Тютюновий дим – віроломний ворог людства – починає атаку на найдорожче і беззахисне: жінок і дітей. За останніми даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, на нашій планеті палять 12% жінок. Статистика куріння в Росії показує, що за останні роки в клубах перегорілого тютюну топиться все більше представниць слабкої статі, а також підлітків.

Невблаганна статистика стверджує, що Росія, сама некуряща, колись, країна, поступово приймає на себе пальму першості в цьому самогубчому марафоні. За останні два десятки років відсоток курящих жінок підскочив в три рази. Якщо в 1990-е роки, в середньому, кількість курящих жінок у Росії становило 9%, то сьогодні ця цифра перевищує 30%. Для порівняння – в ще більш ранньому періоді, 80-х роках, відсоток курящих жінок становив по різних містах від 5% до 15%. В середньому ж по країні – близько 7-8%.

Варто, однак, відзначити, що чималу частку сьогоднішнього числа курців складають жінки, які курять не кожного дня, а тільки від випадку до випадку. З іншого боку, у перерахунку на місяць виходить не дуже райдужна картина. Навіть дівчата палять інколи, викурюють одну або більше сигарет на день.

Найчастіше курять самотні жінки і вдови. Статистика куріння по Росії показує, що жінки, які мають лише середню освіту, курять більше, ніж жінки з вищою освітою. Проте в Москві випускниці вузів і середніх навчальних закладів курять приблизно однаково.

Основна вікова група курців — від 25 до 34 років. За статистикою, в Росії кожна третя жінка в цьому віці курить. Друге місце займає вікова категорія від 35 до 44 років. Приблизно 30% жінок цього віку упереджені до куріння.

Як видно зі статистики, відсоток курців з віком неухильно падає. Однак дивуватися нічому: для наших співвітчизниць це, в якомусь сенсі, нова шкідлива звичка. Куріння у силу сформованих традицій і культури в Росії ніколи не було широко поширене серед жінок. Але за даними досліджень, частота паління серед жінок за останній час (десятиліття) різко зросла — вона виявилася значно вище тих значень, які повідомляються авторами досліджень, проведених раніше.

Співголова Російської антитютюнової коаліції Дарина Халтуріна зазначила, що збільшення числа курящих дівчат пов’язано, можливо, з «гламуризацией» куріння. Зараз близько третини дівчаток 15 — 16 років курять.

В чому криються витоки цього переконання – гадати не треба. Активне використання теми куріння в кіно і літературі часто асоціюється з певним шармом. Від співпереживання герою народжується співчуття, захоплення, наслідування. При цьому, здається, що навіть невелика частина звичок героя зробить тебе на нього схожим, додасть в образ чарівного шарму. Звичайно ж, вибирається найпростіша з можливих рис. І часто їй стає куріння. Насправді ж – все навпаки. Куріння нітрохи не прикрашає, не додає загадковості образу і не стає тією «родзинкою», яка робить жінку незвичайною. Все більше помітно зворотне: не палити стає незвичайним для сучасних жінок. В довершення всього – неминучі проблеми з шкірою, волоссям, кольору зубів зводять нанівець будь-які намагання побудувати який-небудь образ.

Іноді наводяться аргументи про те, що куріння допомагає схуднути, що воно є чи не ідеальним засобом схуднення «без напруги». Тобто і робити, начебто, нічого не треба, все робиться само. А якщо враховувати, що скинути зайву вагу стає для багатьох буквально сенсом життя… Проте, куріння як засіб для швидкого схуднення себе жодним чином не виправдовує. Сигарета, як і багато стимулятори, наприклад, кава, знижує апетит за рахунок викиду нейромедіатора дофаміну. А за цим тягнеться ціла низка чинників – постійна втома, недосипання, дратівливість і т. п. Мабуть, така природа людини – чомусь простіше обмежити себе в чомусь , чим забезпечити досягнення мети додаткової активністю.

Таким чином, статистика куріння в Росії серед жінок наводить на зовсім не радісні думки. Прекрасна стать добровільно топить себе в клубах перегорілого тютюну, все більше і більше дам отруюють свій організм нікотином, смолами, шкідливими токсинами, чадним газом. Є і більш сумний факт: сигарета вкорочує представнику сильної половини життя на 5 років, а слабкою — на 11!

Багато жінки, як і чоловіки, які намагаються кинути палити. Але так само, як і сильна стать, страждають від синдрому відміни. Так само кажуть собі: «Ну, все, кидаю!» — і протягом першого року в 50 випадках із 100 знову зриваються. За статистикою, лише 35% курців вдається себе переламати. Всі інші так і залишаються полонянками тютюнового диму.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Статистика
Вплив куріння на жіночий організм
Матеріали по темі


 • Жіночий організм більш схильний до раку від куріння

  09.08.2007

 • Як сигарети впливають на жінок

  15.08.2007

 • Куріння під час вагітності

  05.09.2007

 • Доведено: Під час місячних важче кинути палити

  22.04.2008

 • Сумна статистика тютюнопаління

  18.01.2009

 • 10 фактів кращого світу

  20.08.2009