Жінки, які в період вагітності зловживають тютюном, алкоголем або вживають наркотики, можуть народити дитину з меншим об’ємом мозку, встановили американські вчені. Їх дослідження опубліковано на сторінках медичного видання «Педиатрикс».
Ці висновки були зроблені на основі вивчення мозку у 35 дітей у віці від 10 до 14 років. Ті з них, чиї матері в період вагітності вживали алкоголь, кокаїн, курили тютюн або марихуану, мали меншу окружність голови, менший загальний обсяг мозку і менший вміст нервових клітин в ньому у порівнянні з ровесниками, матері яких вели здоровий спосіб життя.

Як зазначив в інтерв’ю агентству Рейтер автор дослідження доктор Майкл Дж. Рівкін з Медичної школи Гарвардського університету, в тих випадках, коли матері мали тільки одну з шкідливих звичок, відхилення від норми були незначними, проте коли їх було відразу декілька, а ймовірність негативного впливу на мозок майбутньої дитини істотно зростала.

«Хоча на основі наших локальних досліджень можна зробити фундаментальних висновків про конкретний вплив на мозок плоду вживання в період вагітності алкоголю, тютюну або кокаїну і тютюну разом, отримані нами дані все ж дозволяють стверджувати, що у сукупності ці фактори можуть здійснювати довгостроковий негативний ефект на дитячий мозок «, — зазначив Рівкін.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння