Курцям з великим стажем майже завжди дуже важко відмовитися від цієї звички. Навіть при впевненому бажання кинути палити вони стикаються з дуже неприємною супротивником – нікотиновою залежністю.

Обговорення на форумі

Потреба курця в нікотині порівнянна з бажанням наркомана отримати дозу, – при його недоліку людина нервує, проявляє неконтрольовану агресію, втрачає концентрацію уваги. Для того щоб полегшити цей період, фармакологи рекомендують скористатися нікотиновими жувальними гумками, які сприяють зниженню симптомів «відміни».

Нижче ми розглянемо найпопулярніші жуйки з вмістом нікотину.

Фармакологічна дія

Не залежно від фірми і країни виробника, фармакологічна властивість жувальних нікотинових пластинок однаково для всіх.

При розжовуванні гумки, через слизову оболонку порожнини рота і зі слиною, в організм людини потрапляє активна діюча речовина нікотин, що позбавляє курця від різкого бажання закурити, а так само від проявів синдрому відміни. Зважаючи на те, що необхідна доза нікотину в людей не однакова, адже хтось звик викурювати кілька сигарет в день, а хтось і більше пачки, виробники пропонують пластинки з різним дозуванням речовини – 2 або 4 мг.

У середньому нікотин з жуйки надходить у кров уже через 5-6 хвилин після початку розжовування. При цьому максимальна концентрація цього нікотину в крові накопичується приблизно через 0.5 години після початку жування. Нікотин разом з допоміжними компонентами, які включені до складу жуйки, «притупляє» симптоми залежності і дозволяє мінімізувати кількість викурених за день сигарет або повністю відмовитися від них.

Частина нікотину з організму виводиться печінкою (приблизно через 2-2.5 години), а залишкова частина метаболізується нирками і через 7-9 годин виводиться із сечею.

Нікоретте (Nicorette)

Жувальна гумка для залежних від тютюнопаління людей виробляється у Швейцарії компанією «Pharmacia & Upjohn». Кожна подушечка містить 2мг. або 4 мг. нікотину. Використовується жуйка для зниження кількості викурених в день сигарет і для притуплення симптомів залежності при відмові від звички тютюнопаління.

Протипоказання

Не слід застосовувати даний препарат вагітним, годуючим жінкам. Протипоказано використання жуйок «Нікоретте» людям, які страждають захворюваннями печінки, ССС, виразковими захворюваннями ЖЖЦ в стадії загострення.

Ціна

Вартість жувальної гумки «Nicorette» коливається від 250 до 350 рублів за упаковку з 30 подушечок.

Відгуки

Олена Устьева, 29 років, Білгород

Ми з чоловіком вирішили народити дитинку і, заради здоров’я малюка мені довелося кидати палити. Стаж куріння – 10 років. В цю жуйку не особливо вірила, але на війні всі засоби хороші. Вердикт – вона дійсно знижує «ломку» без сигарет і замінює їх, але тільки за умови, що ви самі хочете кинути. Я кинула.

Максим, 36лет, Казань

Я два місяці жував. Перші дні аж підтошнювало. Палити став значно менше, але не кинув.

Никотрол (Nicotrol)

Ця жуйка не зареєстрована на території Росії і продається в основному через інтернет. Завдяки дозованому вмісту нікотину, жувальна гумка «Никотрол» допомагає людям, які свідомо кинули або кидають курити тютюн подолати синдром відмови.

Протипоказання

Нікотинові жуйки слід з особливою обережністю застосовувати людям, які страждають захворюваннями ЖЖТ, печінки і серцево – судинної системи. Від них краще відмовитися вагітним жінкам і годуючим матерям, а також дітям до 18 років.

Відгуки

Андрій Гурн, 40 років, Москва

Никотрол мені привіз друг з Європи. Я сумлінно зжував штук 20 і закинув цю справу, оскільки кидати курити особливо не збирався. Але факт залишається фактом – за тиждень «жування» курив майже в два рази менше.

Юра, 27 років, Київ

Я задоволений. Перед цим пробував різні методи, але вони слабо допомагали. Зараз я не курю, але перед цим зжував майже 3 упаковки Никотрола.

Ціна

В інтернеті чи в Європі жувальна гумка «Nicotrol» продається упаковками по 105 подушечок. Ціна такої упаковки становить 105$.

Никотинелл (Nicotinell)

Нікотинові жувальні гумки «Nicotinell» виробляються в основному в Швейцарії, на території Російської Федерації вони не представлені. Цей препарат ефективний при свідомому відмову людини від куріння і допомагає впоратися з бажанням викурити сигарету в період синдрому «відміни».

Протипоказання

Категорично заборонено використовувати препарат жінкам під час вагітності та в період годування груддю. Жувальна гумка протипоказана дітям до 18 років і людям, які страждають хронічними захворюваннями серцево-судинної системи, печінки або виразковою хворобою шлунково-кишкового тракту.

Відгуки

Аннушка, 24 роки, Пітер

Я задоволена результатом. Ось як-то не хочеться після чистого нікотину засмічувати себе ацетоном, смолами і іншою гидотою з сигарет. Раніше мене це не хвилювало, але після жуйки я чітко відчуваю різницю і не хочу бути навіть пасивним курцем.

Микола Довгаль, 45 років

Курю багато і з дитинства. Донька нещодавно привезла мені ці жуйки і наполягла на застосуванні. Так, коли жую їх, то палити майже не тягне. Але для мене це вже ритуал, тому сумніваюся, що перестану курити. Може на молодих це і діє.

Ціна

Інтернет – магазини пропонують своїм покупцям «Никотинелл» купувати великими пачками, які складаються з 6-ти боксів. У кожному боксі міститься 96 жуйок з нікотином. Середня ціна за пачку – 100 $.

Хабитрол (Habitrol)

Американські нікотинові жуйки не представлені у вільному продажу на території Росії. Купити їх можна через інтернет у спеціальних магазинах і на аукціонах. Даний товар вважається ефективним засобом при боротьбі з нікотиновою залежністю. Дозоване кількість нікотину (2 або 4 мл) надходить в організм разом зі слиною і, поступово всмоктуючись у кров, істотно знижуючи при цьому потреба викурити сигарету. Жувальна гумка застосовується як допоміжний засіб при свідомому обмеженні в курінні або повну відмову від цієї звички.

Протипоказання

Нікотинові жувальні гумки «Хабитрол» категорично заборонені до застосування вагітним та жінкам, які годують груддю, а також дітям до 18 років. Від них варто відмовитися або перед застосуванням проконсультуватися з лікуючим лікарем людям, які страждають виразковою хворобою ШКТ, хронічними захворюваннями ССС, печінки.

Відгуки

Тетяна Морнева, 39 років

Як і у всьому – головне прагнення. Коли я вирішила відмовитися від куріння, то зіткнулася з неприємними симптомами – перепадами настрою, безсоння та постійним пошуком приводу закурити. Так ось жуйка мені допомогла пережити цей період. У мене і зараз лежить в сумочці платівка на випадок рецидиву.

Світлана, 22 роки

А мене нудить від неї. Це нормально? З одного боку легше – менше курю, а з іншого боку неприємно.

Ціна

В інтернеті середня ціна за даний препарат – 130$. У пачці 96 подушечок, розміщених у 6-ти боксах.

Nicotine Gum

Жувальні пластинки виробляються в Америці і не представлені на території Російської Федерації. Як і інші представники даної групи, нікотинові жувальні гумки «Nicotine Gum» покликані допомогти кинув або кидає палити цигарки людині безболісно подолати синдром «відмови» і максимально знизити кількість викуреного тютюну.

Протипоказання

Жуйку категорично протипоказано використовувати дітям до 18 років, вагітним і годуючим жінкам, людям після інсульту, інфаркту і при інших захворюваннях ССС. Загострення хронічних захворювань і виразкові процеси в ЖКТ також є протипоказанням до застосування.

Відгуки

Серж, 40 років

На рахунок жуйок нічого не маю проти, але чи варто переплачувати? На російському ринку, вірніше, в аптеках вам запропонують великий вибір прийнятною за ціною і протестованої продукції для кидають палити.

Діма Країв, 37, Слов’янськ

Я не пробував місцеві гумки з нікотином. А щодо цієї можу оспівати хвалебну оду – зараз я курю одну сигарету в день, а 3 місяці тому щодня викурював не менше 15 сигарет. Хочу зазначити, що жвачкане чарівна, але вельми корисна, якщо ви дійсно хочете кинути.

Ціна

Упаковка складається з 180 пластинок. Купити цю жуйку можна в інтернеті за 65-75$.

Никвитин (Niquitin)

Дані жувальні гумки виробляє компанія SmithKline Beecham Consumer Healthcare. Кожна платівка «Никвитин» містить дозоване кількість нікотину, який покликаний знизити потребу в нікотині і негативні симптоми при повному або частковому відмову від куріння.

Протипоказання

Протипоказано застосування для годуючих, вагітних жінок, дітей і людей, що страждають захворюваннями печінки, ССС і ШКТ.

Відгуки

Наташа Естина, 30 років, Москва

Бажання народити дитину стало для мене вагомим приводом кинути палити. Перший тиждень на зусиллі волі я протрималася, а потім помітила, що все частіше стала нервувати або проявляти агресію, зриватися на людях. Так я зрозуміла, що таке нікотинова ломка. Прийом Никвитина дійсно допоміг мені гідно прожити цей період.

Святослав, 33 роки, Рязань

Ну не знаю… вже 2 місяці харчуюся жувальним нікотином і поки без особливих зрушень. Схиляюся до думки, що залежність не нікотинова, а психологічна.

Ціна

Середня ціна в Росії -12-16$ за пачку.

Підводячи підсумки

Такі жуйки можуть надати реальну підтримку людині, яка дійсно прийняв рішення припинити паління або істотно скоротити кількість выкуриваемого тютюну. Тільки при свідомому відмову від цієї згубної звички нікотинова жуйка може стати вірним помічником, який мінімізує синдром відмови.

Особливої різницею між продуктом різних виробників немає, тому намагайтеся купувати сертифіковані на території Росії нікотинові жуйки.

Якщо ви можете поділитися власним досвідом прийому нікотинових жуйок, залиште, будь-ласка, відгук. Він може допомогти багатьом людям.

Альтернатива жвачкам

Серед кидають палити людей великою популярністю користуються ще й нікотинові пластирі, які, по суті, роблять те ж дію на організм курця, що і жуйки, але нікотин при цьому потрапляє в кров трохи повільніше.

За відгуками людей, які оцінили обидва засоби слід, що пластирі зручніше в застосуванні (їх досить просто наклеїти на руку), але по впливу жуйки дають більш яскравий ефект. Це пояснюється тим, що нікотин зі слиною набагато швидше надходить у кров і мінімізує нікотинове «голодування».

При цьому у пластирів є незаперечна перевага – набагато менше протипоказань. Пластирі протипоказані тільки вагітним і годуючим жінкам, тому можуть стати ефективною альтернативойникотиновым жвачкам для тих людей, які страждають захворюваннями серцево-судинної системи, печінки або шлунково-кишкового тракту.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Препарати нікотинозамісної терапії
Нікотинові жуйки
Матеріали по темі


 • Жувальні гумки Нікоретте®

  07.09.2016

 • Інгалятор Нікоретте®

  09.09.2016

 • Никотинелл – жувальні пастилки

  05.12.2008

 • Нікотинові жуйки можуть спровокувати рак ротової порожнини

  27.04.2009

 • Як я кинула палити при стажі 22 роки, і що з цього вийшло

  16.11.2017

 • Никвитин (Niquitin)

  04.09.2011