Доктор Девід Б. Абрамс, виконавчий директор Науково-дослідного інституту тютюну їм. Стівен А. Шредера в Американському діючому фонді, некомерційної організації, присвяченій зменшення вживання тютюну. Раніше він був керівником науково-дослідного відділу поведінкових і соціальних наук в Національному інституті охорони здоров’я. Будучи дослідником і клінічним психологом, він досліджував і лікував нікотинову залежність протягом 25 років. Він співавтор доповіді Інституту медицини, «Кінець тютюнової проблеми: Детальний план нації», опублікованого в 2007 році.

Питання. Як ви думаєте, зараз набагато легше кинути палити, ніж 5 чи 10 років тому?

Відповідь: Так. В даний час існує безліч хороших і доступних засобів лікування, які можуть бути використані з урахуванням індивідуальних особливостей курців. Існують хороші когнітивні, поведінкові способи терапії для тієї частини залежно, від якої необхідно відучитися. Також здійснені і деякі прориви в фармакологічному лікуванні, від впровадження перших никотинозамещающих терапій до самого останнього нового препарату Чампикс, який спрямований на нікотинові рецептори головного мозку.

В. Управління з контролю за продуктами харчування і лікарськими засобами нещодавно попередило про суицидальном поведінці осіб, що вживають чампикс. Стали люди більш обережними зараз у його вживанні, виходячи з цього?

О. Як і з іншими новими лікарськими препаратами, що є люди, які відчувають небажані реакції. У деяких з них, відверто кажучи, не зрозуміло, що це безпосередньо пов’язано з лікарським препаратом. Вони можуть мати й інші сприятливі фактори, які випадково сталося приблизно в той же час. Так що я сподіваюся, що це не надмірна реакція на чампикс. Я думаю, він як і раніше дуже безпечний і ефективний препарат.

Ст. Крім нових лікарських засобів, поліпшуються методи консультування?

О. Абсолютно вірно. Я вважаю, що одним з найбільших досягнень було оволодіння кращими компонентами поведінкової терапії та доведення їх до такої міри, щоб вони могли бути широко поширені через різні канали, такі як телефонні служби допомоги кидає курити і служби надання первинної медичної допомоги, де лікарі та медсестри можуть бути навчені надавати короткий лікування.

Ст. Як щодо зміни соціальних норм? Менше громадська підтримка клінічної боку лікування залежності?

О. Ймовірно, це один з найбільш важливих факторів, який допомагає людям кинути палити. Це не просто мотивує людей кинути палити, тільки тому що незручно палити, або тому що вони не хочуть завдавати шкоди здоров’ю оточуючим людям. Це також пов’язано з тим, що в барах і ресторанах навколо менше курців, і, отже, вони не настільки досвідчені. Так я хотів сказати, що як тільки ваш мозок спробував «ласощі» — потужне вплив нікотину — його дуже складно забути. Таким чином, кожен раз, коли вам нагадали про це, коли ви бачите курящої людини чи відчуваєте запах диму, ви відчуваєте миттєве бажання покурити.

Ст. Ймовірно заборони на куріння і високі податки змушують деяких курців вважати себе переслідуваними і, як результат, вони більш наполегливі в своєму небажанні кинути палити? Або це не має великого значення?

О. Я думаю, що це має значення. Іноді, коли вони упрямствуют, це відбувається тому, що вони дійсно не відчувають, що вони можуть отримати необхідну їм допомогу. Я думаю, ви повинні бути дуже лояльно налаштовані. Але, звичайно, знайдеться невелика група людей, які будуть говорити: «Я маю право палити, і залиште мене в спокої».

В. Які основні перешкоди зберігаються для курців, які намагаються кинути палити?

О. Широкому загалу не відомо про значення використання лікування, засноване на фактичних даних. Коли ми здійснюємо поточні спостереження за курцями, значна кількість з них дійсно вважають, що продукти, які замінюють нікотин можуть бути настільки ж шкідливими для їх здоров’я, як куріння, що абсолютно не відповідає дійсності. Це спалені канцерогени в тютюні, а не нікотин, є дуже шкідливим речовиною. На жаль, я думаю, що люди не використовують кращі фармакологічного препарати і кращі поведінкові способи терапії. Вони намагаються використовувати силу волі.

Я думаю, ще однією перешкодою є те, що завантажені лікарі, через регульованого медичного обслуговування і багато чого іншого, мають таке велике навантаження по руху пацієнтів за своїм відділенням, що вони не в змозі приділити час для короткої консультації з приводу способу життя. Мені дуже хотілося б бачити зміни системи відшкодування витрат, що дозволяє лікарям, скажімо, 15 хвилин терапії в режимі розмови, а також дати їм можливість проводити коротку поведінкову терапію поряд з заміною нікотину або інші медикаментозні способи лікування.

Нам потрібна система з повною спадкоємністю спостереження до тих пір, поки курець не кине курити. Ви ніколи не відмовляєтеся від хворих на діабет, якщо вони не дотримуються дієти або припиняють прийом інсуліну. Ви все ще допомагаєте і нагадуєте їм, і у вас є всі види систем підтримки, тому що це довічне зобов’язання.

Ми говоримо про систему поетапної допомоги. Ідея про те, що ви повинні дати людям можливість використовувати низькорівневі способи терапії, але якщо це не спрацює, то вам необхідно активізувати їх до більш спеціалізованого лікування. Насправді, третій етап може бути, що якщо Ви вже пробували кинути палити зі своїм лікуючим лікарем і не змогли, можливо, ви повинні бути перенаправлені до фахівця з лікування залежності.

В. Що ви думаєте про людей, які продовжують використовувати замінники нікотину продукти протягом тривалого часу після того, як вони кинули курити?

О. Деяким людям також потрібно певний фармакологічне лікування для усунення дисбалансу їх мозку, так само як деякі люди мають потребу в довгостроковому лікуванні при серйозних психічних захворюваннях. Я б вважав за краще бачити їх на довгостроковому никотинозаместительном лікуванні, ніж повернення до куріння.

Ст. Є щось нове в перспективі, що могло б значно полегшити людям кинути курити?

О. Є дві речі, яких я дуже радий. Однією з них є переговори з Управлінням з контролю за продуктами харчування і лікарськими засобами про систематичне зниження нікотину в тютюнових виробах протягом 5 — або 10-річного періоду. Якщо б вони значною мірою знизили вміст нікотину, то є багато досліджень, які свідчать про те, що ми могли б фактично відучити все населення від нікотинової залежності і дістатися до точки, де поступово, курці будуть все менш і менш залежним і зможуть легше кинути палити. Я думаю, що як рішення проблеми громадського здоров’я, це дуже доцільно. Я сподіваюся, що дана законодавча ініціатива буде прийнята всерйоз.

Друге – це те, що ми може розвивати нікотинову вакцину — NicVAX. Існує кілька попередніх доказів, що вона є досить перспективною. Можливо вона особливо корисна для запобігання повторного звернення до куріння.

У нас є багато людей, які намагаються кинути палити з кожним роком — мільйони. Те, що ми повинні зробити, це з’ясувати, як запобігти рецидиву після того, як вони кинуть палити. Я думаю, що профілактика повторного захворювання нікотиновою залежністю є найбільшою проблемою дослідження. Вакцина може допомогти нам у цьому; витяг нікотину з сигарет, безсумнівно, допоможе в цьому.

Ст. Як ви думаєте, підростаюче покоління підхопить звичку курити від покоління їхніх батьків?

A. Звичайно, але я сподіваюся, що не в такій мірі. Я сподіваюся, що протягом 5 до 10 років Управління з контролю за продуктами харчування і лікарськими засобами схвалить зменшення вмісту нікотину в тютюнових виробах, тому навіть пробувати було б нецікаво, тому що підкріплення практично не матиме значення з-за невеликої кількості залишився нікотину. Я також сподіваюся, що у зв’язку з тим, що багато батьків будуть менше курити, діти виростуть, вільні від тютюнового диму. По-третє, це можуть бути більш значні вакцини. Реальна надія на те, що ми могли б зробити вакцину для дітей доподросткового віку, як ми робимо це для дитячих хвороб.

Якби у мене була чарівна паличка, щоб ці три речі сталися, я думаю, що ми, можливо, мали б в безпосередній близькості некурящих покоління, яке є моїм ідеалом.

В. Що ви скажете своїм друзям і родині, які все ще курять?

О. Я хочу, знайти спосіб, щоб тримати вас за руку і допомогти вам кинути курити, щоб не бути неприємним і ставити вас в кут, але будучи повним співчуття, і дати зрозуміти, що це те, на що ви не могли зважитися. Коли ви були молодше, і підсіли на нікотин, ви не мали навіть поняття, що станете довічним рабом цієї речовини, тому що він змінив шлях до задоволення у вашому мозку. Я хочу допомогти вам подолати це, і я знаю, що це дуже важко зробити, тому що нікотин є дуже потужним речовиною, що викликає звикання.

Найбільша проблема з нікотином полягає в тому, що насправді, ваш мозок працює краще від нікотину. Він покращує час реакції, покращує пам’ять, покращує концентрацію, допомагає вам впоратися з важким днем. Є причини, чому люди залежать від нікотину. Це майже ідеальний наркотик.

Я колишній курець, і я все ще мучуся. Я думаю, що, фактично, може бути, було б більш продуктивним, якби я продовжував курити, будучи дослідником, тому що я знаю, що це б змусило мій мозок краще працювати. Від цього дуже-дуже важко відмовитися, і я це дуже добре розумію.

Зображення взято з сайту nytimes.com

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Інтерв’ю
Матеріали по темі


 • нікотинова залежність

  25.10.2008

 • Кинув

  10.03.2010

 • До якого лікаря звертатися, щоб кинути палити?

  27.11.2010

 • Залежність від куріння

  10.09.2014