Ну ось, знову курю, адже вчора говорив собі: «Ніяких сигарет». А вранці, вирушаючи на роботу, знову, ніби на автоматі, повторюю звичну фразу продавщиці.
Вже навіть не знаю, навіщо я це роблю? Колись це було показником «дорослості», зараз це просто погана звичка.

Пам’ятаю, коли я був у восьмому класі, прямуючи до школи, знаходив по дорозі порожню пачку від дорогих сигарет і на перерві за рогом школи, де всі «модні» дівчата і хлопці збиралися покурити, діставав показово цю горезвісну пачку і з розумним, але трохи здивованим обличчям говорив: «Чорт, сигарети скінчилися!», але коли хтось пропонував свої, я відмовлявся, відповідаючи, що, мовляв, сигарети не того класу, що курю я, або що вже пора на урок і спізнюватися не можна.

А навіщо я це робив? Так просто не хотів бути не таким, як усі, адже для дитини бути «білою вороною», особливо в школі, — найстрашніше, тут не потрібно навіть пояснювати, чим це загрожує.

Зараз я викурюю півтори пачки на день, мене це ні перед ким не виділяє, навпаки, створює масу незручностей, не кажучи вже про шкоду, якої завдають здоров’ю.

Від людини, ніколи не курившего, можна часто почути фразу: «Невже так складно кинути палити?» А адже це дійсно складно… Недарма нікотинову залежність прирівнюють до наркоманії, людині без залізної волі, і без стимулу ні за що не кинути. А які можуть бути стимули? Ну, наприклад, найпоширеніший — це заборона батьків. Хоча якщо вам вже далеко не 16 і ви вважаєте себе дорослим і самостійним, то це вже не стимул. Інше – заборона коханої людини, на деяких це діє. Саме, на мій погляд, ефективне – заборона лікаря, все ж кваліфікований фахівець і до нього варто прислухатися. Ще є безліч народних способів, не знаю, наскільки це допомагає, але чим чорт не жартує…

Пам’ятаю, як намагалися відучити від куріння нашого молодшого друга, — чисто з благих спонукань запхали в сигарету петарду і в черговий раз, коли він попросив закурити, підсунули своє «ліки». Курити він не кинув, зате перестав «стріляти» у нас і надалі курив тільки свої. Як би те ні було, до куріння можна ставитися по-різному, питання в тому, як куріння поставиться до вас.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння