Ось деякі питання, про які ви можете питати, не замислюючись, а також нотатки про те, чому вони важливі.

1. Що мені потрібно зробити, щоб підготуватися до того, щоб кинути палити?

Може бути, ви готові сьогодні, але ваш лікар може запропонувати вам план з кидання палити в найближчому майбутньому. Запитайте, які кроки можна зробити перед відмовою від куріння, щоб бути краще підготовленими.

2. Чи повинен я використовувати заміну нікотину?

Хоча не потрібно рецепту для того, щоб купити нікотинову жувальну гумку, пластирі або льодяники, це гарна ідея, щоб обговорити їх вживання з вашим лікарем. Всупереч поширеній думці, багато людей можуть безпечно використовувати більш ніж один тип нікотинового продукту одночасно. Дослідження показують, що використання двох форм нікотинової заміни одночасно, як наприклад, пластир і жувальна гумка, працює краще, ніж при використанні тільки одного никотинозаменяющего продукту.

3. Нікотин у никотинозаменяющей продукції шкідливий?

Немає. Дійсно шкідливі речовини — спалені канцерогени в тютюні, а не нікотин. Багато людей використовують заміну нікотину протягом року або більше після відмови від куріння. Експерти вважають, що для більшості людей немає нічого поганого в довгостроковому використанні. Краще використовувати заміну нікотину вічно, ніж почати курити знову.

4. Слід мені використовувати ліки, що відпускається за рецептом?

Дослідження показують, що ці препарати допомагають людям залишитися вільними від тютюнової залежності довше. Лікарі виписали мільйони рецептів для чантикса, наприклад, хоча ентузіазм з приводу ліки значно ослаб, в останньому випадку мова йде про побічні ефекти, таких як думки про самогубство і нестійка поведінка.

5. З ким я можу поговорити?

Більшості лікарів не вистачає часу, щоб залишатися в тісному контакті з вами, щоб дізнатися, як ви себе відчуваєте. Але консультації, як відомо, одне з найбільш ефективних засобів, щоб кинути палити. Чим частіше контакти з вашим радником, тим краще. Попросіть свого лікаря направити вас до кваліфікованих консультантів. Багато штатів пропонують телефон служби допомоги кидає палити, які можуть допомогти курцям.

6. Чи є альтернативні способи кинути палити, які ви рекомендуєте?

Наукові факти для лікування такими засобами, як гіпноз, трави і голковколювання недостатньо переконливі, але заслуговують офіційної рекомендації. Але ви і ваш лікар можете обговорити ідеї про додаткових процедурах на допомогу вашим старанням.

7. Чи існують які-небудь фактори, які можуть перешкоджати відмови від куріння?

Особисті обставини можуть утруднити, так і полегшити відмова від куріння. Депресія або занепокоєння, наприклад, можуть утруднити відмова від куріння. Життя з некурящими може полегшити зусилля. (Центр по контролю і профілактиці захворювань повідомляє, що 75 відсотків американських сімей в даний час не курять). Різні курці можуть бути більш або менш залежними від нікотину, а тим, хто сильніше залежний, може знадобитися додаткова допомога кинути палити.

8. Чи можу я набрати вагу?

Більшість людей набирають вагу, коли вони кидають палити. Зазвичай це становить менше 10 фунтів, але близько 10 відсотків кинули палити набирають до 30 фунтів. Ваш лікар може направити вас до дієтолога або консультанта, який допоможе вам внести зміни, щоб запобігти збільшенню ваги.

9. Якби я кинув зараз, як би я зміг покращити своє здоров’я?

Курці, які все ще відносно здорові, кинувши палити можуть подолати останній бар’єр для досягнення оптимального здоров’я. Але куріння було пов’язане з усіма видами погіршення стану здоров’я, включаючи рак легенів, серцеві захворювання, в тому числі проблеми з ерекцією, артрит і дегенерація жовтої плями.

10. Як відмова від куріння вплине на медичну допомогу, яку я отримую?

Попросіть свого лікаря оглянути вас після того, як ви не курили деякий час. Ваш лікар може, наприклад, знизити дози холестерину або медикаменти для зниження кров’яного тиску після припинення куріння.

11. Що робити, якщо не виходить?

Більшість курців знову починають палити. Попросіть свого лікаря допомогти вам виробити план на випадок, якщо ваш перший план не вдасться.

12. Я вже завдала непоправної шкоди здоров’ю?

Ніколи не пізно кинути палити. Обговоріть ваші ризики хвороби, засновані на залежності від вашого куріння.

13. Чи повинен я пройти обстеження на рак легенів?

Більшість лікарів не рекомендують робити це. З одного боку, рентген грудної клітки рано може виявити потенційну пухлина, і, можливо, можуть бути запропоновані кращі способи додаткового лікування. З іншого боку, рентген може виявити рак, хоча насправді це не так. Після перевірки на підозрілі плями легкі, можливо схильні до невиправданого ризику, болю і витрат.

14. Чи зможу я коли-небудь знову відчувати себе добре після припинення куріння?

Куріння є серйозною залежністю, а не просто шкідливою звичкою. Найгірші абстинентні симптоми тривають від однієї до трьох тижнів, але деякі люди жадають сигарет ще довго після цього. Ви можете відчути відчуття втрати або порожнечі після припинення куріння. Попросіть свого лікаря, щоб він пояснив вам процес нікотинової залежності і абстинентного синдрому. Важливо знати, що відбувається в вашому мозку і організмі, щоб зрозуміти, як ви себе відчуваєте.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння