Вчені всього світу намагаються знайти ефективний засіб, завдяки якому мільйони завзятих курців зможуть назавжди позбутися від цієї згубної звички. На даний момент в якості єдиної панацеї, дає надію на майбутнє, виступає вакцина від куріння.

Обговорення на форумі


Джерело зображення: http://www.expertpost.ru/

Вакцина від куріння – новий метод позбавлення від тютюнозалежності або…?

За словами розробників, дана вакцина викличе справжній фурор, оскільки вчені застосували кардинально новий підхід до вирішення наболілої проблеми. Тепер, не поступаючи в центр задоволення головного мозку, тютюн і що містяться в ньому речовини, що не будуть доставляти задоволення курцям, що в свою чергу виключить потреба в черговій дозі «блакитного диму».

Історія виникнення вакцини

Спроби, які робилися раніше для лікування залежності від сигарет, не тільки не приносили бажаних результатів, але навіть не могли пройти перевірки при проведенні клінічних випробувань. Багато в чому це обумовлено тим, що всі попередні методи були спрямовані на використання нікотину, який входить до складу буквально кожного антитютюнового препарату в менших дозах. У результаті залежність від куріння зберігається, оскільки ефект від прийому спостерігається зовсім нетривалий час.

В процесі досліджень перших вакцин вчені отримували вельми суперечливі показники. Це пояснювалося індивідуальними особливостями організму кожної людини, оскільки після введення препаратів люди відчували різні відчуття. Таким чином, вчені прийшли до висновку, що людям потрібна універсальна вакцина від куріння, яка буде вводитися в певній дозі. Це особливо важливо в тих випадках, коли люди знову починають палити.

При створенні нової вакцини проти паління вчені розробили особливу послідовність використовуваних антитіл, які вступають у боротьбу з нікотином на генетичному рівні. Ця послідовність була закладена в інформацію вірусу, який є абсолютно безпечним для організму людини. Крім цього в інформації вірусу також присутні дані про необхідність надходження препарату вакцини в гепатоцити (клітини печінки). Передбачається наступний ефект: потрапляючи в печінку, препарат повинен проникнути до ядра гепатоцитів, які в свою чергу будуть виробляти потрібні антитіла.

Вакцина від куріння – суть методу

Нові дослідження вчені проводили на мишах, яким штучним шляхом вводився нікотин. При цьому миші були розділені на дві окремі групи: у першій мишам вводили вакцину, а в другій – ні. Результати не змусили себе довго чекати. В крові мишей, яким вводилася вакцина проти куріння, вчені виявили різкий стрибок антитіл, які вступали в боротьбу з нікотином.

Поведінка вакцинованих піддослідних мишей залишилося колишнім, тоді як у другій групі спостерігалося істотне зниження активності, що супроводжувалося уповільненим серцебиттям і різким падінням артеріального тиску. Це говорить про те, що у мишей, яким препарат не вводився, нікотин вступив в серцево-судинну систему і мозок.

Вакцина проти куріння працює за наступним принципом. Компоненти препарату, потрапляючи в кров, «вимагають» від імунної відповіді організму. При цьому виробляються організмом антитіла впливають на нікотин зв’язує дію. В результаті утворюється занадто великий комплекс, який не може проникнути крізь гематоенцефалічний бар’єр, забезпечує захист мозку від шкідливих речовин. При цьому нікотин не може проникнути в «центр задоволення», що в свою чергу призводить до наступним результатам: куріння не викликає у людини почуття задоволення і приємної ейфорії. Виходить, що ланцюжок залежності від нікотину розривається, і людина кидає палити.

Плюси і мінуси вакцинації

На даний момент виділяють два основних різновиди вакцин, які володіють різним ефектом дії на людину. В основі виробництва першого виду лежить використання ослаблених штамів окремих мікроорганізмів. До таких вакцин відносять препарати для профілактики кору, поліомієліту, туберкульозу, краснухи. В даному випадку препарат, потрапляючи в організм, дає імунній системі певні сигнали. Імунна система розпізнає вакцину і моментально починає вироблення антитіл. Це призводить до формування міцного імунітету проти конкретного захворювання. В результаті, коли людина знову зіткнеться з цим видом збудника інфекції, його організм вже зможе протистояти захворюванню без яких-небудь наслідків.

В основі виробництва другого виду вакцин лежить використання готових антитіл, які при попаданні в організм формують імунну відповідь. До таких вакцин відносять препарати, що містять моноклональні антитіла. Ці препарати отримали широке поширення в якості профілактичних засобів у людей з раком молочної залози. Виробляються антитіла вступають у зв’язок з фактором зростання уражених клітин і «вимикають» їх активність.

На сьогоднішній день створити ефективну вакцину, використовуючи результати попередніх досліджень – неможливо. Це пов’язано з тим, що молекули нікотину є занадто малими, імунна система людини не може їх розпізнати. Втім, крім вакцинації бажаючі кинути палити можуть звернутися за допомогою до інших медичних розробок. Це і трави від куріння, які мають спеціальний склад, пластирі, таблетки і популярні нині електронні цигарки, в аптеці всі ці продукти можна купити абсолютно безперешкодно. Однак статистика невтішна, в 2013 і 2014 роках кількість людей, які випробували на собі ті чи інші препарати і не поборовших нікотинову залежність, на жаль, залишилося практично незмінним. Це свідчить лише про одне – вчені повинні далі працювати в цьому напрямку, щоб кожен бажаючий приєднатися до суспільства людей, ведучих здоровий спосіб життя, міг це зробити найбільш безболісно.

Чи можна довіряти таким вакцин?

У разі якщо результати подальших досліджень будуть успішними, то вакцина від куріння дійсно стане панацеєю для тих, хто все життя бореться з цією згубною звичкою. Адже препарат не дозволить людині отримати звичне задоволення від чергової «затягування».

Більш того, таку вакцину можна буде використовувати і щодо людей, які ніколи в своєму житті не курили. Це буде вакцина зразок тих, які сьогодні використовують в якості профілактичних засобів від інфекційних захворювань.

Якою буде ціна вакцини?

На даний момент складно чітко сформулювати ціновий діапазон, в який потрапить даний препарат. Незважаючи на те, що перша стадія клінічних випробувань успішно пройдено, ученим належить заключний етап, результати якого і стануть приводом для міркувань. Передбачається, що вперше вакцина проти куріння буде доступна курцям вже через 5 років.

Висновки

Суть дії вакцини до кінця не вивчена. Вчені також відзначають, що присутня дуже велика ймовірність залежного поведінки, тим більше, що зняття виключно фізичної абстиненції може призвести до міграції симптому. Тому можна сміливо стверджувати, що таке поняття як палити чи не палити швидше відноситься до розряду психологічних факторів, впоратися з якими може тільки сам курець!

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння