про невдачі говорять в основному ті, хто не переніс зміст книги на себе, на власний досвід.

Не можна читати книги Аллена Карра не будучи готовими до того, що:

 • доведеться попрацювати над отриманою інформацією,
 • потрібно взагалі мати бажання кинути.

Розберемося детальніше. Читаючи Аллена Карра, ніхто не отримає раптового осяяння або якоїсь чарівної фрази. Треба ототожнити те, що написано в книзі з самим собою. Не відштовхувати інформацію( «банально», «нічого такого», «це ж НЛП!»), а прийняти її. До речі, книга змушує задуматися або отримана інформація відкладається в пам’яті, періодично викликаючи бажання ознайомитися з нею ще раз. Йде процес засвоєння інформації, її «підгонка» під себе.

У одних цей процес буде протікати швидше, у когось повільніше, та ще і внутрішній опір і небажання роблять стримуючий вплив. Але тим не менш — процес засвоєння запущений, хоч і швидкість його різниться від людини до людини. Ось чому одним вдається кинути відразу, а іншим доводиться повертатися до читання знову і знову, переглядати відеокурс — і лише тоді у них виходить кинути палити.

Говорити про наявність бажання кинути палити в цьому контексті здається безглуздям. Це ж мається на увазі: адже людина не просто так узяв книгу Карра в руки, він читав відгуки за Карру, чув про цьому способі багато. Значить, він хоче кинути. Але не все так просто. Є одне маленьке перешкоду, і письмовій промови воно виражається часткою «б»: «я б хотів кинути палити, але…», «я не хочу курити, але ж…» і так далі.

Ця сама «б» передбачає бажаність, можливість, ймовірність, але ніяк не визначеність. В голові тих, хто думає про те, що кинути палити було Б непогано, варто блок на бажання. Людина може говорити і навіть робити щось заради того, щоб кинути — купує книгу або електронні сигарети, спілкується на відповідних ресурсах або купує аптечні препарати — але внутрішнього бажання кинути у нього немає. Він спочатку налаштований на невдачу — вийде — добре, немає — ну що ж, на немає і суду немає.

Природно, що коли людина читає Карра і не бачить чарівного засобу, у нього моментально активується сумнів. Він бачить лише підтвердження своєї невпевненості, свого внутрішнього небажання кинути палити.

Так вірити або не вірити відгукам Аллена Карра? Читати чи не варто? Порада така: зізнайтеся собі чесно(сказати правду самому собі завжди легше), чи ви хочете кинути курити або просто йдете на поводу зовнішнього тиску?

Друге: кому ви більше повірите — тим, хто говорить про своє, суб’єктивному для вас досвіді або самому собі, своїм власним «шишок»? Якщо ви не вірите в те, що зможете кинути палити, якщо досвід інших для вас достатній, щоб змінити власну думку — краще не читайте Карра, не розчаровуйтесь.

І позитивні, і не дуже відгуки за Аллена Карра — це досвід інших людей. Не раз серед цих відгуків зустрічалися діаметрально протилежні від близьких людей: чоловіка і дружини, братів, колег по роботі. Тобто, навіть схожі умови життя і праці, харчування, звичок, спадковості та інше не є запорукою того, що метод Карра однаково спрацює.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Аллен Карр
Матеріали по темі


 • Помер Аллен Карр

  29.11.2006

 • Легкий спосіб кинути палити

  06.09.2007

 • Аллен Карр викурив більше 1 000 000 сигарет і все таки кинув!

  08.09.2009

 • Підтримка Аллена Карра

  19.10.2009

 • Нас, курців, більше лякає думка життя без сигарет…..

  23.10.2009

 • Електронні сигарети vs Аллен Карр

  07.11.2009