Минулого літа я остаточно і безповоротно вирішила кинути палити. Спека стояла неймовірна, і де б я не перебувала, вона діставала мене всюди. Липка, виснажлива і в теж час дає надію, що кинути буде легше. Яка наївність. Спочатку я курила в тіні, в прохолодних місцях, а потім і на сонці. І до того докурилась, що вирішила, що літо — найкращий час для кидання. І відклала цю справу до середини листопада(мій день народження).

Обговорення на форумі

Будь-який досвід — досвід ©.

Літо

А поки вирішила готуватися за різними методами. Зокрема: написала на аркуші паперу шкоду і переваги сигарети. При цьому у мене чомусь вийшло більше переваг. Це мене збентежило, але так як часу до листопада було ще багато, я відклала всі підготовки на потім. Погані новини полягали в тому, що, замість підготовки, хоча б моральної, я курила ще більше звичайного, тим самим ускладнювала собі завдання.

Осінь, листопад

Наближався призначений термін. Тепер я дуже серйозно підходила до справи. Завела щоденник, в якому записувала кількість викурених сигарет, відділяла сигарети ситуаційні від автоматичних. Писала свої відчуття після деякої стриманості; почала багато читати на тему кидання палити. Стала скорочувати кількість сигарет. Записувала кожну годину, коли я курила; тягнула час, як могла.

В якийсь період домоглася, що обмежувалася лише 8 — 10 сигаретами. І, вважала, що таким чином, дійду до нуля. Вважала, що прогрес є. Я могла вже не палити до вечора. А ввечері, перед сном, викуривши останню сигарету і, давши урочисту клятву небес, викидала незакінчену пачку і запальничку. Починалося ранок, і тривав День Бабака. День у день одне й теж.

Погані новини полягали в тому, що ця система не працювала. Я змучилася і вирішила взяти тайм — аут, щоб набратися сил. Зрештою, Новий Рік — теж вдалий час. Але тут я вже дісталася до Аллана Карра. Перечитувала кілька разів, плакала і раділа; переполнялась почуттям впевненості в собі і вдячністю до автора. В моєму щоденнику вже не було ніяких переваг сигарет, один негатив і багато — багато корисних порад. Я була готова….

Новий рік

Я чекала цього дня з нетерпінням. Ось — ось настане мить, яка відокремлює старий рік від нового, і я буду жити по — новому, без сигарет. І були гості, і було шампанське, і я не курила. Це було справжнє свято. Минула ніч і пройшов день. А ввечері заглянув знайомий привітати з Новим роком. І я раптом почула свій голос збоку. І цей голос просив цигарку!

І це було потрясіння для мене. І це була, звичайно, погана новина. Одна сигарета стала наступною. Я відчувала жахливе розчарування. Не вийшло. Але вже вирішила не давати собі ніякого відпочинку, а продовжувати спроби до повної перемоги над своєю залежністю. Знову взялася за читання, знову скорочувала сигарети, тягнула до вечора і давала урочисті обіцянки. Хоча через все це пройшла. Пробувала ліки, але дуже погано відчула. Загалом, вся зима пройшла під знаком “ кинути палити».

Весна

Зима плавно перейшла в весну. А я так і лишалася нещасною курцем. Стрес, нудьга, будь-які сильні емоції і раніше супроводжувалися сигаретами. Віддам належне моєму завзятості. Я сказала собі: “ нехай разверзнутся небеса», але я кину.

Стала читати ще більше літератури і по крихтах збирала те, що може мені знадобитися. Кожен день я говорила собі, що це востаннє. Але нічого не виходило. Я вже вирішила: або я кину або, я зійду з розуму. Варіант — залишити цю затію я не розглядала. Єдиною удачею в моїх спробах до середини весни стало — обмеження кількості сигарет. Але я вже знала, що в будь-який момент знову можу повернутися до пачці.

Погані новини в тому і полягали, що я раніше залежала від сигарет. В один прекрасний день я як завжди купила пачку, курила і злилася на себе. Потім цю злість перенесла на сигарети. І стала курити одну за одною, до нудоти і головного болю. Потім залишилися в пачці сигарети висипала на підвіконня і била по них кулаком, виносячи всю накопичену злість, біль, розчарування, сльози. При цьому вимовляючи все, що я про них думаю не в самих утішних слів.

Так…. Ніколи б не подумала, що це буде мати ефект. Ще був ранній вечір, але я більше не закурила. Я не докладала до цього ніяких зусиль, мені просто не хотілося. Такий щасливий кінець моїх мук. Але, щоб дійти до такого фіналу, треба було пройти довгий шлях, накопичити в собі цей потенціал ненависті до сигарет, до залежності від них. Напевно, зрозуміло, що повторювати його я вже не хочу. А це вже хороші новини.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння