Тим, хто, незважаючи ні на що, не збирається кидати палити, не позбавимо починати готуватися до малоприємних наслідків своєї шкідливої звички. Ми ж дорослі люди і розуміємо, що за все в житті доводиться платити, в тому числі і своїм здоров’ям. І якщо з жовтизною зубів і ламкістю волосся можна якось впоратися самостійно, то з деякими захворюваннями, що виникають в результаті впливу на організм шкідливих речовин, вдихуваних з димом сигарети, поодинці боротися безглуздо.

Одне з найсумніших наслідків куріння – онкологічні захворювання. Найчастіше це рак легенів. На ранніх стадіях рак можна вилікувати, але біда в тому, що мало хто звертається до лікарів, щоб пройти в цілях профілактики повне обстеження. Іноді метастази і ракові пухлини в легенях можуть бути виявлені випадково при зверненні з приводу іншого захворювання. До речі, на ранній стадії рак легенів взагалі ніяк не проявляється, проте має тенденцію швидко метастазувати в печінку, мозок, кістки, нирки.

Тому, наприклад, в Ізраїлі, крім активної пропаганди здорового способу життя, завдяки якій курять в країні менше 20% дорослого населення, лікарі рекомендують курцям зі стажем регулярно проходити діагностичне обстеження на сучасному обладнанні: позитронно-емісійних комп’ютерних томографах. Ці апарати дають зображення з високою резолюцією, і дозволяють розпізнати ракові пухлини на самому початку розвитку. А боротися з тільки що з’явилася пухлиною набагато легше, ніж з пухлиною, пророслої в навколишні тканини і судини, і буквально знищує легке зсередини.

Ізраїль – одна з країн, відомих своєю високорозвиненою медициною, тому сюди щороку приїжджають тисячі пацієнтів з усього світу, щоб отримати допомогу провідних онкологів, в тому числі онкопульмонологов. До того ж лікування раку легенів в Ізраїлі обходиться набагато дешевше, ніж у США або німецьких клініках, а це також важливо.

Дізнатися детальніше про лікування раку легенів в Ізраїлі можна безпосередньо на сайтах найбільших медичних центрів, пропонують своїм пацієнтам найбільш ефективні методи позбавлення від грізної хвороби.

 • Лікування раку легенів у клініці Шиба
 • Лікування раку легенів у клініці Меїр
 • Лікування раку легенів у приватній клініці Ассута

В залежності від того, на якій стадії знаходиться захворювання, є метастази чи ні, вражені чи прилеглі до пухлини тканини, або рак ще не встиг в них прорости, вибирається тактика лікування. Найчастіше ізраїльські лікарі застосовують кілька методик в комплексі, щоб боротися з раком «по всіх фронтах».

Оперативне лікування раку легень полягає у видаленні хірургом пухлини, регіонарних лімфовузлів та тканин, прилеглих до пухлини. Іноді буває досить часткової резекції легені, іноді не обійтися без пульмонектомія. В Ізраїлі вважають за краще здійснювати ці операції малоінвазивним методом торакоскопії, при якому хірург отримує доступ до пухлини через невеликі отвори, і діє під контролем спеціальної міні-відеокамери, введеної в грудну порожнину. Такі операції малотравматичны, не залишають величезних грубих шрамів, і пацієнти набагато легше їх переносять.

Ракові клітини, які неможливо видалити хірургічним шляхом, знищуються за допомогою зовнішньої променевої терапії (метод EBRT) або высокодозной брахітерапії, при якій спеціальні мікросфери, що містять радіоактивні речовини, що вводяться безпосередньо в пухлину.

Для лікування раку легенів широко застосовується і системна хіміотерапія: препарати, що знищують ракові клітини (тексотер, гамситабин, невальбин, тексол), вводяться курсами до операції (неоадьювантная хіміотерапія) або після операції (адьювантна хіміотерапія), що запобігає рецидиви пухлини.

До новітнім методикам лікування раку легенів в Ізраїлі належить фотодинамічна терапія, при якій в вену пацієнта вводиться світлочутливий препарат, яке утворюється в місцях локалізації пухлини. Лікар здійснює опромінення цих вогнищ лазером, під впливом якого речовина активізується і вбиває ракові клітини.

Незважаючи на те, що сьогодні лікарі мають на озброєнні такі серйозні методи боротьби з раком легенів, буває, що їх зусилля не приводять до повної перемоги над хворобою. Тому так важливо зробити все можливе, щоб мінімізувати ризик виникнення раку. Іноді для цього досить просто кинути курити.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Куріння і легкі
Рак легенів
Лікування раку легенів
Матеріали по темі


 • Рак легенів (рак легені)

  16.08.2016

 • Куріння – далеко не єдина причина захворювань легень

  04.09.2007

 • Легені курця

  08.10.2007

 • Ковбой Мальборо

  23.11.2008

 • Ризик захворіти на рак

  27.12.2008

 • Паління та здоров’я

  18.01.2009