Якщо звести фармакологічна дія таблеток від куріння до спільного знаменника, то виявиться, що їх можна розділити на три групи. А можна і не зводити, а просто пробігтися по препаратів від куріння, список яких ви знайдете трохи нижче.


Джерело зображення: http://img1.aksam.com.tr/

Список препаратів від куріння

 • Табекс
 • Чампикс
 • Зибан
 • Корида плюс
 • Нікоретте
 • Бризантин
 • Якщо звести фармакологічна дія таблеток від куріння до спільного знаменника, то виявиться, що їх можна розділити на три групи.

  Перша — нікотинозамісна терапія, тобто у склад таблеток входить нікотин або цитизин, алкалоїд, який надає на організм аналогічну дію. Діють такі таблетки як міні-сигарета, яку до того ж не доводиться викурювати — то є, подразнюються нікотинові рецептори, викликаючи ланцюжок реакцій, подібних з такими при курінні.

  У чому очевидний плюс препаратів подібного роду — це усунення небезпечного компонента процесу паління — вдихання диму палаючої сигарети, і, відповідно, шкідливих речовин, що містяться в ньому.

  До того ж, таблетки з групи никотинзаместительных перешкоджають виникнення абстинентного синдрому — «ломки» просто немає або вона мінімальна, адже мозок і рецептори отримують потрібне. З мінусів варто відзначити тривалу прихильність до нікотину (або, принаймні, до ефектів, що надаються їм або заміщає його алкалоїдом). До цієї групи відносяться Табекс, Нікоретте.

  Другу групу можна назвати групою препаратів, що впливають на відповідні відділи головного мозку, в яких формується пристрасть до куріння. Це можуть бути антидепресанти, як Зибан (Бупропіон), який, будучи інгібітором зворотного захоплення норадреналіну та дофаміну знижує вироблення позитивного підкріплення від куріння, і знижує вираженість симптомів відмови від куріння і «ломки».

  Бризантин — препарат комплексної дії, який за рахунок вхідних в його склад компонентів полегшує процес відмови від куріння за рахунок полегшення симптомів, які виникають на тлі відмови від куріння, що сприяє зниженню рівня стресу залишився без сигарети організму і зниження тяги до куріння.

  До третьої групи відносяться Чампикс — німецький препарат, який в головному мозку зв’язується нікотиновим ацетилхолінових рецепторами — тими самими, з якими пов’язується нікотин. Він блокує здатність нікотину стимулювати нейрональний механізм, який дає можливість відчути задоволення від куріння з подальшим формуванням залежності.

  Таким чином, умовна назва цієї групи препаратів, що викликають огиду до куріння. Цікаво, що досить популярний народний засіб — сигарета, вимочене в молоці, висушена і викурена, теж може бути віднесена до цієї групи — вона надає аналогічну дію, своїм смаком викликаючи рефлекторний відмова від цієї гидоти».

  З цієї ж групи і Корида Плюс — рослинний препарат, на основі цілющих трав Гірського Алтаю. Допомагає кинути палити методом, подібним з методом аверсивної терапії при лікуванні алкоголізму.

  Містять в Корида Плюс екстракти рослин при їх регулярному застосуванні викликають огиду при бажанні закурити. З безперечних плюсів, крім здатності надавати описана дія, варто відзначити, що це недорогі, дешеві таблетки, що нерідко стає вирішальним фактором вибору.

  Таблетки «Табекс» компанії SOPHARMA PLC, Болгарія

  Препарат з групи н-холиномиметиков. Діюча речовина — цитизин, алкалоїд, що має властивості, подібні до властивостей нікотину. Потрапляючи в організм, цитизин викликає збудження нікотинових рецепторів, що приводять до реакцій, схожим на ті, які виникають при палінні.

  Конкуруючи з нікотином через рецептори, Табекс викликає їх перезбудження, що призводить до різкого посилення ефектів куріння, зміни смаку сигарети в неприємну сторону, що рефлекторно сніжет тягу до куріння і полегшує прояви абстинентного синдрому.

  Таким чином, препарат діє двояко: викликає огиду до куріння і знижує ризик проявів абстиненції за рахунок стимуляції нікотинових рецепторів (організм, умовно кажучи, не відчуває нікотинового голоду).

  Приймають препарат по певній схемі. У перші три дні по 1 таблетці 6 разів на добу (через кожні 2 години) і при цьому знижують кількість викурених сигарет. Потім, при ефективності початкового триденного курсу, продовжують прийом за схемою, зазначеної в інструкції. Якщо ефекту немає, то прийом припиняють, і відновлюють лікування нікотинової залежності за допомогою Табекса через 2-3 місяці.

  Відгуки

  Вважається одним з найбільш ефективних препаратів, що допомагають кинути палити. Вельми популярний у тих, хто кидає не в перший раз, і вже знайомий з проявами абстиненції.

  Обговорення препарату на форумі кидають палити.

  Ціна

  Вартість таблеток Табекс 1,5 мг №100 у Росії від 350 до 480 рублів, на Україні — від 110 до 190 гривень.

  Таблетки «Чампикс» Pfizer Manufacturing Deutschland, Німеччина

  Діюча речовина Чампикса — вареніклін — пов’язується з нікотиновим ацетилхолінових рецепторами в нейронних структурах головного мозку. З ними ж, як ясно з назви, зв’язується і нікотин при попаданні в організм. Якщо нікотину в крові немає (людина не викурює сигарету) вареніклін виступає як агоніст рецепторів.

  Якщо ж викурити сигарету, то проявляються антагоністичні властивості варенікліна. Таким чином, нікотин не може стимулювати відповідні рецептори, що призводить до різкого зниження можливості отримання задоволення від куріння.

  Одночасно з цим вареніклін стимулює нікотинові рецептори, тобто синдром відміни менш виражений (вареніклін все-таки менш активний, ніж нікотин) — тяга до сигарет зменшується, синдром відміни протікає легше або взагалі непомітно.

  Чампикс приймають за певною схемою: лікування починається за 1 тиждень до обраної самим кидає дати припинення куріння. Добова доза — 1 мг два рази на добу: перший-третій день лікування — по 0,5 мг 1 раз на добу, з четвертого по сьомий день 0,5 мг 2 рази на добу, з восьмого дня до закінчення лікування (відмови від куріння ) по 1 мг 2 рази на добу. У перші дні зручніше застосовувати таблетки по 0,5 мг, далі по 1 мг.

  Відгуки

  Ефективні таблетки від паління, що викликають огиду до куріння, допомагають тим, хто остаточно і самостійно (без тиску ззовні) прийняв рішення кинути курити. Без відома курця давати препарат не має сенсу, прямий рефлекторної зв’язку (викурив — відраза — кинув він не формує.

  Обговорення препарату на форумі кидають палити.

  Ціна

  У російських аптеках вартість Чампикса 1 мг, 28 штук — від 1200 до 1550 рублів, на Україні — від 550 до 750 гривень.

  Таблетки “Зибан” компанії GlaxoSmithKline (Великобританія)

  Діюча речовина Зибана — антидепресант бупропіон. Він є атиповим антидепресантом, інгібітором зворотного захоплення норадреналіну і дофаміну, завдяки чому знижує вираженість симптомів відміни тютюнопаління, зменшуючи тяжкі прояви нікотинової абстиненції.

  Бупропіон — неконкурентний н-холінолітик відповідних рецепторів нейрональної системи головного мозку. Багато дослідників припускають, що саме з цим пов’язана ефективність Зибана як засоби відмови від куріння.

  Препарат можна застосовувати протягом трьох-шести тижнів. Оптимальну тривалість краще підбирати з лікарем — по самопочуттю і по ефективності.

  Схема прийому Зибана така: з першого по сьомий день по 1 таблетці в день, потім протягом наступних тижнів по 2 таблетки 2 рази на день з інтервалом між прийомами не менше 8 годин.

  Відгуки

  Зибан не викликає відрази до куріння, але ефективно знижує вираженість симптоматики при синдромі відміни. Діє препарат не відразу (як, втім, всі антидепресанти), тому протягом перших двох тижнів можна поєднувати куріння і прийом Зибана. Це, як позитивну властивість, відзначають ті, хто не в силах кинути палити раз і назавжди, а кидає шляхом поступової відмови від куріння.

  Ціна

  Вартість препарату Зибан в аптеках РФ — від 2100 до 3600 рублів 60 таблеток 150 мг. На Україні препарат поширюється через інтернет магазин, середня ціна 770 гривень.

  «Корида Плюс» компанії Евалар

  Рослинний комплекс на основі рослин, комплексна дія якого викликає ефект, який носить назву аверсивного. При виникненні бажання закурити одна таблетка Корида плюс поміщається під язик, де тримається до повного розсмоктування. Смак таблеток, а також вплив активних компонентів призводять до зняття бажанням закурити, а думка про сигарети (особливо після декількох днів прийому) викликає огиду.

  Препарат застосовують по одній таблетці до 30 разів на добу (при кожному бажання закурити). Оптимальний курс лікування — 4 тижні, при тяжкій нікотинової залежності — до 7 тижнів. Якщо після закінчення курсу кинути палити не вдалося, можливо повторення курсу.

  Відгуки

  Препарат добре допомагає тим, хто не може кинути відразу і самостійно. Має хорошу підтримку на початкових етапах відмови від тютюнопаління.

  Ціна

  Вартість Корида плюс за упаковку 100 таблеток в аптеках Росії від 140 до 200 рублів, в аптеках України від 40 до 55 гривень.

  «Нікоретте» компанії McNeil, AB (Швеція)

  Діюча речовина — нікотину дитартрата дигідрат 6,14 мг, що відповідає 2 мг нікотину. Лікування під’язикова таблетками Нікоретте — нікотинозамісна терапія. Розчиняючись у слині нікотин вивільняється і надходить у кров, надаючи дію на відповідні рецептори в головному мозку.

  Препарат ефективний як для повної відмови від куріння (лікування нікотинової залежності), так і для застосування з метою зниження кількості викурених сигарет у тих, хто не хоче повністю кидати палити.

  При застосуванні Нікоретте (під’язикових микротаблеток, трансдермальною системи, пластиру, жувальної гумки) знижується потреба в викурених цигарках, легше протікають симптоми синдрому відміни.

  Таблетки поміщають під язик, тримаючи їх до повного розчинення протягом 20-30 хвилин. Добова кількість — до 30 таблеток (кожні 1-2 години, в середньому 8-12 таблеток).

  Доза підбирається індивідуально: чим сильніше залежність, тим більшу кількість таблеток приймається. Мінімальна доза — 1 таблетка 2 мг в добу при малій кількості викурених сигарет (до 10 на добу). При сильній залежності (більше 20 сигарет на добу) початкова доза 2 таблетки 2 мг на прийом. Курс лікування не менше 3 місяців, після чого кількість таблеток знижується поступово. При досягненні добової дози 1-2 таблетки 2 мг прийом Никореттте можна припинити.

  Відгуки

  Іноді, в перші дні лікування, виникали побічні ефекти (подразнення порожнини рота), які повністю проходили через кілька днів. Діє дуже м’яко.

  Ціна

  Середня вартість упаковки 60 таблеток 250 рублів.

  «Бризантин» компанії Матеріа Медика

  Таблетки Бризантин в якості активного діючої речовини містять антитіла до мозгоспецифическому білку S-100 афінно очищені — 0.006 г і антитіла до каннабиноидному рецептора 1 типу афінно очищені — 0.006 р.

  За рахунок цих компонентів препарат Бризантин таким чином впливає на систему позитивного емоційного підкріплення, що здатний знизити потяг до нікотину і процесу куріння. Позитивно впливає на баланс нейромедіаторів у центральній нервовій системі.

  Застосовується сублінгвально (під язик), де тримається до повного розчинення. Середня добова доза 2-3 таблетки (по 1 таблетці 2-3 рази на день) незалежно від прийому їжі. У разі посилення тяги до нікотину можливе збільшення добової дози до 5-6 разів на добу по 1 таблетці на прийом.

  Відгуки

  Допомагає пережити період відмови від куріння, знижує вираженість синдрому відміни. Допомагає підтримувати в нормі масу тіла, збільшення якої схильні багато що кинули палити.
  Обговорення препарату на форумі кидають палити.

  Ціна

  В аптеках вартість Бризантина від 270 до 300 рублів за упаковку, в аптеках України від 70 до 90 гривень.

  Висновки

  Так які краще вибрати таблетки: антидепресанти, никотинзаместительные або викликають огиду? Ефективніше вони натуральних засобів від куріння — відварів, настоїв, інших методів народної медицини? Однозначної відповіді немає.

  Одні краще кидають з нікотинозамісної терапії, в інших яскравіше виражена негативна емоційна реакція на стрес і їм показані антидепресанти. Хто здатний кинути палити відразу, раз і назавжди — і їм не потрібні «чарівні» таблетки, але чимало й тих, хто важко переносить навіть одноразовий відмова від сигарети. Це не гірше і не краще — це індивідуальні реакції та можливості людського організму.

  Не слід піддаватися невдач — той, що не вийшло кинути зараз — будь то лікарські препарати або тайські таблетки, книга Аллена Карра, акупунктура або кодування від куріння — означає всього лише новий досвід. Завжди є можливість спробувати знову — з цим же методом або за допомогою іншого, а то і комбінацію з двох-трьох методів.

  Якщо людина твердо вирішив кинути палити — саме вирішив сам, а не мляво-вимушено піддався на умовляння, він обов’язково кине. Перераховані вище таблетки цілком можуть виявитися тією частиною процесу відмови від паління, що допоможе пережити найскладніший початковий період.

  Радник NICORETTE®

  Основна перешкода до позбавлення від залежності – синдром відміни, який виникає, коли організм не отримує звичну дозу нікотину. Більшість курців не витримують вираженою тяги до куріння, дратівливості, депресії, головного болю та інших симптомів і повертаються до сигарет.

  Никотинзаместительне препарати містять медичний нікотин. Поступаючи в організм, він допомагає полегшити тягу до куріння і позбутися прояви синдрому відміни. Поступово знижуючи дозу препарату, ви тренуєте організм жити без нікотину, щоб у підсумку позбутися від залежності.

  Дивіться детальніше за посиланням…

  ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  Лікарські засоби від куріння
  Таблетки від паління
  Матеріали по темі


  • нікотинова залежність

   25.10.2008

  • Підбірка з 10 КРАЩИХ книг, для тих,хто хоче кинути курити

   07.02.2010

  • Кинув

   10.03.2010

  • Як швидко кинути палити

   25.01.2018

  • Лікування нікотинової залежності

   17.03.2016

  • Лікування куріння

   27.11.2013