На даний момент Росія займає перше місце за споживанням тютюну в світі, а також перше місце по підліткового куріння. Згідно з останніми даними Всесвітньої Організації охорони Здоров’я, куріння у Росії щорічно вбиває 332.000 людина. Воно, як свідчить статистика, є великим злом порівняно з нещасними випадками на кшталт авіа – або автокатастроф.

Зараз в Росії регулярно курять 75% чоловіків і 21% жінок і це незважаючи на те, що в нашій країні йде пропаганда антикурения. За останніми даними дослідників, виявляється, що соціальний стан, стать, депресія, незадоволеність своєю вагою або зовнішністю, пошук нових відчуттів не впливають на рішення почати курити.

За останні кілька років зросла кількість жінок, які курять і, згідно зі статистикою куріння в Росії, серед них переважають більше юні особи, ніж літні дами. Соціологи провели анонімну анкету, в якій запитали: чому ви курите? 60% дівчат відповіли: це красиво і модно. А 40% курять тому, що хочуть подобатися хлопцям. І коли мова заходить про справжніх, а не уявних цінностях людського суспільства, включаючи і поняття жіночності, тоді всяка поза зайва. І ті ж молоді люди, заради яких прикуривается перша сигарета, ставляться до куріння вкрай категорично. Серед опитаних 365 юнаків на питання, як вони поставляться до куріння дівчини, з якою дружать, 84% відповіли негативно і лише 15% залишилися байдужими, а питання «чи Хотів би ти, щоб твоя дружина курила?» викликав шквал заперечень. «Так» не сказав ніхто. Байдужими залишилися лише двоє.

Згідно зі статистикою куріння в Росії, серед учнів вищих навчальних закладів курить 75% юнаків і 64% дівчат. Майже у кожного з них є яскраво виражена тютюнова залежність, яку викликає нікотин. На жаль, середній вік курця-початківця — 13 років. Варто задуматися про наших дітей, які з малих років захоплюються сигаретами, а не яким-небудь видом спорту. Якщо поглянути на проблему куріння у світлі окремої соціальної групи, найактуальнішою вона буде в середовищі учнів середньої школи. Причому, причин для занепокоєння тут багато, адже досить великий вплив на свідомість учня його однолітків. Крім того, не можна забувати про особистому прагненні дитини до «поспішного дорослішання». Вплив може виходити і від батьків або просто від дорослих. Тому дітям необхідно велику увагу як з боку батьків, так і з боку вчителів.

Серед п’ятикласників 15% хлопчиків і 1% дівчаток курять, а до 10-11 класу 53% хлопчиків і 28% дівчаток є завзятими курцями. Статистика куріння в Росії каже, що у некурящих батьків 15-20 років тому були завжди некурящі діти, а зараз ситуація змінилася в гіршу сторону, і це не від хорошого життя. На жаль, в нашій країні не зменшується, а постійно зростає кількість курців підлітків 15-ти років, особливо чоловічої статі. У 1997-1998 роках курили 24% хлопчиків і 22% дівчаток, а вже у 2001-2002 роках відсоток курців хлопчиків збільшився до 27,4%, а от дівчаток зменшився до 18,5%.

Статистика куріння в Росії свідчить, що хворіють на рак легенів 96-100% курців, так як в тютюновому димі містяться речовини, що викликають мутації гена p53; хронічним бронхітом хворіє на 75%, а від хвороб серця страждає майже 25%. На жаль, смертність від цієї згубної звички, зростає з кожним роком все більше і більше. Так, наприклад, з причини куріння щорічно помирає раніше 26% регулярних курців сигарет. Багато з них могли би продовжити своє життя на 20 років, якби кинули палити 5 років тому.

Куріння тютюну в нашій країні вкрай поширене. Зараз пік куріння серед росіян припадає на 20-29 років, як раз на деторождаемый вік. Куріння під час вагітності призводить в 5 випадках з 100 до внутрішньоутробної загибелі плоду. Також різко збільшується ризик викидня та затримки внутрішньоутробного розвитку. Дитина курить жінки важить при народженні у середньому на 250 г менше, ніж у некурців.

Кинути курити ніколи не пізно. Зупинись зараз, і ти продовжиш своє життя на 15-20 років.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Статистика




Матеріали по темі


 • Сумна статистика тютюнопаління

  18.01.2009

 • 10 фактів кращого світу

  20.08.2009

 • Боремося з «згубною звичкою» – в мережі

  26.08.2009

 • Трохи нікотинової статистики

  26.08.2009

 • Статистика споживання сигарет на одну людину на рік (дані 2007 року)

  26.08.2009

 • Щорічно 45,5 тисяч британок ставлять діагноз – рак грудей

  26.08.2009