Куріння настільки увійшло у повсякденне життя, що сприймається більшістю, якщо не як звична складова антуражу, то як цілком рядова подія, не привертає уваги.

Адже в історії тютюнопаління було чимало казусів, які показують, що не завжди куріння було справою звичною, та є й такі факти про куріння, які гідні зайняти місце в якості запобіжних написів на сигаретних пачках.

Медичні факти

Лікарі, що займаються проблемою тютюнової залежності, мають в запасі чимало цікавих фактів та історій про куріння. Хоча, цікавість їх кілька специфічна — як і багато медичні колекції.

— Кожні шість секунд на Землі від наслідків куріння і пов’язаних з ним захворювань помирає одна людина. Це важко собі уявити, але якщо подумки вибудувати шеренгу з сотні осіб, то наочності цілком вистачить, щоб оцінити таку масштабність небезпек куріння.

— У продовження теми смертності від тютюнопаління: з усіх що живуть нині, хто в тій чи іншій мірі є пасивним курцем, протягом року помре 600 000 чоловік.

— Зі ста людина, що викурює в день до п’ятнадцяти сигарет, десять помруть від онкологічних захворювань.

— Приблизно 15% смертей щорічно пов’язано з ішемічною хворобою серця та /або інсультом. Це приблизно 8 мільйонів осіб на рік. 70% серед цих померлих курили або курили і вживали алкоголь.

Суха статистика

А що ж знає про куріння статистика? Ось найцікавіші факти про куріння за даними статистичних досліджень.

— Все у світі живуть трохи більше мільярда осіб, які є курцями. Сюди не включені ті, хто перебуває в стадії кидання, а також ті, чий стаж» куріння менше півроку.

— В середньому кожен курець скорочує своє життя на 18 років.

— У Росії кожен курець за кожні 10 років куріння «прокуривает» одну машину середнього класу. Це, наприклад, Mazda6, Ford Focus, Chevrolet Lacetti, Skoda Octavia, Audi A4.

— Країна, яка найбільше курить — Ліван. Хоча до недавнього часу в лідерах (хоча якість такого лідерства вельми сумнівно) були Куба, Монголія і Росія — по черзі. Сама малокурящая країна — Бутан, а найменше курців відносно площі поверхні — на Мадагаскарі.

Трохи історії

Історичних фактів про куріння теж чимало.

— Коли проводилось розслідування Великого московського пожежі 1634 року, то серед головних його причин назвали куріння. До речі, курити московитян навчили англійці — не дарма тютюн в ті часи називали «аглицким зіллям». І якщо до пожежі за куріння передбачався або штраф (якщо курив заможна людина), або кілька десятків ударів батогом для інших, то після нього куріння виявилося під забороною з покаранням у вигляді смертної кари за його порушення.

— Найпершою заборонила рекламу тютюнових виробів у ЗМІ Великобританія — головна законодавиця «курильних мод» — і сталося це в 1965 році.

— Коли тютюнопаління тільки стало поширюватися серед жителів Старого Світу, то не тільки торговці, а й лікарі і навіть священнослужителі переконували людей, що курити тютюн корисно для фізичного здоров’я і духовної чистоти. Вважалося, що дим відганяє мара і не дає бісам будувати підступи проти людини, а тютюн чи не був оголошений панацеєю від чотирьох десятків захворювань.

Існують і інші цікаві факти про куріння, наприклад, гастрономічної спрямування. Так, рекомендація жувати замість куріння жувальну гумку або забивати тютюновий запах м’ятної гумкою є помилковою: чим виражено у жувальної гумки смак м’яти, тим швидше виникне бажання закурити.

Якщо уважно подивитися на ці і багато інші цікаві факти про куріння, то можна помітити, що серед позитивних трохи — і вони відносяться до курйозів або непорозумінь. А якщо так — то чи є сенс в курінні?

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння