Туберкульоз-одна з найдавніших хвороб, що існували на Землі. На підтвердження цього факту служать знахідки єгипетських мумій, у яких виявили туберкульозне пошкодження хребта. У Стародавній Греції люди теж знали про цю недугу. Він називався phtisis, що в перекладі на російську означає “сухоти”, “виснаження”. Стародавні лікарі підкреслювали, що при туберкульозі починається різке погіршення самопочуття.

Обговорення на форумі

У більш пізній час, 17-18 століття, коли весь світ увійшов в епоху загального розвитку промисловості та урбанізації, число випадків захворювання стало рости, купуючи катастрофічні масштаби. Тільки в одному Уельсі туберкульоз став причиною 20 відсотків смертей. А у США на початку 19 століття, 400 чоловік з 100 000 мали дане захворювання. До речі, вже в той час лікарі здогадалися, що туберкульоз і куріння тісно пов’язані між собою.

До 1882 року доктора не допускали гіпотези про інфекційне походження туберкульозу. Але в тому ж році в Німеччині після 17 років важкої роботи в лабораторії Роберт Кох відкрив збудника, так звану, бацилу Коха.

У 20 столітті епідемія пішла на спад, завдяки поліпшенню якості життя, появи нових ліків та ізоляції хворих на туберкульоз у спеціалізованих закладах.

Тепер перейдемо до статистики.

 • туберкульоз займає друге місце серед інфекційних захворювань, які є смертельними (на першому – ВІЛ-СНІД);
 • згідно з дослідженнями ВООЗ туберкульоз вражає людей у молодому віці;
 • приблизно 95% хворих припадає на країни з невисоким (середнім і низьким) рівнем життя;
 • туберкульоз стоїть на третьому місці серед причин смерті у молодих жінок 15-44-х років;
 • у 2012 році 8,6 млн людей були заражені туберкульозною паличкою (530 тисяч діти), а 1,5 млн людей померли;
 • за даними 2012 року, близько 60% випадків захворювання на туберкульоз сталося в Азіатському регіоні;
 • у період з 1999 по 2013 рік смертність від туберкульозу знизилася на 45%;
 • Китай та Бразилія – країни, де протягом 20 років відбувалося постійне зниження захворюваності на туберкульоз;
 • туберкульоз і куріння пов’язані між собою (20% випадків зараження цією недугою в світі пов’язано саме з тютюном);
 • у Росії за 2013 рік найбільше хворих на туберкульоз значиться серед безробітних громадян (53% від загальної кількості заражених).

Чому курці в групі ризику?

Докторами вже давно було підтверджено, що куріння сприяє розвитку туберкульозу і наближає летальний результат хворих. За даними статистики, приблизно 70% хворих на туберкульоз – курці, причому знаючи про свій діагноз, люди не відмовляються від своєї шкідливої звички. Фактично, людина займається повільним і болісним самогубством.

Вся справа в тому, що в тютюні містяться шкідливі хімічні (синтетичні) речовини, які негативно впливають на стан легеневої тканини, знижуючи здатність організму захищатися від туберкульозної палички. Безсумнівно, що інфікування відбувається різними шляхами: повітряно-крапельним шляхом, через пил, порізи або рани, а також з їжею при недотриманні гігієни. А ось розвиток хвороби, перехід від стадії інфікування до захворювання, залежить повністю від того, наскільки сильним і міцним виявиться організм у людини.

Якщо мікобактерії туберкульозу потраплять в здорові легені, не обтяжені шкідливими звичками, то, по більшій частині, вони незабаром загинуть. Навіть якщо в легенях почнуться туберкульозні зміни, організм сам вилікує. Але якщо мова йде про ослабленому імунітеті, який дістався в подарунок від нікотинової залежності, то перехід до стадії захворювання відбудеться практично миттєво (на цю швидкість впливає також і кількість сигарет, і стаж куріння).

При черговій “затягуванні” відбувається справжнісінький опік миготливого епітелію бронхів, який дуже чутливий до зовнішніх впливів. Температура диму становить від 600 до 800 градусів. З часом, епітелій гине, а це вже чудовий привід для розвитку інфекції.

Також сигаретний дим містить в собі більше чотирьохсот інгредієнтів, які згубно впливають на слизову оболонку дихальних шляхів. Наприклад, оксид азоту подразнює поверхня легень за рахунок того, що при контакті з вологою утворюються азотна і азотиста кислоти. Також ця речовина сприяє більш інтенсивної абсорбції нікотину в організм людини.

Згідно з даними Моз, люди, які курять, приблизно в чотири рази частіше гинуть від туберкульозу. Перебіг хвороби у курця більш важке, супроводжується кашльовим синдромом, задишкою, харканьем. Цей фактор небезпечний для суспільства, так як повітряно-крапельний шлях є найбільш поширеним способом передачі інфекцій. До речі, навіть найбільш ефективне лікування з використанням кращих сучасних препаратів може виявитися неефективним для курця. Це пов’язано з тим, що тютюн знижує антибактеріальну дію ліків, тим самим сприяючи більш повільного загоєння вогнищ і каверн. Лікарі попереджають і нагадують в тисячний раз: туберкульоз і куріння дуже небезпечне смертельне поєднання.

Крім туберкульозу, на тлі нікотинової залежності може розвинутися і рак легенів. За даними статистики, 95% всіх онкохворих (мова тільки про легенів) – курці.

Отже, туберкульоз і куріння-несумісні, так як шкідливі речовини з сигарет дратують слизову легенів, пригнічують імунітет (в тому числі і клітинний) і захисні механізми організму. Про це необхідно пам’ятати завжди, адже кожна людина прагне прожити довге, щасливе, сповнене приємних вражень життя. Ніякі сигарети не зможуть замінити радість здорового життя! Крім того, що сигарети несуть самі небезпечні і важковиліковні хвороби, вони не додають ні краси, ні сенсу. Для того щоб не потрапити в групу ризику хворих на туберкульоз слід вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися, стежити за своєю фізичною формою і, що найважливіше, відмовитися від шкідливих звичок: куріння і алкоголю. Дотримуючись елементарних правил можна прожити довге щасливе життя!

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Організм курця
Матеріали по темі


 • Підбірка з 10 КРАЩИХ книг, для тих,хто хоче кинути курити

  07.02.2010

 • Кинув

  10.03.2010

 • Очищення організму після куріння

  13.08.2016

 • Календар кидає палити

  22.01.2018

 • Куріння і тиск

  02.11.2015

 • ВСД та куріння

  29.04.2016