Спрей від куріння – альтернативний засіб подолання нікотинової залежності. Не дивлячись на те, що він з’явився в продажу відносно недавно, його застосування встиг обзавестися як позитивними, так і негативними думками.

Прихильники цієї методики, а так-ж виробники стверджують, що використання антикурительного спрею сприяє якщо не повного, то хоча б часткового відмови від сигарет. Противники ж, кажуть, що спреї не тільки не відучують від куріння, але і негативно впливає як на фізичний, так і психологічний стан людини. Як правило противники ні чим не можуть довести свої слова.

Види спреїв

Спреї від куріння поділяються на два основних види, кожен з яких володіє своїми індивідуальними показниками ефективності і викликає певний вплив на організм людини, що страждає залежністю від куріння.

Спреї застосовуються наступним чином: вміст флакона впорскується в ніс або рот, речовини вбираються слизовою оболонкою і, в залежності від його виду та складу, або потрапляють в кровоносну систему, або поширюються за порожнини.

Нікотиновмісні спреї

Никотиносодержащий спрей – препарат назального або орального призначення, до складу якого входить нікотин. Застосування никотиносодержащего спрею в першу чергу впливає саме на фізіологію людини, яка палить.

Використовуючи назальний спрей з містяться в ньому нікотином, людина забезпечує надходження в організм дози нікотинової, але при цьому знижується вживання звичайних тютюнових виробів. Подолавши звичку постійного викурювання сигарети, цілком можливий подальший відмова від нікотину, частковий або повний.

Викликають огиду спреї

На відміну від никотиносодержащих інгаляторів, спреї що викликають огиду до куріння тютюнових вироби складаються виключно з натуральних компонентів. Імбир, меліса, овес, хміль або пасифлора, що містяться в складі цих спреїв, володіють сильним ароматом і смаковими показниками.

Спрей, що розпорошується в рот або носову порожнину, обволікає слизову оболонку своєрідною плівкою. При курінні, складові спрею входять у різку хімічну реакцію з компонентами сигаретного диму і провокують гострі симптоми, схожі з отруєнням. Це може бути блювотний рефлекс, хворобливі відчуття в ротовій порожнині, оніміння язика, роздратування гортані або інші неприємні наслідки.

Рефлекторне лікування никотинозависимости передбачає повну відмову від викурювання сигарет і разом з тим не насичує організм нікотином, як у випадку з никотиносодержащими спреями. При систематичному використанні дратівливих інгаляторів, у людини, що страждає нікотиновою залежністю формується стійке відраза до будь-якого виду тютюнових виробів, що значно спрощує відмова від цієї згубної звички.

Ціни на спреї

Нікотиновмісні спреї

Купити нікотиновий спрей можна в аптеці, і як правило цей препарат продається безрецептурно. Так само, можна замовити його через телемагазин з доставкою додому. Вартість одного никотиносодержащего катриджа, що заміняє 4 звичайні сигарети, становить приблизно 300 рублів.

Викликають огиду спреї

Одним з найпопулярніших дратівливих інгаляторів є спрей «Кінець куріння», виробник Мінськ, Білорусь. Купити «Кінець куріння» можна в аптеці, або замовити в інтернет-магазині. Його вартість складає приблизно 200 російських рублів.

Результати досліджень спреїв від куріння

За результатами численних досліджень спреїв, повна відмова від куріння сигарет при систематичному використанні даних препаратів настає в середньому через 8 – 10 тижнів. При цьому в перший період використання інгаляторів спостерігаються такі побічні ефекти, як, наприклад, різке підвищення маси тіла, дратівливість, різкі зміни настрою і інші симптоми, викликані не стільки фізичної, скільки психологічною залежністю людини від нікотину.

Нікотиновмісні спреї не є панацеєю від згубної звички, тому, що лікування никотинозависимости із застосуванням никотиносодержащих інгаляторів бажано проводити в комплексі з іншими видами лікування – поведінкової терапією, психологічним відторгненням та ін.

Дратівливі спреї, щодо проведених досліджень, можуть бути більш ефективні в спробі відмови від куріння для певного типу особистості. Їх застосування в комплексі з нікотиновими пластирами, правильною мотивацією і особистим бажанням пацієнта повністю позбутися никотинозависимости, дозволяє досягти максимальних результатів.

Висновки

Спреї від куріння – не панацея, а один із додаткових способів позбавлення від пристрасті до тютюну. Якщо людина не готова до категоричної відмови від курені, ніякі спреї йому не допоможуть. Якщо у разі застосування спреїв, викликають роздратування, ще можна домогтися позитивного результату, то спреї з вмістом нікотину мають досить сумнівним дією в процесі відмови від куріння.

Куряща людина просто змінить один никотиносодержащий елемент на інший. Залежність від куріння не стільки хвороба, скільки звичка, від якої потрібно відмовитися раз і назавжди, а не спрощувати собі життя всілякими замінниками тютюнових виробів.

Від адміністратора сайту. Не погоджуся щодо замісної терапії. Судячи з результатів тестів, її використання дає набагато більш високий відсоток відмови від куріння, ніж так званий метод “Сили волі”.

Відгуки

Ганна, 28 років, Уфа

Користувалася никотиносодержащим спреєм, курити хочеться менше, іноді взагалі не хочеться, але боюся звикнути до спрею.

Володимир, 40 років, Воронеж

Купив отвращающий спрей… огиду, звичайно є, але думаю користуватися ним треба довго, щоб відвикнути від звички. Ще можу сказати з власного досвіду – треба постійно себе негативно налаштовувати в бік сигарет.

Іван, 32 років, Челябінськ

Пробував обидва спрею, той, що викликає огиду, думаю, може допомогти. Мені не допоміг. Той, що з нікотином – сенсу взагалі не зрозумів.

Олег, 35 років, Орел

Користувався дратівливим спреєм, навіть флакон не закінчився, тепер ненавиджу ні сигарети, ні ще більше – спреї. Як бачу, що палить, обходжу стороною.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Нікотинові спреї
Матеріали по темі


  • Спрей «Anti Nikotin Nano»

    21.07.2016

  • Спрей «Кінець куріння»

    06.08.2015

  • Спрей від куріння викликає відраза до тютюну

    08.10.2015