Останнім часом у світі спостерігається лякаючий зростання числа курящих жінок. Наприклад, за результатами досліджень, проведених у США, виявилося, що курцями є не менше однієї третини всіх жінок, а близько 25% жінок не кидають цю шкідливу звичку навіть в період вагітності. Не краща ситуація і в інших країнах, в тому числі і в Росії. Встановлено також, що жінки, які відносяться до низької соціальної групи, і незаміжні жінки частіше піддаються цій звичці, ніж інші.

Багато жінок не замислюються про те, що куріння під час вагітності пов’язано з цілим рядом негативних впливів. Куріння у багато разів збільшує ризик виникнення різних ускладнень при вагітності. Доведено наявність тісного зв’язку між курінням, з одного боку і викиднями, а також передчасними пологами, — з іншого. Так, у жінок, що викурює в день одну або більше пачок сигарет, частота викиднів в 1,5 рази вище, ніж у некурящих. А якщо куріння до того ж поєднується з вживанням алкоголю, то ризик викидня зростає у 4,5 рази. До того ж рівень смертності дітей під час пологів (синдром раптової дитячої смерті) у курящих матерів в середньому на 30% вище, ніж у некурящих. Особливо висока у жінок-курців смертність близнюків.

Куріння під час вагітності негативно впливає на стан периферичного кровообігу у жінок, що в свою чергу призводить до гіпоксії плоду (брак кисню). Це відбувається тому, що оксид вуглецю, що утримується в тютюновому димі, зв’язується з гемоглобінів в крові, перетворюючи його в карбоксигемоглобін, не здатний переносити кисень до клітин тіла і в тому числі до зростаючого організму дитини. Внаслідок нестачі кисню плід розвивається повільно, а це в свою чергу призводить до того, що у жінок, які палять, частіше народжуються недоношені діти з масою тіла менше 2500 гр., а також зі зниженими іншими параметрами (довжиною тіла, окружністю голови та грудної клітки).

Нікотин не тільки негативно впливає на загальний розвиток плода, але і ставати причиною змін у психіці малюка. Тютюнопаління призводить до порушень кровообігу в організмі і є основною причиною часткової блокади припливу крові до мозку дитини. Це може привести до народження дитини з вродженими аномаліями нервової системи та порушеннями психіки, навіть за результатами деяких досліджень вважається, що є залежність між курінням і народженням розумово неповноцінних дітей з хворобою Дауна. Так само доведено, що вплив нікотину на мозок дитини у внутрішньоутробному періоді, робить його більш схильним до куріння в зрілому віці. Звичайно ризик того, що ці діти спробують палити не вище ніж у всіх інших дітей, але якщо вони починають, то з більшою ймовірністю стануть страждати від нікотинової залежності.

Відзначається також залежність між курінням і важкими вродженими аномаліями розвитку внутрішніх органів дітей. У жінок, які палять, частіше народжуються діти з вадами серця, дефектами розвитку носоглотки (заяча губа, вовча паща — вроджене розщеплення неба), з паховою грижею, косоокістю.

Особливу небезпеку представляє паління у другій половині вагітності, коли йде активне зростання плоду, особливо якщо жінка страждає анемією. Також, у другій половині вагітності у жінок, які палять, частіше зустрічаються токсикози. Куріння на ранніх стадіях вагітності не менш небезпечно. Так, у курящих матерів спостерігається більша частота вагінальних кровотеч. Дуже часто у вагітних жінок виявляються різноманітні зміни плаценти, які безпосередньо пов’язані з курінням:

 • маса плаценти нижче норми;
 • плацента більш тонка, має більш круглу форму;
 • мають місце ультраструктурні зміни;
 • спостерігається порушення плацентарного кровотоку.
 • Матері, що палять під час вагітності, швидше за все, будуть продовжувати курити після народження дитини, і впливають на мозок вплив нікотину буде відбуватися при вигодовуванні грудним молоком, і вдиханні повітря в будинку. А куріння в будинку, як відомо, надає найбільшу навантаження шкідливими речовинами на організми некурящих людей. В цьому проявляється ризик «пасивного паління».

  Жирність грудного молока у курящих матерів зазвичай низька. Нікотин здатний проникати в молочні залози у вагітних і годуючих жінок, із-за чого у них спостерігається недостатнє утворення молока, в результаті чого мати дуже рано закінчує годувати дитину грудьми, а адже жодне дитяче харчування не в змозі повною мірою замінити материнське молоко.

  Діти, що народилися в курящих матерів, характеризуються уповільненням не тільки фізичного, але й інтелектуального та емоційного розвитку. Вони пізніше починають читати і рахувати, у них відзначається відставання в рості від однолітків. Куріння під час вагітності призводить до того, що велика кількість таких дітей госпіталізуються з приводу тяжких проявів пневмонії і бронхіту, у них дуже високий ризик розвитку астми у молодшому віці.

  Отже, для народження здорової дитини, вам необхідно докласти максимум зусиль для того, що б позбавиться від такої згубної звички, як куріння. Медики вважають, що куріння під час вагітності робить величезну шкоду на організм, як жінки, так і дитини, і вважають своїм обов’язком попередити майбутніх матерів про можливі наслідки такого безмовний поведінки.

  Ваше здоров’я і здоров’я майбутнього малюка залежить тільки від вас!

  ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння